Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iSMSit


  • Please log in to reply
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   papakigr

papakigr

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 03:49

Καλησπέρα,
Από σήμερα είναι διαθέσιμο το iSMSit και ελπίζω την ερχόμενη εβδομάδα να γίνει διαθέσιμο και το iSMSit free. Το iSMSit σας δίνει την δυνατότητα να στείλετε sms είτε διαλέγοντας μια μέσα από τον κατάλογο του iPhone είτε πληκτρολογώντας κάποιο νούμερο είτε επιλέγοντας όλες τις επαφές από τον κατάλογο φιλτράροντας μόνο τα κινητά τηλέφωνα. Υποστηρίζει 160 χαρακτήρες και αναφορά παράδοσης. Το σημαντικότερο πλεονέκτημα είναι ότι μπορείτε να ορίσετε εσείς τον αποστολέα ο οποίος μπορεί να είναι γράμματα ή αριθμοί. Με την αγορά του App δίνονται αυτόματα 10 credits για την λειτουργία της εφαρμογής. Μπορείτε να αγοράσετε credits είτε μέσα από την εφαρμογή (in Apps Purchases) είτε από την ιστοσελίδα μας www.ismsit.com με κατάθεση σε τράπεζα ή paypal / πιστωτική όπου οι τιμές είναι πιο οικονομικές.

Αναμένουμε παρατηρήσεις - βελτιώσεις.

Δειτε το εδω: http://alturl.com/3fxj

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

ΥΓ. Οι διαφορές της free με την πληρωμένη έκδοση είναι ότι η free δεν υποστηρίζει τις αναφορές παράδοσης και δεν μπορείτε να ορίσετε νούμερα στον αποστολέα, παρά μόνο γράμματα.

Τελευταία επεξεργασία από: papakigr, 09/04/2010 - 03:56.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1,943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/04/2010 - 05:47

Καλημέρα :)

Καλή φαίνεται η εφαρμογή και έξυπνη αλλά πιστεύω πως για μια νέα εφαρμογή καλό θα ήταν να υπάρχει περιορισμένος χρόνος με δωρεάν προσφορά της εφαρμογής...

Φιλικά πάντα 8)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#3   papakigr

papakigr

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 08:30

Καλημερα, εχουμε και την δωρεαν εφαρμογη ετοιμη η οποια δεν εχει αναφορα παραδοσης και δεν μπορει να μπει σαν αποστολεας καποιο νουμερο, αλλα την εκαναν reject απο το App store χτες και αφου διορθωσαμε αυτα που μας ζητησαν την ξανακαναμε submit οποτε θα καθυστερησει λιγο μεχρι να βγει...

:)

#4   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/04/2010 - 08:56

Καλημέρα και από εμένα.σαν σκέψη μου φαίνεται καλή.ήδη επισκέφτηκα το app στο AppStore και είμαι ένα βήμα πριν την αγοράσω.θα ήθελα όμως να μάθω τι είναι τα credits και τι ρόλο παίζουν.θα περιμένω απαντηη πολύ σύντομα γιατί ενδιαφερομαι για την αγορά άμεσα...

#5   papakigr

papakigr

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 10:28

Καλημέρα, όταν κάνετε εγγραφή στην paid έκδοση αυτόματα παίρνετε 10credits τα οποία αντιστοιχούν σε 10sms. Όταν τελειώσουν αυτά τα credits για να συνεχίσετε να στέλνετε sms θα πρέπει να αγοράσετε credits. Υπάρχει και η δυνατότητα για δωρεάν sms τα οποία όμως περιέχουν μια διαφήμιση και από τους 160 χαρακτήρες οι 90 δεσμεύονται για την διαφήμιση. Αν δεν υπάρχει κάποια διαθέσιμη διαφήμιση τότε θα χρεωθεί κανονικά το sms. Credits μπορείτε να αγοράσετε κατευθείαν μέσω της εφαρμογής ή μέσω του site μας όπου οι τιμές είναι πιο οικονομικές.

:)

#6   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 10:35

δηλαδη για να καταλαβω γιατι ειμαι και απο τον υπνο..κατεβαζει καποιος την εφαρμογη και μετα πληρωνει για να στελνει sms με καποια πλεονεκτηματα? ???

#7   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/04/2010 - 10:37

Δηλαδή για να στείλω εγώ μήνυμα πρέπει να αγοράσω και credits αναγκαστικά και να χρεωθω εκτός από τα credits και τα μηνύματα μου;εάν είναι έτσι εμένα προσωπικά δεν με καλύπτει και δεν θα μπω καν στην σκέψη να την αγοράσω.ποιος ο λόγος να χρησιμοποιείται credits;

#8   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1,943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/04/2010 - 10:48

Επειδή τελικά είναι καλό να τα συζητάμε όλα , αυτό που αρχίζω να καταλαβαίνω είναι πως η εφαρμογή αυτή δεν προσφέρει κάτι πολύ αξιόλογο , γιατί στην ουσία είναι μια ιντερνετική υπηρεσία που έχει "μεταμορφωθεί" σε εφαρμογή για iPhone και πληρώνεις για να στέλνεις μηνύματα χωρίς να φαίνεται ο αριθμός σου αλλά κάποιο επιθυμητό όνομα όπως πχ και πολλές ακόμα web τέτοιου είδους υπηρεσίες που κυκλοφορούν. Δυστυχώς αλλά ενώ όλα έδειχναν πολύ όμορφα στην αρχή απ' ότι βλέπω κάτι με παγώνει στο βήμα αγοράς.
Καλή προσπάθεια για τη δημιουργία της και σχεδιασμός πάντως.


Φιλικά πάντα :)

Τελευταία επεξεργασία από: kormos, 09/04/2010 - 10:50.

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#9   papakigr

papakigr

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 10:50

δηλαδη για να καταλαβω γιατι ειμαι και απο τον υπνο..κατεβαζει καποιος την εφαρμογη και μετα πληρωνει για να στελνει sms με καποια πλεονεκτηματα? ???

Ναι μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή να στείλεις τα πρώτα 10 που είναι δωρεάν και μετά θα πρέπει να αγοράσεις credits.
Τα πλεονεκτήματα είναι:

- Δεν χρεώνεται ο λογαριασμός του κινητού σου ή μονάδες αν έχετε κάρτα μιας και όλα είναι μέσω internet.
- Έχετε 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα
- Αναφορά παράδοσης
- Μπορείτε να ορίσετε εσείς τον αποστολέα των sms (ο αποστολέας μπορεί να είναι το όνομα της επιχείρησης σας ή το nickname σας)
- Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε iPad & iPod μιας και θέλει μόνο internet
- Μπορείτε να στείλετε flash sms το οποίο είναι ενα sms που εμφανίζεται κατευθείαν στην οθόνη του παραλήπτη χωρίς να πατήσει κάτι
- Μπορείτε με ένα πάτημα να στείλετε sms σε όλες τις επαφές μιας και επιλέγει αυτόματα μόνο τα κινητά (προς το παρόν δουλεύει με όλα τα ελληνικά κινητά)
- Δυνατότητα δωρεάν sms με την προϋπόθεση να υπάρχουν διαθέσιμες διαφημίσεις και να αποδεχτείτε ότι 90 από τους 160 χαρακτήρες δεσμεύονται για διαφήμιση.

:)

#10   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/04/2010 - 10:59

Μόλις χάσατε/εχασες έναν αγοραστή.το θεωρώ ''βλακωδες'' να πληρώνω για να στέλνω SMS ενώ μπορώ να χρησιμοποιώ τα δωρεάν που μου προσφέρει ο παροχος μου.κρίμα που δεν είναι έτσι όπως το περίμενα.τελοσπαντων είναι μια καλή εφαρμογή αλλά σε καμία περίπτωση για εμένα.

Μόλις πριν λίγο είδα ότι τα 100 credits έχουν 7.99€ τα οποία είναι παρά μα παρά πολλά λεφτά.

Προσωπική άποψη εάν το κανείς/κάνετε κανονική εφαρμογή θα πουλησετε παραπάνω και είμαι σίγουρος γι'αυτο.

#11   papakigr

papakigr

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 11:13

Είναι διαφορετική η χρήση που προορίζεται η εφαρμογή. Σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστάς τον κλασικό τρόπο αποστολής μέσω του παρόχου για την καθημερινή επικοινωνία μιας και τα πακέτα που υπάρχουν πλέον είναι πολύ οικονομικά έως τζάμπα. Αν όμως θέλεις να στείλεις sms με ένα από τα παραπάνω πλεονεκτήματα που έγραψα δεν μπορείς να τα κανείς μέσω του παρόχου και με το standard app. Το κόστος που αναφέρεις ότι είναι υψηλό υπολόγισε ότι είναι 30% αυξημένο αν το πάρεις μέσα από το app οπότε στην περίπτωση του app είναι 0,0799€/sms ενώ μέσω της ιστοσελίδας μας είναι 0,05€/sms όπου και οι 2 τιμές είναι οι υψηλότερες μιας και ανάλογα με τον αριθμό των sms που αγοράζονται μειώνεται (η standard χρέωση από όλους τους παρόχους είναι 0,10/sms εκτός των προσφορών κτλ και χωρίς τα πλεονεκτήματα που ανέφερα.)

thanks για τις παρατηρήσεις!
:)

#12   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/04/2010 - 12:50

Καλη εφαρμογη (με αρκετα ακριβα credits), αλλα οχι για iphone,μονο για ipod που δεν στελνει κανονικα μηνυματα!Αλλα και παλι θελει internet.Αξιεπαινει δουλεια αλλα κατα την γνωμη μου δεν θα πιασει!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13   a25

a25

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2010 - 19:08

μέσω της ιστοσελίδας μας είναι 0,05€/sms


Οι τιμές στη σελίδα σας όμως είναι χωρίς φπα, άρα δε μιλαμε για 5 σεντς αλλά 6. Καλό θα ήταν να χαμηλώσετε τις τιμές στα σμσ καθώς υπάρχει ανταγωνισμος στην αγορα (πχ Fishtext) και να διαθέσετε την εφαρμογή δωρεάν. Καλή επιτυχια

#14   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 06/10/2010 - 16:30

Γιατί δεν μπορώ να στείλω έχω την free έκδοση

#15   eftapsixos

eftapsixos

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2010 - 17:01

Εγώ νομίζω πως η εφαρμογή είναι καλή ΑΛΛΑ είναι χρήσιμη για διαφημιστικούς κυρίως λόγους. π.χ μπορείς να διαφημίσεις την εταιρία σου με προσφορές κτλ προφανώς και αυτοί που το φτιάξανε δεν προσπαθούν να αντικαταστήσουν τα κανονικά sms απλά δίνουν τη δυνατότητα της διαφήμισης και της επικοινωνίας μέσω Ipod (όταν υπάρχει internet βεβαίως...)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες