Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

2 sim στο iPhone !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   georgebest

georgebest

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2010 - 12:00

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να έχουμε 2 sim στο iphone ?? Δεν εννοώ να φτιάξουμε εμείς αλλά να είναι έτοιμο (πχ. αντάπτορας και κατά προτίμηση να ενσωματώνεται στο iphone αντί της μανίσιας υποδοχής sim.) Ευχαριστώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 05/04/2010 - 12:12

εαν δεν κανω λαθος ειχε βγει ενα τετοιο project το οποιο δεν πρεπει να πηρε μορφη ποτε φιλε μου.

#3   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 05/04/2010 - 12:48

Για ριξε μια ματια εδω φιλε μου! ;)

Υ.Γ Δουλευει και με iPhone.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#4   georgebest

georgebest

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/04/2010 - 22:08

To έχεις πάρει?

#5   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 06/04/2010 - 00:55

Οχι φιλε μου! Αλλα αμα πραγματικα σε ενδιαφερει, δεν εχεις να χασεις κατι δοκιμαζοντας το! (περα βεβαια απο τα 8ευρω + τα εξοδα αποστολης) Εχω ακουσει θετικα σχολια, απο ξενα φορουμ οπως "modmyifone" και αλλα. Αμα θελεις να διασταυρωσεις αποψεις, δεν εχεις παρα να ψαξεις στο google (dual sim)! Καλη συνεχεια.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#6   theoss

theoss

    iPH Addict

  • 729 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Thomeas

Δημοσίευση 08/04/2010 - 08:29

My link
deς & αυτο
My link2

#7   georgebest

georgebest

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 07:31

Έχεις πάρει τίποτε από αυτά??

#8   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2010 - 13:02

Θα με ενδιέφερε να έχω 2 numera στο iphone (1 data και 1 φωνή). Εχω βρεί 1 adaprota που κόβεις τις κάρτες και λέει οτι υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία. Ομως έχει 60euro περίπου και αν δε δουλέψει χαλάς και τις κάρτες σου.
Κάποιος που έχει δοκιμάσει κάτι αν θέλει ας ενημερώσει.

#9   tsouk

tsouk

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/04/2010 - 13:55

το μονο iphone με 2 σιμ που ειδα ηταν καποια που πουλαγαν στο μοναστηρακι κατι πακι στο δρομο εξω απο τους διοσκουρους λιγο πιο κατω..Δε θες να 3ερεις τι κινεζο-iphone ειναι αυτα βεβαια..

#10   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2010 - 14:07

βασικα αυτα δεν ειναι iphone..τα παιδια πιο πανω λενε τροπους και παραθετουν λινκ..αυτα λειτουργουν για το κανονικο iphone και ασε τους πακιδες να πουλανε τα δικα τους με την κεραια ;)

#11   panosfl22

panosfl22

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2010 - 13:09

Θα με ενδιέφερε να έχω 2 numera στο iphone (1 data και 1 φωνή). Εχω βρεί 1 adaprota που κόβεις τις κάρτες και λέει οτι υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία. Ομως έχει 60euro περίπου και αν δε δουλέψει χαλάς και τις κάρτες σου.
Κάποιος που έχει δοκιμάσει κάτι αν θέλει ας ενημερώσει.


Λοιπον αγορασα απο ενα παιδι στο emarket ενα τετοιο ανταπτορα τον οποιο μου ελεγε πως κανει για iphone (και στο utube ετσι δειχνουν)δυστηχως ομως δεν χοραγε στην υποδοχη του κινητου λογω του οτι ειχε ενα τσιπακι στην επανω μερια. Ετσι και εγω ακατσα και λειμαρα λιγο το τσιπακι λειμαρα και τις κομενες σιμ για να μην εχουν παχος (το δωκιμασα με παλιες καρτες ) και με αρκετη προσπαθεια μπηκε....
Ωραια λεω κατσε να ξαναβγαλω την υποδοχη αλλα εσπρωχνα ξαναεσπρωχνα με το σιμ ejector και τιποτα ειχε σφηνωση για τα καλα
Μετα απο τα πολα και χρησιμοποιοντας ενα λεπτο αλλα σκληρο βελονι σαν αντιμοχλο το καταφερα και γλυτωσα το ανοιγμα του τηλεφωνου (βεβαια το sim tray to γα..σα αλλα ειχα προνοηση και χρησιμοποιησα ενα ανταλακτικο που ειχα)
Εκει καπου τα παρατησα με το θεμα dual sim για iphone και αναμενω οταν βγει κατι αλλο (αυτο που φαινεται να χωραει ειναι το αλλο συστημα που δεν κοβεις τις καρτες αλλα το βρισκω μονο απεξω και δεν ξερω πως κανεις ασφαλεις αγορες απο ιντερνετ)
Παντος αυτος ο ανταπτορας μου στοιχισε γυρω στα 11 ευρω και οχι 60 που γραφεις παραπανω αυτα!!!!

#12   georgebest

georgebest

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2010 - 07:55

Ρε παιδιά με όσους και αν επικοινώνησα στο ebay όλοι μου είπανε ότι ο αντάπτορας δεν υποστηρίζει 3g δίκτυο. Πού θα μπορέσω να βρω κάτι που να υποστηρίζει 3g/edge γιατί με ενδιαφέρει για πλοήγηση στο νετ μέσω 3g.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες