Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPad Review


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
66 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   iDo

iDo

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2010 - 19:06

Οσο τελειο το φανταζομουν! Να κανω μια ερωτηση? Αυτος που εφερε το Ipad το εφερε απο Αμερικη φανταζομαι εεε? Αν ναι, το πηρε ο ιδιος μαζι του η του το εστειλαν με ταχυδρομιο, γιατι με ενδιαφερει..

Federal express aka via courrier

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iDo

iDo

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2010 - 19:10

Πάντως εγώ θα είμαι απο τους πρώτους που θα το αγοράσει την έκδοση 3G μιας και για την χρηση που το θελω ειναι super. Απο εκει και περα για μενα τα μοναδικα χαρακτηριστικά που δεν εχει και ειναι απαραίτητα ειναι η μη ύπαρξη καμερας και μικροφώνου μιας και χωρίς αυτα δεν μπορείς να εχεις μια ολοκληρωμένη συσκευή επικοινωνίας που για μενα πολυ απαραίτητο σε φορητές συσκευές.

No camera but stll has microphone and works fine with Skype for phone calls

#63   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 13/04/2010 - 20:32

Federal express aka via courrier

Πληρωσε τελωνειο ομως?

#64   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 05:32

Διάβασα όλα τα ποστ προσεκτικά και κολλησα μόνο σε κάποιον που είπε για το flash ότι πάμε πίσω! Δεν θα διαφωνησω μαζί του απλά θα του πω ότι μιας και διαβάζω από το iPhone μου και δεν έχω pc κοντά μου, δεν κατάφερα να δω κανένα από τα βίντεο! Το να πληρώσω 600€ και πάλι να μην έχω δυνατότητες δεν το κάνω! Όσο για την html5 ξεκινα τα παραπωνα σου στην YouTube και μετά σε κάθε site όπως το iPhonehellas μπας και πάμε μπροστά!

Φιλικά πάντα και δεν έχω κάτι με το iphonehellas αλλά έχω διαβάσει πολλούς να γράφουν κάτω από ένα βίντεο ότι είναι από iPhone και δεν μπορούν να το δουν, αλλά ούτε οι admins ούτε κανένας mod δεν είπε κουβέντα! Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω ας πάμε μπροστά. Σκεφτητε το θα είστε το μοναδικό site που θα φορτώνει εξολοκλήρου σε iPhone χωρίς mobile version!

Ξαναλέω, το σχόλιο παει φιλικά!
Michaelkrtikos

#65   tsarouc

tsarouc

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/04/2010 - 00:26

:lol:


χαχαχαχαχαχαχαχ

#66   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/05/2010 - 15:09

Διάβασα όλα τα ποστ προσεκτικά και κολλησα μόνο σε κάποιον που είπε για το flash ότι πάμε πίσω! Δεν θα διαφωνησω μαζί του απλά θα του πω ότι μιας και διαβάζω από το iPhone μου και δεν έχω pc κοντά μου, δεν κατάφερα να δω κανένα από τα βίντεο! Το να πληρώσω 600€ και πάλι να μην έχω δυνατότητες δεν το κάνω! Όσο για την html5 ξεκινα τα παραπωνα σου στην YouTube και μετά σε κάθε site όπως το iPhonehellas μπας και πάμε μπροστά!

Φιλικά πάντα και δεν έχω κάτι με το iphonehellas αλλά έχω διαβάσει πολλούς να γράφουν κάτω από ένα βίντεο ότι είναι από iPhone και δεν μπορούν να το δουν, αλλά ούτε οι admins ούτε κανένας mod δεν είπε κουβέντα! Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω ας πάμε μπροστά. Σκεφτητε το θα είστε το μοναδικό site που θα φορτώνει εξολοκλήρου σε iPhone χωρίς mobile version!

Ξαναλέω, το σχόλιο παει φιλικά!
Michaelkrtikos


Δεν είμαι κατά του ipad, κατακρίβεια είμαι στο μέσο, ούτε αρνητικά ούτε θετικά. Το μήνυμα του φίλου όμως κτύπησε κέντρο!!!Ελπίζω σύντομα να μην υπάρχουν flash βίντεο στην σελίδα απλά και μόνο για λόγους συνοχής...

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 05/05/2010 - 15:10


#67   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 05/05/2010 - 16:25

Από όσο βλέπω στο iPad όλα τα Video του YouTube δουλεύουν κανονικά. Έχουν screenshot και με απλό πάτημα ανοίγει η αντίστοιχη εφαρμογή και παίζουν κανονικά.

Το 99% των βίντεο που έχουμε στο iPhoneHellas είναι από το YouTube, άρα δεν τίθεται αυτό το θέμα.

Τώρα στην είδηση που παρουσιάσαμε το iPad τα βίντεο ήταν από το κανάλι μας στο DailyMotion το οποίο δεν είναι native εφαρμογή. Σιγά σιγά όλα αυτά θα αλλάξουν, μόλις οι εταιρίες βάλουν το αντίστοιχο κώδικα στο embed των video.

Κατά τα άλλα η σελίδα είναι Flash Free... κι εμείς προσπαθούμε να μην χρησιμοποιούμε βίντεο τα οποία δεν είναι από το YouTube.

Αυτά περί του θέματος.

Good things come to those who wait...





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες