Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Video Converter to add Subs


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   KeNO

KeNO

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2009 - 18:56

Υπάρχει κάποιος video converter που να βάζει και hard subs και να μην αποτελείται απο δύο εφαρμόγες handbrake-submerge?
κατι σε all-in-one δλδ γιατι είναι πολυ βαρετο να μετατρέπεις πρώτα το video se .m4v στο handbrake και μετα να περιμένεις άλλη πόση ώρα το submerge να "κολήσει" τους υπότιλους

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 13/04/2009 - 10:25

iSubtitle!!!  ;)

#3   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2009 - 08:46

Και το  RoadMovie έχει αυτή την δυνατότητα, μπορείς να το βρεις σε γνωστά "μαγαζάκια"

#4   Yannis

Yannis

    Rebuilding

  • 2.681 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:GC

Δημοσίευση 25/04/2009 - 21:57

Για Mac OS υπάρχουν αρκετοί τρόποι...

Ένας είναι το SubMerge το οποίο κάνει αυτή τη δουλειά...

ένας άλλος είναι το Toast Titanium 9 ή 10 το οποίο όμως χρησιμοποιεί το engine του Quicktime. Για μπορεί να παίξει το Quicktime σχεδόν όλα τα αρχεία (με αποτέλεσμα να "βλέπει" και το Toast) χρειάζεται το Perian το οποίο διατίθεται δωρεάν. Το Perian διαβάζει και τους υπότιτλους από κάποιο εξωτερικό αρχείο αυτόματα.

Έτσι μπορείς να βλέπεις όλα σχεδόν τα βίντεο στο Quicktime με υπότιτλους... και παράλληλα να τα μετατρέπεις σε ότι θέλεις (iPhone, iPod, Apple TV, DVD κτλ) με το Toast...

#5   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/04/2009 - 00:36

Μια πολύ γρήγορη μέθοδο για ενσωμάτωση υποτίτλων (η εφαρμογή είναι γραμμένη από Έλληνα και είναι δωρεάν) θα βρεις εδώ:

http://www.calcitapp...AVIAddXSubs.php

οφείλω να πω (αλλά και να σε παραπέμψω γιά οδηγίες για αυτήν τη μέθοδο) ότι την βρήκα από:

http://www.macedonas...n-movies-mac-os

Ουσιαστικά περνάει υπότιτλο bitmap σε .avi ταινία χωρίς να μετατρέπει την ταινία (για'υτό και θέλει ελάχιστο χρόνο 3-4 λεπτά για 700MB) αλλά απλά την μετονομάζει σε .divx

Το αποτέλεσμα είναι αυτή η ταινία να "παίζει" είτε με divx players, είτε με το perian σε quicktime, αλλά και σε εξωτερικά dvd-divx players...

Το καλό πάντως είναι ότι δεν μπλέκεις με την (αργή) μετατροπή σε .mov φορμά

#6   Ikariapower

Ikariapower

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Twitter:@Ikariapower
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/08/2010 - 16:25

Μια πολύ γρήγορη μέθοδο για ενσωμάτωση υποτίτλων (η εφαρμογή είναι γραμμένη από Έλληνα και είναι δωρεάν) θα βρεις εδώ:

http://www.calcitapp...AVIAddXSubs.php

οφείλω να πω (αλλά και να σε παραπέμψω γιά οδηγίες για αυτήν τη μέθοδο) ότι την βρήκα από:

http://www.macedonas...n-movies-mac-os

Ουσιαστικά περνάει υπότιτλο bitmap σε .avi ταινία χωρίς να μετατρέπει την ταινία (για'υτό και θέλει ελάχιστο χρόνο 3-4 λεπτά για 700MB) αλλά απλά την μετονομάζει σε .divx

Το αποτέλεσμα είναι αυτή η ταινία να "παίζει" είτε με divx players, είτε με το perian σε quicktime, αλλά και σε εξωτερικά dvd-divx players...

Το καλό πάντως είναι ότι δεν μπλέκεις με την (αργή) μετατροπή σε .mov φορμά


Έχω ένα πρόβλημα μου βγάζει τους υπότιτλους μικρούς !!! Έχω κάνει πολλές δοκιμές (το είχα στο pc και δεν είχα προβλήματα) δεν ξέρω μήπως φταίει που δεν έχω το TRiX.app αλλά δεν μπορώ να το βρω κιόλας γιατί η σελίδα που με παραπέμπει δείχνει να μην λειτουργεί !!! Καμία ιδέα ???

#7   erratic

erratic

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2010 - 20:58

Αν έχεις Snow Leopard το Quick Time X που είναι και native εφαρμογή του Mac ενσωματώνει σίγουρα srt υπότιτλους (το έχω δοκιμάσει)

#8   sashik

sashik

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Twitter:@sashikme
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/10/2010 - 21:05

iSubtitle!!!  ;)

+1. Πολλή καλή.

#9   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 12/10/2010 - 14:54

BUZZ Player for iPhone..

#10   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/02/2015 - 00:41

Καλησπερα σας! Εχω ενα προβλημα με το iSubtitle διοτι αναβαθμισα σε Yosemite το Mac μου και δεν το ανοιγει καν κ εστι το διεγραψα.

 

Βασικα αν ξερει καποιος θελω ενα προγραμμα τετοιο ωστε να κανει τις ταινιες μου αναγνωριση (δηλ. να γραφω στο προγραμμα το ονομα της ταινιας κι εκεινο να μου την κανει οπως το isubtitle ετσι ωστε οταν την εισαγω στο itunes να μου τη βγαζει λες και την εχω αγορασει, με εξωφυλλο στοιχεια της ταινιας και ολα τα σχετικα).

 

Ξερει κανεις αν υπαρχει κατι παρομοιο? ή αν μπορουμε να κατεβασουμε απο καπου δωρεαν το iSubtitle 2?


Τελευταία επεξεργασία από: mrdjgiorgis, 09/02/2015 - 00:42


#11   mrdjgiorgis

mrdjgiorgis

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:icaruses

Δημοσίευση 09/02/2015 - 15:17

Κανεις κατι?






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες