Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Untethered jailbreak coming soon by GeoHot


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
173 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/03/2010 - 15:40

γιατί υπήρχε ποτέ exploit ή θα υπάρξει, που δεν θα καλύπτεται με κάποια αναβάθμιση? Τι είναι αυτές η λαλακίες που γράφει ο iH8sn0w.


Νταξ, δεν έχει άδικο. Πχ το iPhone 2G είναι jailbreak-able για πάντα, όπως και το 3G (τουλάχιστον με το pwnagetool)
Και το 3GS, εάν δεν είχε γίνει η αλλαγή στο bootrom (hardware δηλαδή) δεν θα είχε πρόβλημα

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   systemerror

systemerror

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 15:44

καλησπερα κι απο μενα παιδια!ειδα το βιντεο και παρατηρησα τα ακουστικα του!εμενα το δικο μου τα ακουστικα τα εχει απο πανω αριστερα οπως το κοιταω βλεποντας την οθονη και διπλα ειναι το κουμπι του power!ειναι το 3gs και το εχω εδω και κατι μερες!τι διαφορα εχει λοιπον απο αυτο?

#48   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 26/03/2010 - 15:46

καλησπερα κι απο μενα παιδια!ειδα το βιντεο και παρατηρησα τα ακουστικα του!εμενα το δικο μου τα ακουστικα τα εχει απο πανω αριστερα οπως το κοιταω βλεποντας την οθονη και διπλα ειναι το κουμπι του power!ειναι το 3gs και το εχω εδω και κατι μερες!τι διαφορα εχει λοιπον απο αυτο?


είναι iPod Touch 3G

#49   Stab

Stab

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 15:47

καλησπερα κι απο μενα παιδια!ειδα το βιντεο και παρατηρησα τα ακουστικα του!εμενα το δικο μου τα ακουστικα τα εχει απο πανω αριστερα οπως το κοιταω βλεποντας την οθονη και διπλα ειναι το κουμπι του power!ειναι το 3gs και το εχω εδω και κατι μερες!τι διαφορα εχει λοιπον απο αυτο?


δεν ειναι iphone αλλα ipod.
αναφερεται λιγα post πιο πανω!

#50   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/03/2010 - 15:49

καλησπερα κι απο μενα παιδια!ειδα το βιντεο και παρατηρησα τα ακουστικα του!εμενα το δικο μου τα ακουστικα τα εχει απο πανω αριστερα οπως το κοιταω βλεποντας την οθονη και διπλα ειναι το κουμπι του power!ειναι το 3gs και το εχω εδω και κατι μερες!τι διαφορα εχει λοιπον απο αυτο?



Ας διαβαζουμε και τα υπόλοιπα post..Το λέει σε προηγούμενα..ipod Touch 3G.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#51   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 26/03/2010 - 15:52

Για να μην το εδωσε μαλλον θα εχει να κανει με καποιο exploit που αν το καψει και βγαλει η apple update τοτε δεν νομιζω να χαρουμε οσοι χρειαζόμαστε untethered jb..οποτε μαλλον απο ιουνιο θα μας ερχεται..και ελπιζω να ειναι πακετο με την 4,0 :P

#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/03/2010 - 15:57

Πάντως, επειδή πολλοί λένε αν όντως ειναι η συγκεκριμένη συσκευή jb στο video, παρατηρείστε προς το τέλος του Video οταν σύρει προς την τελευταία σελίδα πάνω αριστερά..Το σηματάκι του blackra1n..το έκανε το θαύμα του..Τώρα μένει το πότε θα το δούμε κ εμείς στα χέρια μας..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   nostradamus

nostradamus

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 16:01

Νταξ, δεν έχει άδικο. Πχ το iPhone 2G είναι jailbreak-able για πάντα, όπως και το 3G (τουλάχιστον με το pwnagetool)
Και το 3GS, εάν δεν είχε γίνει η αλλαγή στο bootrom (hardware δηλαδή) δεν θα είχε πρόβλημα

από την σκοπιά που το θέτεις έχεις δίκαιο,αλά μιλάμε και για δυο μοντέλα που η ύπαρξη τους στην αγορά είναι μεγαλύτερη από τα 3Gs και δεν ξέρουμε καλά καλά αν θα υποστηρίζονται και από τα επόμενα updates.

#54   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 16:09

οταν θα ειναι διαθεσιμο για download τοτε μονο θα το πιστεψω!εχουμε δει και ακουσει πολλα πραγματα γυρω από το θεμα αυτο που το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να εχουμε υπομονη και να κραταμε μικρο καλαθι ακομα και αν το συγκεκριμενο βιντεακι προερχεται απο τον geohot...

#55   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/03/2010 - 17:18

οταν θα ειναι διαθεσιμο για download τοτε μονο θα το πιστεψω!εχουμε δει και ακουσει πολλα πραγματα γυρω από το θεμα αυτο που το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να εχουμε υπομονη και να κραταμε μικρο καλαθι ακομα και αν το συγκεκριμενο βιντεακι προερχεται απο τον geohot...



Έχεις δίκιο..Αλλά απ'οτι φαίνεται, το βιντεακι είναι πραγματικό.. (προς το τέλος φαίνεται πάνω αριστερά το σηματάκι του blackra1n..)Το θέμα είναι εμείς αν και πότε θα το έχουμε..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#56   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 26/03/2010 - 17:34

εαν καταφερει και σπασει το ipad 'It is completely untethered, works on all current tethered models(ipt2, 3gs, ipt3), and will probably work on iPad too.' θα το αγορασω( οπως και πολλοι αλλοι σιγουρα). :D

#57   silver

silver

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 18:33

παντως ουτε εγω καταλαβα ακριβως για ποια εκδοση firmware μιλαμε. αλλα μου ακουγεται λιγο ακυρο να εχει βγαλει το jailbrake της 3.2 τη στιγμη που αυτο δεν εχει ακομα κυκλοφορησει! ελπιζω να σπαει την 3.1.3 αλλα να διορθωνει και το προβλημα με το reboot της 3.1.2 με την new bootrom.

#58   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 18:58

παντως ουτε εγω καταλαβα ακριβως για ποια εκδοση firmware μιλαμε. αλλα μου ακουγεται λιγο ακυρο να εχει βγαλει το jailbrake της 3.2 τη στιγμη που αυτο δεν εχει ακομα κυκλοφορησει! ελπιζω να σπαει την 3.1.3 αλλα να διορθωνει και το προβλημα με το reboot της 3.1.2 με την new bootrom.

για την 3.1.3 δεν θα βγει jailbreak και αυτο διοτι και ο ιδιος ο geohot το επισημανε

#59   silver

silver

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/03/2010 - 19:03

για την 3.1.3 δεν θα βγει jailbreak και αυτο διοτι και ο ιδιος ο geohot το επισημανε



οποτε εμεις ακομα περιμενουμε...την 3.2?

#60   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 26/03/2010 - 19:05

οποτε εμεις ακομα περιμενουμε...την 3.2?

yeap...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες