Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Spirit Jailbreak


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
348 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 18:47

Τα τελευταία νέα σχετικά με το Spirit μας λένε τα παρακάτω :


Προσοχή :


For those who are interested in jailbreaking their iPad / iPhone / iPod should stay away from iTunes 9.1.1 since iTunes can detect & remove it.

ωχ καταλαβα ποσοι θα ανβαθμισαν παλι απο εδω θα γελασει ο καθε πικραμενος...με οριστικη διαγραφη του itunes και των υπολειματικων αρχειων και επανεγκαταστασης μιας παλαιοτερης εκδοσης πιστευεις οτι γινεται?(εμενα δεν μ αποσχολει ετσι ρωτω)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   marty

marty

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/04/2010 - 18:57

δεν εχεις θεμα αγορινα δεν το χρειαζεσαι το unlock μονο το jailbreak θες εσυ


συμφωνω απολυτως,γενικα οσοι εχουν αγορασει τις συσκευες τους απο ελλαδα και εχουν ενεργοποιημενο το carrier σε μια απο τις εταιρειες κινητης τηλεφωνιας μπορουν αφοβα να προχωρησουν στο jailbreak me to spirit που θα βγει αυριο

αρα το αυριανο αφορα

version 3.1.3
new bootrom 7E18
modem firmware 05.12.01

αλλα προσοχη!!!!!! αν εχετε το τελευταιο itunes v. 9.1.1 απλα καντε το unistall και βαλτε καπιοια παλιοτερη version!!!!

Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα

ΥΓ απο αυριο απολαυστε την συσκευη σας οσο ποτε αλλοτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#63   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2010 - 18:59

ωχ καταλαβα ποσοι θα ανβαθμισαν παλι απο εδω θα γελασει ο καθε πικραμενος...με οριστικη διαγραφη του itunes και των υπολειματικων αρχειων και επανεγκαταστασης μιας παλαιοτερης εκδοσης πιστευεις οτι γινεται?(εμενα δεν μ αποσχολει ετσι ρωτω)


Ότι γίνεται γίνεται..Αλλά...Πιστεύω καταλαβαίνεις τι θα επακολουθήσει από όσους αναβάθμισαν..

ezgif_com_crop_2.gif


#64   Habo

Habo

    iPH Member

  • 326 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:02

να σας παραθεσω μια εμπειρια μου..μολις κανω unistall και παω να βαλω μια πιο παλια εκδοση μου λεει οτι είχε εγκατασταθει μια καινουργια version...και δν μπορω να ανοιξω την παλια...και αναγκαζομαι να ξαναεγκαταστησω την καινουργια...καμια ιδεα?

#65   silver

silver

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:03


Προσοχή :


For those who are interested in jailbreaking their iPad / iPhone / iPod should stay away from iTunes 9.1.1 since iTunes can detect & remove it.


όσοι έχουν την έκδοση 9.1.0 στα itunes θα έχουν πρόβλημα?

#66   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:09

Όχι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την 9.0.1...

ezgif_com_crop_2.gif


#67   silver

silver

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:10

ευχαριστω...αλλά ρώτησα για την 9.1.0.. :)

#68   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:12

λογικα οχι αλλα εχουν παρατηρηθει διαφορα κολληματα με την 9.1 και τα jailbroken κινητα :)

#69   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:15

ευχαριστω...αλλά ρώτησα για την 9.1.0..


Συγνώμη δεν το πρόσεξα..Άμα εχεις την 9.1 ναι είναι πολύ πιθανό να εχεις πρόβλημα/τα στο μέλλον όσον αφορά το συγκεκριμένο Tool...

ezgif_com_crop_2.gif


#70   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:20

Χθες εκανα αναβαθμιση το itunes και τωρα βαραω το κεφαλι μου.Για πειτε ρε παιδες γινεται να βρω την προηγουμενη εκδοση του itunes και να την κανω εγκατασταση?Αν δεν επιτρεπεται λινκ τοτε στειλτε pm.

#71   giannisrr

giannisrr

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:22

συμφωνω απολυτως,γενικα οσοι εχουν αγορασει τις συσκευες τους απο ελλαδα και εχουν ενεργοποιημενο το carrier σε μια απο τις εταιρειες κινητης τηλεφωνιας μπορουν αφοβα να προχωρησουν στο jailbreak me to spirit που θα βγει αυριο

αρα το αυριανο αφορα

version 3.1.3
new bootrom 7E18
modem firmware 05.12.01

αλλα προσοχη!!!!!! αν εχετε το τελευταιο itunes v. 9.1.1 απλα καντε το unistall και βαλτε καπιοια παλιοτερη version!!!!

Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα

ΥΓ απο αυριο απολαυστε την συσκευη σας οσο ποτε αλλοτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


και που μπορουμε να βρουμε itunes παλιοτερη εκδοση για mac.... πιως μπορει να με βοηθησει????

#72   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:24

στο google λεω γω....εκει μετα πας να δεις πως κανεις unistall η downgrade το itunes

#73   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:27

ευχαριστω...αλλά ρώτησα για την 9.1.0.. :)

Κατα την γνωμη μου φιλε μου, το προβλημα ειναι μονο για την 9.1.1, οπου με το τελευταιο της update, πατσαρε το itunes για αυτον ακριβως τον λογο. (NO JB)

Για τα παιδια τωρα που απο απροσεξια την κατεβασαν ηδη, δοκιμαστε την επανεγκατασταση παλαιοτερου itunes αφου πρωτα αφαιρεσετε το παλιο, με καπιο λογισμικο στυλ "Ccleaner" (για να κανει οριστικη διαγραφη των υπολειματικων αρχειων, απο mobile me, carier updates, κτλπ)

Υ.Γ Ψαξτε το λιγο στο google (για πιο παλιο itunes ) γιατι μερικα site αν και γραφουνε παλαιοτερη εκδοση, μολις πας να το κατεβασεις, σε πανε αυτοματα στην καινουργια! ;)

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#74   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:32

Παιδες μολις ειδα οτι στο netbook εχω την 9.1.0.79 αρα ειμαι ενταξει ε?

#75   giannisrr

giannisrr

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2010 - 19:36

Κατα την γνωμη μου φιλε μου, το προβλημα ειναι μονο για την 9.1.1, οπου με το τελευταιο της update, πατσαρε το itunes για αυτον ακριβως τον λογο. (NO JB)

Για τα παιδια τωρα που απο απροσεξια την κατεβασαν ηδη, δοκιμαστε την επανεγκατασταση παλαιοτερου itunes αφου πρωτα αφαιρεσετε το παλιο, με καπιο λογισμικο στυλ "Ccleaner" (για να κανει οριστικη διαγραφη των υπολειματικων αρχειων, απο mobile me, carier updates, κτλπ)

Υ.Γ Ψαξτε το λιγο στο google (για πιο παλιο itunes ) γιατι μερικα site αν και γραφουνε παλαιοτερη εκδοση, μολις πας να το κατεβασεις, σε πανε αυτοματα στην καινουργια! ;)


ευτηχος βρικα στο mac μου την 9.1 γιατι με το google δεν εκανα δουλια !!!! τωρα απλα εκανα διαγραφη του 9.1.1 και περασα το 9.1 λετε να εχω προβλημα απο καταλιπα του προηγουμενου???? Ccleaner για mac παιζει?? το εχω mono στο pc! :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες