Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Multitasking of iPhone OS 4.0 can be enabled to iPhone 3G?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   virtu

virtu

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Twitter:@prokouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:Cuckoo Pro

Δημοσίευση 10/04/2010 - 00:45

Όσοι λέτε οτι δεν χρειάζεται το multitasking σκεφτείτε λίγο πόσες φορές θέλετε να έχετε ανοιχτές δύο και τρεις εφαρμογές και δεν μπορείτε. Να θέλετε να έχετε ανοιχτό το messenger και ταυτόχρονα να ψάχνετε κάτι στο internet και να έχετε και ανοιχτό το gps για να σας πάει κάπου (ένα παράδειγμα φέρνω).

Πολύ σωστα μόλις ετοιμαζόμουν να πω τα ίδια. Κ επίσης σιγά τη μοστρα που μπορείς να κάνεις με το multitasking.
\offtopic: το iAd κ το folders τα σπάνε!

Τελευταία επεξεργασία από: virtu, 10/04/2010 - 00:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Panais

Panais

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 09:04

να σε ενημερωσω οτι για να την περασεις πρεπει να εισαι κατοχος mac.οσοι προσπαθησαν,μαζι τους και εγω σε windows vista/7 δεν καταφεραν να κανουν κατι γαιτι μας εβγαλε error 13.επισης μετα απο ολα οσα διαβαζω καλο θα ηταν ακομα να μην την βαλεις...it's your choice...


Καλημέρα
Όπως λένε και οι dev για να περάσεις την νέα έκδοση 4 beta θα πρέπει πρώτα να τους αποστείλεις το UDID ώστε να μπορέσεις να κάνεις upload το νέο αυτό firmware. Ουσιαστικά αυτό που λένε είναι πριν την εγκατάστασή δώσε σειριακό τον οποίο αυτοί "τροποποιούν" στο firmware της συσκευή σου και σου δίνουν το ανάλογο link ώστε να το περάσεις χωρίς να σου εμφανίζει κάποιο error msg.!! Θέλει πολύ προσοχή όσοι το δοκιμάσουν γιατί δεν έχει επιστροφή από τι γνωρίζω σε έκδοση σειρά 3 και όσοι έχουν συσκευές από US - κλειδωμένες (παραμένουν ulocked).... ΑΑ δεν θέλει mac λειτουργεί και σε Windows

(Εάν κάνω κάποιο λάθος κάπου ας με διορθώσετε)

Τελευταία επεξεργασία από: Panais, 10/04/2010 - 09:05


#18   avpap

avpap

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aλάνες πριν πολλά χρόνια.

Δημοσίευση 10/04/2010 - 09:43

Ευχάριστα νέα για τους κατόχους iPhone 3G και iPod touch 2G!

Μετά την σημερινή ανακοίνωση περί jailbreaking του iPhone OS 4 λίγες ώρες μετά την κυκλοφορία του, προγραμματιστές-hackers κατάφεραν να ενεργοποιήσουν την λειτουργία multitasking στο iPhone 3G....

Καλά, το Kirikae και το Multifl0w, αυτή τη δουλειά δεν έκαναν εδώ και αρκετό καιρό;
Γιατί τόσος ενθουσιασμός;

#19   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 09:57

Καλά, το Kirikae και το Multifl0w, αυτή τη δουλειά δεν έκαναν εδώ και αρκετό καιρό;
Γιατί τόσος ενθουσιασμός;


Γιατί δεν είναι native και δεν το κάνουν με τον ίδιο τρόπο όπως το iphone os

#20   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 09:57

Καλημέρα
Όπως λένε και οι dev για να περάσεις την νέα έκδοση 4 beta θα πρέπει πρώτα να τους αποστείλεις το UDID ώστε να μπορέσεις να κάνεις upload το νέο αυτό firmware. Ουσιαστικά αυτό που λένε είναι πριν την εγκατάστασή δώσε σειριακό τον οποίο αυτοί "τροποποιούν" στο firmware της συσκευή σου και σου δίνουν το ανάλογο link ώστε να το περάσεις χωρίς να σου εμφανίζει κάποιο error msg.!! Θέλει πολύ προσοχή όσοι το δοκιμάσουν γιατί δεν έχει επιστροφή από τι γνωρίζω σε έκδοση σειρά 3 και όσοι έχουν συσκευές από US - κλειδωμένες (παραμένουν ulocked).... ΑΑ δεν θέλει mac λειτουργεί και σε Windows

(Εάν κάνω κάποιο λάθος κάπου ας με διορθώσετε)


που τη βρήκατε την 4.0 ?

#21   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 10/04/2010 - 11:07

Καλημέρα
Όπως λένε και οι dev για να περάσεις την νέα έκδοση 4 beta θα πρέπει πρώτα να τους αποστείλεις το UDID ώστε να μπορέσεις να κάνεις upload το νέο αυτό firmware. Ουσιαστικά αυτό που λένε είναι πριν την εγκατάστασή δώσε σειριακό τον οποίο αυτοί "τροποποιούν" στο firmware της συσκευή σου και σου δίνουν το ανάλογο link ώστε να το περάσεις χωρίς να σου εμφανίζει κάποιο error msg.!! Θέλει πολύ προσοχή όσοι το δοκιμάσουν γιατί δεν έχει επιστροφή από τι γνωρίζω σε έκδοση σειρά 3 και όσοι έχουν συσκευές από US - κλειδωμένες (παραμένουν ulocked).... ΑΑ δεν θέλει mac λειτουργεί και σε Windows

(Εάν κάνω κάποιο λάθος κάπου ας με διορθώσετε)

εγω παντως με δηλωμενο UDID δεν καταφερα να την περασω απο windows.το UDID μου ειναι δηλωμενο μεσω κανονικου developer.

#22   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 12:27

κοιταξτε ποσα τρεχει ο μαγκας...


#23   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/04/2010 - 12:39

Καλημέρα
Όπως λένε και οι dev για να περάσεις την νέα έκδοση 4 beta θα πρέπει πρώτα να τους αποστείλεις το UDID ώστε να μπορέσεις να κάνεις upload το νέο αυτό firmware. Ουσιαστικά αυτό που λένε είναι πριν την εγκατάστασή δώσε σειριακό τον οποίο αυτοί "τροποποιούν" στο firmware της συσκευή σου και σου δίνουν το ανάλογο link ώστε να το περάσεις χωρίς να σου εμφανίζει κάποιο error msg.!! Θέλει πολύ προσοχή όσοι το δοκιμάσουν γιατί δεν έχει επιστροφή από τι γνωρίζω σε έκδοση σειρά 3 και όσοι έχουν συσκευές από US - κλειδωμένες (παραμένουν ulocked).... ΑΑ δεν θέλει mac λειτουργεί και σε Windows

(Εάν κάνω κάποιο λάθος κάπου ας με διορθώσετε)

Υπάρχει κάποιος κίνδυνος δίνοντας στους developers το UDID μας έτσι ώστε να κινδυνέψουμε απο κάτι;

#24   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/04/2010 - 12:51

κοιταξτε ποσα τρεχει ο μαγκας...
http://www.youtube.com/watch?v=YrGLGoB88So


γιατι μου δινει την εντυπωση οτι αυτα που τρεχει δεν ειναι καποια βαρια προγραματα,και ετσι δεν δημιουργει προβλημα με την μνημη?

#25   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 10/04/2010 - 13:12

Παιδία εγω ενα εχω να πω,
Σπάσανε την 4,0 Beta Και χαιρονται μόλις θα ερθει το Beta 2,3,4 και θα εχει δει η Apple απο που χωθηκαν οι χακερς και αρχισει και κλείνει τρύπες ,θα αρχίσουνε πάλι να λένε ενα σωρό φήμες οτι το σπάζουν και το σπάζουν!ΕΔΩ δεν βγάλανε Jailbreak για 3,1,3 για το iPhone 3GS tethered δεν εχουμε ακομη γενικα καλο jailbreak για την 3.1.3.Σας παρακαλω πολύ μπορει να σας φαίνεται περιεργο αλλά γενικά ο μόνος λογος για να κάνω jailbreak θα ειναι για cracked ipa!Αν και σκέφτομαι να αρχίζω να τα αγοράζω!Αυτα offtopic!

Τωρα για το multitasking σε αυτες τις συσκευες....Δεν το προτινω με τίποτα.Πιστεύω πως θα προκύψουν προβλήματα....

#26   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 13:13

δηλαδη τι βαρια προγραματα ενοεις?παιχνιδι?πιστευω και το 3gs κολωνει με παιχνιδι background...το multitask εγω το χρειαζομαι πχ για οταν σερφαρω και δε θυμαμαι κατι που εχω σημειωσει στο σημειωματαριο να μπορω να το ανοιξω χωρις να πρεπει να κανει παλι φορτωμα την σελιδα...

#27   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 10/04/2010 - 13:16

θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα... ρε παιδια αυτο το multitasking τοσο απαραιτητο ειναι η απλα το θελουμε για να κανουμε μοστρα?και χωρις αυτο μια χαρα λειτουργει...στο κατω κατω ειναι μεγαλος κοπος να πατησεις ενα κουμπι παραπανω?


Συμφωνώ!Ντάξει,και τόσο καιρό χωρίς multitasking τέλειο ήταν το κινητό,και προσωπικά δεν μου γεννήθηκε ποτέ η ανάγκη να'χω τόσες εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα..

Σίγουρα βέβαια είναι ένα βήμα εξέλιξης..

Τελευταία επεξεργασία από: Pinky24, 10/04/2010 - 13:16


#28   Geo Kodak

Geo Kodak

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/04/2010 - 15:37

Εγω δεν ξερω αλλα αν ειναι να απαλλαγω απο το ProSwitcher τοτε αγαπαω πολυ την Apple!!!

#29   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 17/04/2010 - 22:16

Ναι, και όμως γίνεται!!! 8)

Αναρτημένη εικόνα


Οδηγίες ενεργοποίησης ΕΔΩ!

#30   Creteman

Creteman

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2010 - 12:17

Ναι, και όμως γίνεται!!! 8)

Αναρτημένη εικόνα


Οδηγίες ενεργοποίησης ΕΔΩ!




Καλημέρα!!!
Μάλλον έχω χάσει επεισόδια...
Πατάω το link που δίνεις αλλά βγάζει error.
(τελικά γίνετε σε 3g να έχουμε multitask? έχω την 4.1 jb)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες