Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μήνυμα "Αποτυχία Κλήσης" τι κάνω;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 01/04/2010 - 21:01

Ευχαριστώ για όλα κάνω back up επαφές και θα δοκιμάσω τον οδηγό σου θα ενημερώσω....

τιποτα φιλε μου.ενημερωσε μας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tasos2008

tasos2008

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2010 - 08:45

Φίλε Paris1986 ακολούθησα τον οδηγό σου και έκανα πάλι restore με 3.1.2 και set up as a new phone.Οι κλήσεις δουλεύουν για λίγο και μετά πάλι το μήνυμα γι αποτυχία κλήσης μάλλον θα το πάω στο service και καλά ξεμπερδέματα.Ευχαριστώ πολύ για οτιδήποτε θα ενημερώσω

#18   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 02/04/2010 - 09:48

καλημερα φιλε μου.δυστυχως δεν το γλυτωνεις το service...παντως αν ενδιαφερεσαι κοιτα και εδω μηπως μπορουν να στο φτιαξουν:www.iphonerepair.gr

#19   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/04/2010 - 10:17

εχεις cosmote;

#20   tasos2008

tasos2008

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/04/2010 - 21:45

Ακολούθησα τις οδηγίες του Paris1986 δεν έγινε κάτι το πρόβλημα παραμένει το έστειλα σήμερα για service στο Γερμανό αναμένω απάντηση σε μία εβδομάδα...

#21   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/04/2010 - 21:48

Ακολούθησα τις οδηγίες του Paris1986 δεν έγινε κάτι το πρόβλημα παραμένει το έστειλα σήμερα για service στο Γερμανό αναμένω απάντηση σε μία εβδομάδα...

μαλλον θα ηταν θεμα hardware φιλε μου.υπομονη να δουμε τι θα σου πουν απο τον γερμανο...

#22   tsouk

tsouk

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2010 - 22:52

Paris1986: 01 April 2010 - 09:56 PM
για να μην παιδευτεις ακου τι θα κανεις εφοσον θες restore.
1)κατεβασε την 3.1.2 απο την κεντρικη σελιδα του φορουμ(αποθξκευση στην επιφανεια εργασιας)(link: http://www.iphonehel...are-ipsw-files/
2)αλλαξε τα hosts απο τον οδηγο του saurik που βρισκεται στην ενοτητα κοσμος(οδηγος: http://www.iphonehel...gnature-server/ το σωστο βρισκεται στην τεταρτη σελιδα και ειναι αυτο που τελειωνει σε 249)
3)περνα την 3.1.2 με shift+restore
4)ενδεχεται να σου βγαλει error 1015 λιγο πριν τελειωσει(κοιτα το τελυταιο post εαν δεν κανω λαθος)(link: http://www.iphonehel..._1
5)εαν στο βγαλει κατεβασε το quickpwn22 και κανε οτι σου λεει και μετα κλεισε οτι παραθυρο σου ανοιξει.
6)μετα jb με blackra1n και ετοιμος
7)εγω ετσι καταφερα και εκανα downgrade χωρις το βημα 6 γιατι θελω clean συσκευη
8)καλη επιτυχια


Τελικά πιάνει το downgrade σε 3gs 3.1.3 05.12.01 mc136ll me new bootroom???Μετά απ αυτό θα γίνεται carrier unlock? εμπλεξα τα μπουτια μου...

#23   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/04/2010 - 22:54

Τελικά πιάνει το downgrade σε 3gs 3.1.3 05.12.01 mc136ll me new bootroom???Μετά απ αυτό θα γίνεται carrier unlock? εμπλεξα τα μπουτια μου...

αυτος ειναι ενας μινι οδηγος απο εμενα για τα παιδια που εχουν κρατησει τα SHSH αρχεια και δεν χρειαζονται unlock οπως εσυ φιλε μου.

#24   tsouk

tsouk

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2010 - 22:57

0κεικ!thanks φιλε μου για τη διευκρίνιση!

#25   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/04/2010 - 22:59

τιποτα φιλε μου.να'σαι καλα και υπομονη...

#26   tasos2008

tasos2008

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 13:47

Τελικά πήρα το τηλ σήμερα από τον Γερμανο αφου το ειχαν στείλει για service στην Αθηνα μου ειπαν οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση γιατι ενα αισθητηριο υγρασιας που βρισκεται στο εξωτερικο μερος εκει ακριβως που μπαινει το βυσμα τροφοδοσιας ειχε αλλαξει χρωμα .Το τηλεφωνο δεν μου εχει πεσει ποτε κατω το εχω με προστατευτικο μπρος και πισω της ZAGG και θηκη σιλικονης νερο δεν εχει πεσει ποτε και απο οτι μου ειπανε μπορει να αλλαξε χρωμα και απο την υγρασια του περιβαλλοντος.Τωρα τι σχεση εχει αυτο με το προβλημα ληψης δεν μπορω να καταλαβω το τηλ δεν το ανοιξαν μονο οτι ειδαν εξωτερικα και μου το εβγαλαν και φωτογραφια.
Πραγματικα απογοητευτικα και βαρεθηκα δεν θελω να ξαναασχοληθω απο ενα τηλεφωνο τον 600 ευρω και να εχω αυτη την αντιμετωπιση ειμαστε ερμαια της καθε εταιριας και οταν την χρειαζεσαι τιποτα δεν προκειται ποτε να ξαναδωσω χρηματα θα στειλω email στην apple και οπου αλλου μπορω και τελος
ευχαριστω πολυ ολους

#27   DennisTheMenace

DennisTheMenace

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 22:30

Τελικά πήρα το τηλ σήμερα από τον Γερμανο αφου το ειχαν στείλει για service στην Αθηνα μου ειπαν οτι δεν το καλυπτει η εγγυηση γιατι ενα αισθητηριο υγρασιας που βρισκεται στο εξωτερικο μερος εκει ακριβως που μπαινει το βυσμα τροφοδοσιας ειχε αλλαξει χρωμα .Το τηλεφωνο δεν μου εχει πεσει ποτε κατω το εχω με προστατευτικο μπρος και πισω της ZAGG και θηκη σιλικονης νερο δεν εχει πεσει ποτε και απο οτι μου ειπανε μπορει να αλλαξε χρωμα και απο την υγρασια του περιβαλλοντος.Τωρα τι σχεση εχει αυτο με το προβλημα ληψης δεν μπορω να καταλαβω το τηλ δεν το ανοιξαν μονο οτι ειδαν εξωτερικα και μου το εβγαλαν και φωτογραφια.
Πραγματικα απογοητευτικα και βαρεθηκα δεν θελω να ξαναασχοληθω απο ενα τηλεφωνο τον 600 ευρω και να εχω αυτη την αντιμετωπιση ειμαστε ερμαια της καθε εταιριας και οταν την χρειαζεσαι τιποτα δεν προκειται ποτε να ξαναδωσω χρηματα θα στειλω email στην apple και οπου αλλου μπορω και τελος
ευχαριστω πολυ ολους

Αγορι μου δεν μπορεις να φανταστεισ ποσο σε καταλαβαινω. Το ιδιο ακριβωσ προβλημα εχω και εγω. Για να μην τα ξαναγραφω, το ιδιο μου κανανε και απο τον γερμανο εμενα και το κηνητο δεν ειχε καν ακουμπησει νερο. τωρα αυτα ειναι μαλακιεσ ( να με συγχωρεσει ο admin αλλα εχω νευρα με το θεμα.) να πουμε αλλα τσπ. Το πηγα τεσπα στο iphone repair μου βαλανε κατι κινεζικα ανταλακτικα το πηρα μετα απο 10 μερεσ και το κην λειτουργισε 3 ςρεσ κανονικα και τωρα παλι τα ιδια. πληρωσα 150 ευρω το πηγα παλι πισω αλλεσ 10 μερεσ και παλι η ιδια ιστορια. 3 ωρεσ λειτουργιασ και τπτ. 600 ευρω κην και να μην εχουν αξιοπιστο σερβις ελλαδα. δλδ ελεοσ.

#28   niksim

niksim

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/09/2012 - 17:18

Γεια σας παιδιά. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας διότι θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά της μαμάς Apple ή του service της. Δεν είμαι ακριβώς σίγουρος.
Ο λόγος για τον οποίο το λέω είναι επειδή είμαι κάτοχος iphone 4s 32gb για περίπου 9 μήνες. Εντός εγγύησης. Από τη 1η κιόλας μέρα έβγαινε το μήνυμα "απέτυχε η κλήση¨ ενώ μιλούσα. Αμέσως έβγαζε "καμία υπηρεσία" πάνω αριστερά, αναζήτηση σήματος, αναμονή για 10-15sec και μετά κανονικά σήμα, ξανά αναμονή για 5-6sec και μετά από αυτό το πολύ ευχάριστο διάλειμμα μπορούσες επιτέλους να ξανά πάρεις τηλέφωνο χωρίς όμως να αποκλείσεις το ενδεχόμενο να σου ξανά συμβεί ακόμα και στην ίδια κλήση.
Επειδή ήμουν φαντάρος και επειδή εκεί το iphone ήταν απαραίτητο για να περάσουν οι ατελείωτες ώρες βαρεμάρας το ανέβαλα και δεν το έστειλα εξ αρχής, καθώς διάβαζα ότι μερικοί με κάποια κολπάκια προσπαθούσαν να το φτιάξουν. Κάποιοι έβγαζαν το pin και έκαναν restore, κάποιοι άλλαζαν SIM κάποιοι έκλειναν τα 3g διάφορα.
Εγώ μετά από επικοινωνία με ένα γνωστό μάστορα iphone στη Θεσσαλονίκη ενημερώθηκα ότι το πρόβλημα είναι στο κινητό και χρήζει αντικατάστασης.

Για αυτό και εγώ το πήγα στο Γερμανό (καθώς από εκεί το παρέλαβα μέσω Cosmote) αλλά όχι από το κατάστημα που το πήρα! Από ένα άλλο κατάστημα αλλά και πάλι ήταν Γερμανός.
Να μην τα πολυλογώ το στέλνω με restore στην 5.1.1 και περιμένω απάντηση. Μετά από 1 εβδομάδα έχω μήνυμα στο κινητό μου που μου λέει ότι το κινητό σας είναι στο Γερμανό. Σήμερα που πήγα να το παραλάβω βλέπω ότι είναι ΠΑΛΙ το κινητό μου και γράφει "έγινε αναβάθμιση στο ΝΕΟ λογισμικό". Δηλαδή το ios 6! Λες και δεν μπορούσα να το βάλω μόνος μου!
Μόλις το παίρνω, στη δεύτερη κλήση (Απέτυχε η κλήση). Και ξανά τα ίδια! Τώρα τι κάνω; Ο Γερμανός αν το ξαναπάω τι θα μου πει;
Είναι κρίμα κινητό 720 ευρώ να έχει τέτοιο πρόβλημα και να μην το αντικατaστούν άμεσα! Όλοι οι άλλοι με τα 4s που είχαν παλαιότερα το ίδιο πρόβλημα τι έκαναν; Κάνω αναζήτηση στο forum και δεν μπορώ να βρω ποια ήταν τελικά η λύση στο πρόβλημα αυτό!

Plz help! :(

#29   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 25/09/2012 - 17:24

Γεια σας παιδιά. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας διότι θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά της μαμάς Apple ή του service της. Δεν είμαι ακριβώς σίγουρος.
Ο λόγος για τον οποίο το λέω είναι επειδή είμαι κάτοχος iphone 4s 32gb για περίπου 9 μήνες. Εντός εγγύησης. Από τη 1η κιόλας μέρα έβγαινε το μήνυμα "απέτυχε η κλήση¨ ενώ μιλούσα. Αμέσως έβγαζε "καμία υπηρεσία" πάνω αριστερά, αναζήτηση σήματος, αναμονή για 10-15sec και μετά κανονικά σήμα, ξανά αναμονή για 5-6sec και μετά από αυτό το πολύ ευχάριστο διάλειμμα μπορούσες επιτέλους να ξανά πάρεις τηλέφωνο χωρίς όμως να αποκλείσεις το ενδεχόμενο να σου ξανά συμβεί ακόμα και στην ίδια κλήση.
Επειδή ήμουν φαντάρος και επειδή εκεί το iphone ήταν απαραίτητο για να περάσουν οι ατελείωτες ώρες βαρεμάρας το ανέβαλα και δεν το έστειλα εξ αρχής, καθώς διάβαζα ότι μερικοί με κάποια κολπάκια προσπαθούσαν να το φτιάξουν. Κάποιοι έβγαζαν το pin και έκαναν restore, κάποιοι άλλαζαν SIM κάποιοι έκλειναν τα 3g διάφορα.
Εγώ μετά από επικοινωνία με ένα γνωστό μάστορα iphone στη Θεσσαλονίκη ενημερώθηκα ότι το πρόβλημα είναι στο κινητό και χρήζει αντικατάστασης.

Για αυτό και εγώ το πήγα στο Γερμανό (καθώς από εκεί το παρέλαβα μέσω Cosmote) αλλά όχι από το κατάστημα που το πήρα! Από ένα άλλο κατάστημα αλλά και πάλι ήταν Γερμανός.
Να μην τα πολυλογώ το στέλνω με restore στην 5.1.1 και περιμένω απάντηση. Μετά από 1 εβδομάδα έχω μήνυμα στο κινητό μου που μου λέει ότι το κινητό σας είναι στο Γερμανό. Σήμερα που πήγα να το παραλάβω βλέπω ότι είναι ΠΑΛΙ το κινητό μου και γράφει "έγινε αναβάθμιση στο ΝΕΟ λογισμικό". Δηλαδή το ios 6! Λες και δεν μπορούσα να το βάλω μόνος μου!
Μόλις το παίρνω, στη δεύτερη κλήση (Απέτυχε η κλήση). Και ξανά τα ίδια! Τώρα τι κάνω; Ο Γερμανός αν το ξαναπάω τι θα μου πει;
Είναι κρίμα κινητό 720 ευρώ να έχει τέτοιο πρόβλημα και να μην το αντικατaστούν άμεσα! Όλοι οι άλλοι με τα 4s που είχαν παλαιότερα το ίδιο πρόβλημα τι έκαναν; Κάνω αναζήτηση στο forum και δεν μπορώ να βρω ποια ήταν τελικά η λύση στο πρόβλημα αυτό!

Plz help! :(


Θα το ξαναπας πισω και θα πεις οτι συνεχιζει το προβλημα με τις κλησεις.Αν ειναι δυνατον ειδικα με τον γερμανο.Εχουμε ακουσει πολλα καραγκιοζιλικια εδω μεσα.

Το θεμα ειναι οτι οταν δουν οτι υπαρχει προβλημα σου δινουν ανακατασκευασμενο και οχι το δικο σου.Εσυ απο οτι καταλαβα λες οτι πηρες παλι πισω το δικο σου?

#30   niksim

niksim

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 25/09/2012 - 17:30

Πήρα ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ! Το μόνο που έκαναν ήταν να πατήσουν update ios6. Περίμεναν 2 λεπτά. Είπαν θα φτιάξει και το έστειλαν πίσω! Για αυτή τη διαδικασία εγώ έμεινα χωρίς κινητό για 7 μέρες. Μίλησα τώρα με το μόνο εξουσιοδοτημένο service στη Θεσσαλονίκη και μου είπε να πάρω την Apple στο τηλ. 00800 44 14 54 1 και να κάνουν έναν "φάκελο" για μένα. Δεν ξέρω τι ακριβώς σημαίνει αυτό αλλά θα το κάνω. Τους πήρα τώρα τηλ. αλλά δεν τους πρόλαβα!

Επίσης ένα άλλο πρόβλημα είναι ότι σε ημιυπόγειο χώρο, εγώ με 4s δεν έχω αρκετά καλό σήμα και ο πατέρας μου με το 4 που χρησιμοποιούσα εγώ κάποτε μιλάει κανονικά! Καλό ε;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες