Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πέρασμα εφαρμογών .app και .ipa στο iPhone 3G


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2009 - 00:46

Καλησπερα παιδια, πηρα την αποφαση σιγα σιγα να αρχισω να περναω εφαρμογες στο κινητο και θα χρειαστω καποια βοηθεια σαν noob περι iphone customizing  :P Λεω "πηρα την αποφαση" γιατι το jailbreak μου το κανε ενας φιλος και αν κανω καμια βλακεια και χρειαστει κανα restore πρεπει να το κανω μονος μου παλι.. και καταλαβαινετε..

Διαβασα στο ποστ για αρχαριους σχετικα με το πως περναμε apps και αρχικα εχω τις εξης αποριες :

1) Για τις .ipa χρειαζεται να δηλωσεις καποια πιστωτικη, για μας που δεν εχουμε με τον τροπο που λεει στο ποστ, χρεωνομαστε ή η πιστωτικη ειναι εικονικη για να "ξεγελάει" το itunes?

2) Μιας και τα πρωινα κανω πρακτικη και δεν εχω και πολυ δουλεια ειπα να το ψαξω απο κει για τις εφαρμογες, μονο που το laptop μου εχει Vista και δεν του εχω περασει το itunes ( θα το κανω αυριο ). Η διαδικασια ειναι η ιδια και στα Vista?

3) Με τις .ipa σπασμενες εφαρμογες υπαρχει κινδυνος μεσω του itunes να φαω κανενα "ban" απο την Apple? Γιατι καπου διαβασα πως καλυτερα ειναι να περναμε .app εφαρμογες. Επισης διαβασα και το link με τα sites για δωρεαν appls και θα θελα να μου δωσετε αν μπορειτε καποιο καλο και δοκιμασμενο (η απο αυτα που υπαρχουν ηδη η καποιο αλλο δικο σας )

--

Θα παρακαλούσα να μη κανετε lock to topic για να κανω edit με οτι απορια μου παρουσιαστει κατα τη διαδικασια!  ;D

Σας ευχαριστω πολυ guys, Αποστολης.   ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alexrom338

alexrom338

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2009 - 01:01

Θα σου απαντησω στο ερωτημα 2 και 3.
2. η διαδικασια ειναι η ιδια και στα vista.
3. εγω τις εχω περασμενες και δεν εχω αντημετωπισει ποτε προβλημα

#3   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 25/02/2009 - 06:45

Quote

Θα σου απαντησω στο ερωτημα 2 και 3.

2. η διαδικασια ειναι η ιδια και στα vista.

3. εγω τις εχω περασμενες και δεν εχω αντημετωπισει ποτε προβλημα


2. οπως στα λεει ο φιλος μας..
3. και εγω εχω περασει πολλες κ δεν εγινε τπτ γιατι δεν παει με serial # ι εγγατασταση οποτε δεν μπορουν να "στην πουνε"

#4   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/02/2009 - 10:03

Καλημερα παιδια, καταρχας ευχαριστω για τα replies.Εχω ενσυρματο internet και διαβαζοντας αυτο το topic : http://www.iphonehel...opic,263.0.html εγκατεστησα το iPhone Tunnel Suite 2.7 αλλα το τρεχω και δεν μου βγαζει κατι για περασω τα settings που λεει το βημα 4.

Και κατι ακομα , το OpenSSH που πρεπει να κατεβασω με Cydia πρεπει να το κατεβασω μονο μεσω κινητου? Απο pc δε γινεται με καποιο τροπο? Ρωταω γιατι δεν εχω wifi...

Edit:
Βασικα νομιζω καταλαβα τι παιζει, επειδη οπως ειπα αλλος μου κανε το jailbreak στο δικο του pc, το Cydia πρεπει να το κατεβασω και στο δικο μου πψ απο καπου ή τωρα μονο απο το pc του φιλου μπορω να χρησιμοποιησω το Cydia?

Ελπιζω να μην ειναι το δευτερο..


#5   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/02/2009 - 09:55

Καλημερα.. :)

εκανα install το openssh απο cydia και κατεβασα το iPhone Tunnel Suite 2.7

συνδεω το κινητο ,το αναγνωριζει το itunes τρεχω το iPhone Tunnel Suite και μου ανοιγει ενα εικονικο iphone που εχει επιλογες "Iphone tunel " "Win SCP" και "putty" .. τωρα τι κανω? που παω για να περασω τα settings για ip κλπ?  ???

Edit:
λοιπον ετρεξα το iphone tunel ανοιξε μια μαυρη οθονη και κολλησε εκει που γραφει "username : root και password : ?"

καλα μεχρι εδω? μετα ανοιγω το winSCP και πηγαινω sessions για τις ρυθμισεις σωστα? εκει εκτος απο pass και username ζηταει και host name, στο host name τι βαζω ακριβως? γιατι αν δε βαλω δε με αφηνει να κανω login..

help me ενας pls μηπως και καταφερω να περασω ποτε κανα app  :)

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/02/2009 - 14:48

οτι χρειάζεσαι είναι εδώ πέρα
http://www.iphonehel...topic,46.0.html

μπλέκεις σε ανούσια πράγματα




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες