Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iphone jailbreak restory to factory


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   manuel

manuel

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 20:29

Καλησπέρα σε όλους

νέος στο forum...νέος και στην χρήση iphone

έχω το 3gs εδώ και καμία εβδομάδα. το firmware του είναι 3.1.2 και το έχω κάνει jailbrake με blackra1n

Μόλις χτες παρατήρησα ότι έχει ένα ελάττωμα στην οθόνη του. Όπως το κοιτάμε από την δεξιά πλευρά η επιφάνεια της οθόνης δεν κουμπώνει ακριβώς στο σουλούπι του κινητού.

Δηλαδή από την αριστερή πλευρά η οθόνη είναι flat (σωστά) αλλά από την δεξιά η οθόνη είναι πιο μέσα και εξέχει το ασημένιο περίγραμμα.

Δουλεύει μια χαρά αλλά στην αφή είναι ενοχλητικό μιας και αν πας τέρμα δεξιά το δάχτυλο βρίσκει στο κάλυμμα. το έψαξα στο Internet και φαίνεται να το έχουν πολλοί στo 3GS

θα πάω να το αντικαταστήσω αλλά πρώτα θέλω να επαναφέρω το iphone όπως ήταν πριν το jailbrake. δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω δεδομένα.

πως το κάνουμε?
κάποιοι λένε απλά να κάνω restore από το itunes και κάποιοι από το settings+general+reset+reset all settings ή erase all content and settings

τι λέτε?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 20:33

Καλησπέρα σε όλους

νέος στο forum...νέος και στην χρήση iphone

έχω το 3gs εδώ και καμία εβδομάδα. το firmware του είναι 3.1.2 και το έχω κάνει jailbrake με blackra1n

Μόλις χτες παρατήρησα ότι έχει ένα ελάττωμα στην οθόνη του. Όπως το κοιτάμε από την δεξιά πλευρά η επιφάνεια της οθόνης δεν κουμπώνει ακριβώς στο σουλούπι του κινητού.

Δηλαδή από την αριστερή πλευρά η οθόνη είναι flat (σωστά) αλλά από την δεξιά η οθόνη είναι πιο μέσα και εξέχει το ασημένιο περίγραμμα.

Δουλεύει μια χαρά αλλά στην αφή είναι ενοχλητικό μιας και αν πας τέρμα δεξιά το δάχτυλο βρίσκει στο κάλυμμα. το έψαξα στο Internet και φαίνεται να το έχουν πολλοί στo 3GS

θα πάω να το αντικαταστήσω αλλά πρώτα θέλω να επαναφέρω το iphone όπως ήταν πριν το jailbrake. δεν με ενδιαφέρει να κρατήσω δεδομένα.

πως το κάνουμε?
κάποιοι λένε απλά να κάνω restore από το itunes και κάποιοι από το settings+general+reset+reset all settings ή erase all content and settings

τι λέτε?

μονο απο itunes restore και μετα set up as new

#3   morpheusgr

morpheusgr

    iPH Honoured Member

  • 1.427 μηνύματα
  • Twitter:@morpheusgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/03/2010 - 20:35

Απο τη στιγμη που εχεις jailbreak σε καμια περιπτωση δεν κανεις reset απο τη συσκευη σου. Αν κανεις restore απο το κινητο θα σε υποχρεωσει να πας στην 3.1.3 πραγμα που δεν σε πειραζει αν σου αλλαξουν τη συσκευη, αν ομως γινει επισκευη και σου επιστρεψουν την ιδια δε θα μπορεις να κανεις jailbreak με τα σημερινα δεδομενα μιας και δεν υπαρχει εργαλειο για την 3.1.3

Just like underwear, passwords should be changed often...


#4   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 20:37

εαν κανεις απο την συσκευη reset.. απο την συσκευη σε jailbroken θα σου κολλησει.. κανε αυτο που σου ειπε ο Βασιλης παραπανω.. :)

#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 20:37

Απο τη στιγμη που εχεις jailbreak σε καμια περιπτωση δεν κανεις reset απο τη συσκευη σου. Αν κανεις restore απο το κινητο θα σε υποχρεωσει να πας στην 3.1.3 πραγμα που δεν σε πειραζει αν σου αλλαξουν τη συσκευη, αν ομως γινει επισκευη και σου επιστρεψουν την ιδια δε θα μπορεις να κανεις jailbreak με τα σημερινα δεδομενα μιας και δεν υπαρχει εργαλειο για την 3.1.3

σωστο κ αυτο

#6   manuel

manuel

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 20:41

Μάλιστα...

άρα κάνω restore απο το itunes και με πηγαίνει αναγκαστικά στην 3.1.3 ?
έχω κρατήσει τα shsh αρχεία αλλα παρόλο που έχω 3.1.2 ο server μου βγάζει 3.1.3

λογικά θα μου την αντικαταστήσουν την συσκευή και ελπίζω η νέα να είναι πάλι 3.1.2 αλλιώς την πάτησα. Το πρόβλημα με την οθόνη έχει ξαναναφερθεί εδω μέσα?

στο internet που το έψαξα υπάρχει αρκετά κυρίως στα 3GS.

#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 21:06

ναι και εδω εχει αναφερθει.. οσο για τα ecid shsh επρεπε να τα ειχες κρατησει αρχες Φεβρουαριου.. οχι τωρα ... τωρα κραταει μονο για την 3.1.3.. οπυ και δεν μπορεις να κανεις downgrade.. :)

#8   manuel

manuel

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/03/2010 - 23:56

thanks

θα πάω την Δευτέρα για την αντικατάσταση και βλέπουμε ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες