Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εφαρμογή Motion Control αλλαγής τραγουδιού;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/03/2009 - 22:55

Γεια χαρά σε όλους σας, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή (φαντάζομαι από cydia) παρόμοια με αυτήν που η ericsson ονομάζει motion control, να μπορώ δηλαδή να αλλάζω τραγούδι στο ipod κουνώντας απλά το κινητό δεξιά η αριστερά για επόμενο η προηγούμενο αντίστοιχα. Έχω ψάξει νομίζω αρκετά στο forum αλλά και στο Google και δεν έχω βρει τίποτα και αναρωτιόμουν μήπως κάποιος από εσάς γνωρίζει κάτι περί αυτού. Ευχαριστώ προκαταβολικά  για τον χρόνο σας.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/03/2009 - 23:03

Την θυμάμαι ότι υπάρχει αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ όνομα

#3   dpap

dpap

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2009 - 15:34

Και μια υπενθύμιση καθότι αν δεν κανω λαθος μονο στο manual αναφέρετε (σελίδα 29 στο Αγγλικό) και πιθανον να μην το έχουν διαβάσει ολοι ...

Με διπλό 'κλικ' στο κουμπι του μικροφώνου του stereo headset κανει skip στο επόμενο τραγούδι. Με απλο 'κλικ' κανει pause/resume.

Το οτι με απλο κλικ κανει answer την εισερχόμενη κληση και με κλικ ενω μιλάμε η κλήση τερματίζεται υποθέτω οτι το γνωρίζουμε ολοι.

Και κάτι που δεν το γράφει το manual (νομίζω): Με τριπλό κλικ κανει *πισω* ενα τραγούδι αλλα προσοχή: Ουσιαστικά κανει 'rewind' στην αρχή του τραγουδιού που παίζει ήδη. Μόνο Αν κανουμε τριπλο κλικ στα πρωτα 1-2 secs του τραγουδιoύ τοτε θα μας παει στο πισω τραγούδι. Οπως ακριβώς δουλευει και το rewind button στην οθόνη δηλαδή.

Αρα αν στη μεση του τραγουδιού θελουμε να παμε ενα κομματι πίσω κανουμε τριπλό κλικ, το τραγουδι ξεκινάει απο την αρχή και αμεσως μετα κανουμε αλλο ενα τριπλο κλικ και μας παει πίσω. Με μερικές δοκιμές θα το συνηθήσετε - προσοχη στο πόσο γρήγορα ή αργα κανετε το douple/triple κλικ γιατι καμια φορα μπορει απλα να κανει pause/play.






#4   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 12/03/2009 - 17:02

εγω μονο στο dtunes εχω δει κατι τετοιο.εχω βαλει καποια τραγοὖδια κ οταν κουναω το τηλ. αλαζει κοματι.

#5   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2009 - 17:16

ακριβως, μονο το dtunes υπαρχει που να κανει αυτη τη δουλεια.Κανενα αλλο.

#6   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2009 - 23:51

ok παίδες ευχαριστώ πολύ, θα δοκιμάσω όπως μου προτείνετε το dτunes και άμα δεν καταλάβω κάτι εδώ είμαστε.

#7   vOOz

vOOz

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 13/03/2009 - 02:23

Quote

Και κάτι που δεν το γράφει το manual (νομίζω): Με τριπλό κλικ κανει *πισω* ενα τραγούδι αλλα προσοχή: Ουσιαστικά κανει 'rewind' στην αρχή του τραγουδιού που παίζει ήδη. Μόνο Αν κανουμε τριπλο κλικ στα πρωτα 1-2 secs του τραγουδιoύ τοτε θα μας παει στο πισω τραγούδι. Οπως ακριβώς δουλευει και το rewind button στην οθόνη δηλαδή.

ουφ και νομιζα οτι ημουν τρελη!! Τοσο καιρο ελεγα συμπτωση θα ναι! Παντως οσες φορες εχω παει να το κανω επιτηδες, δεν το πετυχαινω  >:(

#8   dpap

dpap

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/03/2009 - 13:14

Quote

ουφ και νομιζα οτι ημουν τρελη!! Τοσο καιρο ελεγα συμπτωση θα ναι! Παντως οσες φορες εχω παει να το κανω επιτηδες, δεν το πετυχαινω  >:(


Ισως να εχει να κανει με την εκδοση του firmware - στο δικό μου εχω 2.2.


#9   gkaklas

gkaklas

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/08/2009 - 14:08

Γεια χαρά σε όλους σας, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια εφαρμογή (φαντάζομαι από cydia) παρόμοια με αυτήν που η ericsson ονομάζει motion control, να μπορώ δηλαδή να αλλάζω τραγούδι στο ipod κουνώντας απλά το κινητό δεξιά η αριστερά για επόμενο η προηγούμενο αντίστοιχα. Έχω ψάξει νομίζω αρκετά στο forum αλλά και στο Google και δεν έχω βρει τίποτα και αναρωτιόμουν μήπως κάποιος από εσάς γνωρίζει κάτι περί αυτού. Ευχαριστώ προκαταβολικά  για τον χρόνο σας.


το OS 3 έχει shake to shuffle από μόνο του. αν δεν έχεις το OS 3 μπορείς να κατεβάσεις από το cydia το pocket touch. έχει και άλλες δυνατότητες εκτός απο την αλλαγή τραγουδιού με κούνημα...(ταπ-αρε για αναπαραγωγή/παύση, σλάιντ-αρε για να προηγούμενο/επόμενο και αλλα)

Τελευταία επεξεργασία από: gkaklas, 06/08/2009 - 14:08


#10   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 06/08/2009 - 16:30

το OS 3 έχει shake to shuffle από μόνο του. αν δεν έχεις το OS 3 μπορείς να κατεβάσεις από το cydia το pocket touch. έχει και άλλες δυνατότητες εκτός απο την αλλαγή τραγουδιού με κούνημα...(ταπ-αρε για αναπαραγωγή/παύση, σλάιντ-αρε για να προηγούμενο/επόμενο και αλλα)



για να γινει αυτο στην os3 πρεπει να σαι στο ipod ε?? γιατι αν εχεις βγει εμενα δε μου αλλαζουν..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες