Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με τον ήχο/ηχείο


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ntemos

ntemos

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 12:20

Καλημέρα.
Θα ήθελα οποιαδήποτε βοήθεια μπορούσατε να μου δώσετε στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Ενω μέχρι χθες το βράδυ το κινητό μου (iphone 3gs 16 έχει την 3.1.3 δεν έχει γίνει jailbrake) λειτουργούσε κανονικά, σήμερα το πρωί και εντελώς ξαφνικά (χωρίς να μου πέσει ή αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις από χθες το βράδυ) δεν έχω ήχο από το ηχείο. Οταν με καλεί κάποιος δεν ακούγεται ο ήχος της εισερχομένης κλήσης, δε μπορώ να ακούσω μουσική από το ηχείο κτλ. Οταν συνδέω τα ακουστικά ο ήχος περνάει κανονικά. Υποθέτω πως έχει πρόβλημα στο ηχείο του και όχι κάποιο πρόβλημα software, αλλιώς δε θα ακουγόταν από τα ακουστικά. Οι ρυθμίσεις ήχου κτλ είναι σωστές.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια/πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   goose1992

goose1992

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 12:54

Καλημέρα.
Θα ήθελα οποιαδήποτε βοήθεια μπορούσατε να μου δώσετε στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Ενω μέχρι χθες το βράδυ το κινητό μου (iphone 3gs 16 έχει την 3.1.3 δεν έχει γίνει jailbrake) λειτουργούσε κανονικά, σήμερα το πρωί και εντελώς ξαφνικά (χωρίς να μου πέσει ή αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις από χθες το βράδυ) δεν έχω ήχο από το ηχείο. Οταν με καλεί κάποιος δεν ακούγεται ο ήχος της εισερχομένης κλήσης, δε μπορώ να ακούσω μουσική από το ηχείο κτλ. Οταν συνδέω τα ακουστικά ο ήχος περνάει κανονικά. Υποθέτω πως έχει πρόβλημα στο ηχείο του και όχι κάποιο πρόβλημα software, αλλιώς δε θα ακουγόταν από τα ακουστικά. Οι ρυθμίσεις ήχου κτλ είναι σωστές.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια/πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε.

δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset...δηλαδή πάτα παρατεταμένα το power+home button...ίσως συνέλθει...

#3   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 12:56

κανε ενα hard reset και αν δεν στρωσει ξαναπες μας
hard reset(πατημενα home+power button μεχρι να δεις το μηλο και μετα ασε το να κανει επαννεκινηση μονο του)

#4   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 12:57

Καλημέρα.
Θα ήθελα οποιαδήποτε βοήθεια μπορούσατε να μου δώσετε στο εξής πρόβλημα που αντιμετωπίζω. Ενω μέχρι χθες το βράδυ το κινητό μου (iphone 3gs 16 έχει την 3.1.3 δεν έχει γίνει jailbrake) λειτουργούσε κανονικά, σήμερα το πρωί και εντελώς ξαφνικά (χωρίς να μου πέσει ή αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις από χθες το βράδυ) δεν έχω ήχο από το ηχείο. Οταν με καλεί κάποιος δεν ακούγεται ο ήχος της εισερχομένης κλήσης, δε μπορώ να ακούσω μουσική από το ηχείο κτλ. Οταν συνδέω τα ακουστικά ο ήχος περνάει κανονικά. Υποθέτω πως έχει πρόβλημα στο ηχείο του και όχι κάποιο πρόβλημα software, αλλιώς δε θα ακουγόταν από τα ακουστικά. Οι ρυθμίσεις ήχου κτλ είναι σωστές.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια/πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε.

θα πω κατι χαζο.. αλλα μηπως.. το κουμπακι αριστερα.. κατεβηκε προς τα κατω και εχει μπει στο αθορυβο.. :)

#5   Clopyright

Clopyright

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:08

Ναι ρε φίλε στα θορυβο το χεις

#6   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 13:10

καλα δεν ειναι σιγουρο ακομα..μπορει να μην το εχει κατω το διακοπτακι αλλα απ'οτι φαινεται κατι τετοιο εχει γινει :)

#7   ntemos

ntemos

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:40

Να σας ευχαριστήσω κατ'αρχάς για το άμεσο ενδιαφέρον και τις απαντήσεις σας. Έκανα hard reset αλλά δεν έγινε τίποτα. Εξ'αρχής το πρώτο που έλεγξα ήταν οι ρυθμίσεις του ήχου και το "πορτάκι". Δεν ήταν και δεν είναι στο αθόρυβο (δυστυχώς). Το πρόβλημα παραμένει. Εάν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω και ξέρει ή φαντάζεται κάποιος ας μου το πει γιατί δε βλέπω να γλιτώνω το service.
Πάντως σας ευχαριστώ και πάλι.

#8   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:43

οσο και αν σου φανει περιεργο πηγαινε στις ρυθμισεις και κανε off ολους τους ηχους,στην συνεχεια κανε επαννεκινηση ξαναβαλε τους στο on και πες μας τι εγινε...

#9   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:46

Η ανοιχτή ακρόαση δουλεύει.. Δηλαδή εάν δεχθεις κλήση.. Ακούγεται από την ανοιχτή ακροάση.. Επίσης έχεις ελέγξει από το iPod τον ήχο.. Εάν όλα αυτά είναι εντάξει.. Κανε restore .. Και απευθυνσου στο service..

#10   ntemos

ntemos

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:53

οσο και αν σου φανει περιεργο πηγαινε στις ρυθμισεις και κανε off ολους τους ηχους,στην συνεχεια κανε επαννεκινηση ξαναβαλε τους στο on και πες μας τι εγινε...


Εντάξει Paris. Το δοκιμάζω...

#11   ntemos

ntemos

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:55

Η ανοιχτή ακρόαση δουλεύει.. Δηλαδή εάν δεχθεις κλήση.. Ακούγεται από την ανοιχτή ακροάση.. Επίσης έχεις ελέγξει από το iPod τον ήχο.. Εάν όλα αυτά είναι εντάξει.. Κανε restore .. Και απευθυνσου στο service..


Έκανα αυτό που είπε ο Paris πριν και περιμένω να δω το αποτέλεσμα. Θα κοιτάξω τώρα αυτά που μου είπες.

#12   ntemos

ntemos

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 15:59

Παιδιά τίποτα. Έλεγξα τις ρυθμίσεις του ipod και του ήχου αλλά τίποτα. Μάλλον το πάω για service μετά τις γιορτές. Καμιά συμβουλή που πρέπει να γνωρίζω για το service και την όλη διαδικασία?

#13   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 16:01

κριμα φιλε μου.απλα πρεπει να εχεις υπομονη και να το πας καθαρο(restore) αφου πρωτα κανεις back up τα αρχεια σου.

#14   ntemos

ntemos

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/03/2010 - 16:07

κριμα φιλε μου.απλα πρεπει να εχεις υπομονη και να το πας καθαρο(restore) αφου πρωτα κανεις back up τα αρχεια σου.

Αυτό και θα κάνω. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Το μόνο που με στενοχωρεί είναι πως μάλλον είναι το ηχείο καθαρά και όχι software. Ολα παίζουν κανονικά εκτός από το ηχείο. Το παράξενο είναι πως δεν έκανα καμιά χαζομάρα με το κινητό. Δε μουπεσε ή κάτι άλλο και αυτό είναι που με παραξενεύει. Τέλος πάντων. Σας ευχαριστώ ακόμη μια φορά. Αν έχω νέα θα ποστάρω...

#15   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 29/03/2010 - 16:11

μπορει να μπηκε σκονη και να εγινε η στραβη.anyway κρατα μας ενημερους αν θες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες