Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

προβλημα με φωτογραφιες


  • Please log in to reply
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1,164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 22:49

δηλαδη ψαχνεις τις φωτογραφιες που εχουν συγχρονιστει..στο iphone τις βλεπεις??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 22:52

παιδια καλησπερα σας θελω και παλι την βοηθεια σας. λοιπον ειχα δημιουργήσει διαφορα folders με φωτογραφιες και τα εκανα sync στο iphone μεσω του itunes. μεψχρι εδω ολα καλα. μετα απο λιγο καιρο το pc επαθε καποιο προβλημα και επρεπε να το κανω φορματ και εχασα τα folders με τις φωτογραφιες απο το pc. υπαρχει καποιος τροπος να κατεβασω απο το iphone τις φωτογραφιες αυτες?



δηλαδη ψαχνεις τις φωτογραφιες που εχουν συγχρονιστει..στο iphone τις βλεπεις??

να σε βοηθησω υπενθμιζοντας την ερωτηση... δυστυχως δεν γνωριζω την διαδρομη.. :(

#18   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1,164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 22:56

ναι το ξερω απλα ρωταω αν μπορει να τις δει στο iphone..γιατι αν μπορει ok τοτε σιγουρα υπαρχει root dierctory και θα το βρουμε ;)

#19   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/03/2010 - 23:04

μαλλον φοβαμαι δεν φαινονται..
αποσπασμα απο τον οδηγο.. για συγχρονισμο φωτογραφιων.. :(

Έγραψα παραπάνω ότι καλό είναι να μη σβήσετε τις αυθεντικές φωτογραφίες ή τα βίντεο από την αρχική τους τοποθεσία για τον εξής λόγο: Αν κατά λάθος σβήσετε μια φωτογραφία ή ένα βίντεο από το iPhone, στον επόμενο συγχρονισμό θα διαγραφούν και από τον υπολογιστή από το φάκελο iPhone Pictures. Επίσης έχετε υπόψη σας, ότι αν κάνετε φορμάτ στον υπολογιστή και ξεχάσετε να πάρετε backup αυτές τις φωτογραφίες από τον υπολογιστή και θέλετε να τις επαναφέρετε από το iPhone (εφόσον έχετε jailbreak μιας και αυτές δε φαίνονται όπως οι φωτογραφίες του Camera Roll στον υπολογιστή), τότε οι φωτογραφίες αυτές θα έχουν μικρότερη ανάλυση μιας και γίνονται optimize για να αποθηκευτούν στο iPhone. Προσοχή λοιπόν, μην ξεχάσετε να πάρετε backup αυτούς τους φακέλους πριν από ενδεχόμενο φορμάτ.

#20   omersub

omersub

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2010 - 00:19

Ναι παιδιά στο τηλ τις βλέπω απλά θέλω να μάθω που βρίσκονται για να τις κατεβασω και στο pc. Δεν πειράζει αν έχουν χαμηλη αναλυση έτσι και αλιως τις είχα με χαμηλή ανάλυση
μιλώ πάντα για τις φωτογραφίες που έκανα sync ποιο παλιά και οχι για αυτές που βρίσκονται στο camera roll

#21   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1,164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2010 - 00:33

var/mobile/media/iTunes_control??ριξε και μια ματια εκει..
χωρις να με σιγουρος..

Τελευταία επεξεργασία από: macmaniac82, 28/03/2010 - 00:34.


#22   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2010 - 00:48

νομιζω πως βρηκα την απαντηση σου.. μετα απο αρκετο ψαξιμο.. εαν δεν ξερεις καλα αγγλικα πες μου να το μεταφρασω.. :)

You probably already found the pictures you just didn't know what to look for. The Iphone and Ipods store all gallery pictures in the ithmb file format. You should have a directory under /private/var/mobile/Media/ that has a couple files with the .ithmb extension. These files have the jpeg and tiff versions of all the pictures in your gallery. You need to copy these files off the phone and then find a program that can pull the pictures out of the ithmb file. I use a program called File Juicer. It will extract the contents of ithmb files.
---------------------------------------------------------------------------------------
παραθετω και την ερωτηση .. για να δειτε τι τραβηξε ο ανθρωπος που τολμησε να κανει αυτη την ερωτηση,, :lol:

Hi all

I am Desperately, and this is my very last Chance to get help.
I aked a Question in about 20 Boards, but there is no Report.
The Only Answer till now was a PM and the Member told me, it is not allowed to answer this Question, this is all he can say to me...
It looks like, there is a Death Penalty on answering this Question.
And at another Board i was locked only because i asked my Question.

Now i will try it here, i hope nothing will happen...

My Question is:
Where i can find the Directory, where iPhone stores the Photos from the Gallery?
Not the Filmroll, but the others.
i use winscp and openssh to connect to my iPhone but i cannot find the Directory where are all the Pictures.
Please, can anyone tell me the correct Path?

I hope this Question is here not banned or something, its my last Chance.
If it is dangerous to answer, you can send me a PN.
I will delete the PN after, to destroy all Proofs, and i will noone tell, i got the Answer to my Question, i give the Word of Honor!

PS: Please excuse my bad English. I hope you will understand it.
I have a jailbreaked iPhone 3G with FW 2.0

Thanks to all
Greeting, derenko

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 28/03/2010 - 00:56.


#23   omersub

omersub

    iPH newbie

  • 86 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2010 - 12:13

Ευχαριστώ φίλε τα βρήκα :) ο φίλος ήταν πολύ απελπισμένος!

#24   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16,182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2010 - 13:12

Ναι αστα να πανε.. Λες και ρωτούσε δεν ξέρω και γω τι.. Ακόμη και για cracked apps να ρωτούσε έτσι δεν θα του φεροντουσαν χα χα χα

#25   zerraiden

zerraiden

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 18:52

Παιδια κ εγω ενα θεμα με τις φωτο. Λοιπον οκ βρηκα πως να τις παιρνω απο το iphone st pc αλλα το θεμα μου ειναι απο το pc st iphone. Δηλαδη,περναω τις φωτο κανονικα με το iTunes αλλα μου εχει εναν "φακελο" στο iphone Βιβλιοθηκη κ μετα εχει τους αλλους φακελους που εχω δημιουργησει εγω. το θεμα ειναι οτι στο Βιβλιοθηκη εχει ολες μαζι τις φωτο απο τους αλλους φακελους κ ειναι σπαστικο. Επισης δεν γινεται να σβησεις φωτο με το iPhone τις οποιες εχεις περασει απο το pc?ουτε να αντιγραψεις απο τον φακελο του Αλμπουμ Κινητου σε εναν αλλο φακελο που εχεις δημιουργησει μεσω του pc? Εχω το 3gs προσφατως αγορασμενο αρα κ με την 3.1.3. πφφφ Ευχαριστω. :)

#26   jojopower

jojopower

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/05/2010 - 12:21

καλημερα και απο εμενα μιας και μιλατε περι φωτο εχω μια απορεια υπαρχει περιπτωση να μεταφερει καποιος φωτο jpeg στο iphone χωρις να γινει μετατροπη σε ithmb ???? ο λογος που το ρωτο ειναι οτι πλυ απλα ενας φακελος με φωτο χωριτικοτιτας 180 MB αυτοματος γινονται 1 GB δεν ειναι σπαταλη χωρου αυτο το πραμα?Παρακαλω οποιος τσακαλος διαβασει την απορεια μου αν μπορει να απαντισει γιατι το εχω καϊμο και κατι αλλο... αν υπαρχει προγραμμα που να αναγνωριζει το 3gs 32 gb σαν external hd για να μπορω να κανω τη δουλεια μου χωρις να βασιζομαι στη πατσαβουρα sofwere που φερει το ονομα itunes (το iphone ειναο jb με spirit)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες