Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iTunes 9.1 released!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
96 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 21:05

βγάζει σε κανέναν αυτό το error???
Συνημμένο αρχείο  error.JPG   25,74KB   7 λήψεις

πατάω yes αλλά βγάζει το παρακατω (iphone 3gs Clean με 3.1.3 και πάροχο cosmote

Συνημμένο αρχείο  error2.JPG   18,02KB   3 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 21:20

τελικά βρήκα την λύση στο site της apple

http://discussions.a...296350#11296350

you won't believe how I fixed it... my syncserver.exe can't run because some dll is missing, but I notice the dll is in another folder "Apple Application Support".

So I copied all files in
C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Apple Application Support
over to
C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Mobile Device Support
and it solves everything!

Obviously there is something wrong in registering the former folder by the new itunes installation program. Hope next version fixes it.

#63   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 31/03/2010 - 21:47

παιδια εγω εβαλα την 9.1 με iphone 3gs old bootrom 32gb και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα ειναι jailbroken με το blackra1n RC3. και δεν χρειαστηκε το blackbreeze

#64   sz4ever

sz4ever

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:God1Metal

Δημοσίευση 31/03/2010 - 21:53

παιδια για να λειτουργησει το blackbreeze πρεπει να αλλαξετε το ονομα του αρχειου blackra1n που δημιουργει το blackbreeze. πχ το blackbreeze δινει το ονομα blackra1n-fixed.exe εγω το εκανα blackra1n-snowbreeze.exe και δουλεψε τελεια δημιουργωντας το αρχειο

#65   papaleontiou

papaleontiou

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 23:03

οτι και να κανω οπως και να το ονομασω δεν δημιουργειται το καινουριο αρχειο μεσω του blackbreeze......

δεν ξερω τι παει λαθος

#66   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2010 - 23:13

Κάποιος με 3gs με καινούργια bootrom μπορεί να μας πει εάν είχε κάποιο πρόβλημα ;

#67   minovg

minovg

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2010 - 10:23

Kαλημέρα κι από μένα. Έχω προσπαθήσει τα πάντα, αλλά δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να μπουτάρω το iphone... Το black breeze είναι για τα πανηγύρια, δεν δημιουργεί το αρχείο που λέει ότι δημιουργεί...

#68   djibril13

djibril13

    iPH Contributor

  • 963 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/04/2010 - 11:23

Ψαχνωντας το θέμα το στο Ίντερνετ και σε διάφορα φόρουμ κατέληξα στο συμπέρασμα ότι δεν πρέπει να αναβαθμίσουμε το iTunes όσοι χρησιμοποιούμε το blackra1n για να κάνουμε boot στο 3gs. Είναι προτιμότερο να περιμένουμε είτε κάποιο fix από τον ίδιο το geohot είτε την καινούργια έκδοση του blackra1n το οποίο είναι πιθανόν να λύσει και το πρόβλημα του tethered.

#69   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/04/2010 - 15:15

Πρώτον το blackbreeze το κάνει κανονικά το αρχείο αν κάνεις σωστά τα βήματα ( πατάς το fix my rain επιλέγεις το blackrain στο πρώτο παράθυρο που θα σου ανοίξει και μετά του λες που να το σώσει στο δεύτερο και κάνει ένα αρχειο που λέγεται blackrain fixed).
Δεύτερον όπως έγραψα και σε προηγούμενο post δεν ξέρω αν λειτουργεί μετά από την εγκατάσταση του 9.1 γιατί δεν το χρειάστηκα ( πάντως πριν από την εγκατάσταση του 9.1 το κινητό μου δεν το έβλεπε το νέο αρχείο, πιθανόταταν να θέλει το dll από το 9.1)
Τέλος εγώ προβλήματα δεν είχα αλλά επειδή τα πράγματα με την apple ισως να έχουν σχέση και με τη γάτα που θα περάσει έξω από το σπίτι σου ή αν θα πέσει το φύλο από το δέντρο την ώρα του sync καλό θα ήταν ο καθένας να πράξει με δικιά του ευθύνη και να δει αν θα είναι στους τυχερούς ή στους άτυχους (πχ εμένα δεν μου μπαίνει σε restore mode όταν το συνδέω στο pc παρόλο που έχω το νέο boot ενώ σε άλλους μπαίνει). Άσε που έχω καταλάβει ότι τελικά πιο πολλά προβλήματα έχουν αυτοί με clean firmware παρά αυτοί με το σπασμένο από τα προηγούμενα post που διάβασα.

Τελευταία επεξεργασία από: makemono, 01/04/2010 - 15:17


#70   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/04/2010 - 18:58

Ρε παιδιά, μου βγάζει ένα error για το CoreFoundation.dll
Επίσης το iPhone Folders μου βγάζει error 126 και λέει να ξανακάνω εγκατάσταση το iTunes.

#71   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 02/04/2010 - 00:38

To iTunes 9.1 πλέον ταξινομεί τις εφαρμογές σας σε 3 κατηγορίες:
  • σε εφαρμογές μόνο για iPad,
  • σε εφαρμογές μόνο για iPhone/iPod touch,
  • και σε universal binaries (που παίζουν δηλαδή παντού, iPhone, iPod touch, αλλά και iPad).

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα



#72   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/04/2010 - 09:39

Πάντως τα χαζά μηνύματα με το ότι δεν μπορεί το itunes να σώσει τη Library στα windows 7 64bit που έχω δεν το έχουν φτιάξει και μάλλον δεν βλέπω φως στον ορίζοντα. Θα συνεχίσουν να μας σπάνε τα νεύρα για πάντα χωρίς λόγο γιατί το save γίνεται κανονικά. Τι να πω ίσως και να είναι και bug των windows.


Φίλε μου, αυτό το πρόβλημα το έχω και εγώ... Σε Windows 7 32bit. Εμφανίστηκε κάποια στιγμή και ενώ όλα πήγαιναν καλά..
Όντως είναι πολύ εκνευριστικό. Το πετάει ακόμα και όταν έχω επιλέξει να μη βγάζει το παράθυρο του μηνύματος ξανά... αλλά γενικά δεν επηρεάζει τη λειτουργία..

#73   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/04/2010 - 10:14

Πάντως τα χαζά μηνύματα με το ότι δεν μπορεί το itunes να σώσει τη Library στα windows 7 64bit που έχω δεν το έχουν φτιάξει και μάλλον δεν βλέπω φως στον ορίζοντα. Θα συνεχίσουν να μας σπάνε τα νεύρα για πάντα χωρίς λόγο γιατί το save γίνεται κανονικά. Τι να πω ίσως και να είναι και bug των windows.



Φίλε μου, αυτό το πρόβλημα το έχω και εγώ... Σε Windows 7 32bit. Εμφανίστηκε κάποια στιγμή και ενώ όλα πήγαιναν καλά..
Όντως είναι πολύ εκνευριστικό. Το πετάει ακόμα και όταν έχω επιλέξει να μη βγάζει το παράθυρο του μηνύματος ξανά... αλλά γενικά δεν επηρεάζει τη λειτουργία..


εμενα ρε παιδια δεν μου το εχει εμφανισει ποτε αυτο το μηνυμα απο τοτε που εχω τα 7 64bit(4 μηνες τα εχω)...τα εχετε official η σπασμενα?εγω official...

#74   Athos

Athos

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2010 - 22:06

τελικά βρήκα την λύση στο site της apple

http://discussions.a...296350#11296350

you won't believe how I fixed it... my syncserver.exe can't run because some dll is missing, but I notice the dll is in another folder "Apple Application Support".

So I copied all files in
C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Apple Application Support
over to
C:\Program Files (x86)\Common Files\Apple\Mobile Device Support
and it solves everything!

Obviously there is something wrong in registering the former folder by the new itunes installation program. Hope next version fixes it.

Η λύση αυτή είναι αλλα δυστιχώς πρέπει να καένετε overwrite κάθε φορά που θα κάνετε Sync τα πιο πάνω files.
Exω το 3GS 32GB με 3.1.3 και χωρίς jailbreak και πάλι παρουσιάζεται το πρόβλημα που αναφέρατε πιό πάνω.
Πρεπει μαλλον να περιμένουμε κανενα νεο release του Itunes.

#75   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/04/2010 - 10:37

εμενα ρε παιδια δεν μου το εχει εμφανισει ποτε αυτο το μηνυμα απο τοτε που εχω τα 7 64bit(4 μηνες τα εχω)...τα εχετε official η σπασμενα?εγω official...


δεν εχει να κανει με το αν ειναι official ή σπασμενα...
Απλα το iTunes ειναι @$#!/!προγραμμα και δεν καταλαβαινει απο permissions...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες