Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Will Preview iPhone OS 3.0 on March 17th!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 15/03/2009 - 21:13

Κι ενώ η Τρίτη πλησιάζει, επιβεβαιώνονται οι φήμες για Copy-Paste.

Κάνοντας διπλό πάτημα σε μία λέξη θα εμφανίζεται το έξτρα μενού με τις 3 λειτουργίες (αποκοπή, αντιγραφή, επικόλληση) ενώ με τα δύο δάχτυλα θα μπορούμε να επιλέγουμε το μήκος του κειμένου που θέλουμε να αντιγράψουμε!!!

Πηγή: http://i.gizmodo.com...-equal-palm-pre


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   christos2b

christos2b

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2009 - 00:59

Εγώ θα θέσω ένα φιλόσοφικό ερώτημα. Έστω ότι κυκλοφορεί η έκδοση 3,0 και περιλαμβάνει MMS και copy-paste, δύο στοιχεία που τα περιμένουμε πως και πως αλλά η DevTeam αδυνατεί να κάνει jailbreak. Πόσοι από εσάς που έχετε κάνει jailbreak θα πάτε στην επόμενη έκδοση; Πόσοι θα θυσιάσετε bluetooth, winterboard, ελληνικά, video recorder και δεν ξέρω κι εγώ ακόμα πόσες άλλες εφαρμογές για να έχετε δύο πράγματα τα οποία ούτως ή άλλως με jailbreak ήδη τα έχετε! Συμφωνώ ότι με το jailbreak μειώνεται η ζωή της μπαταρίας, και ρισκάρουμε τη σταθερότητα του λειτουργικού αλλά όπως έχω πει και στο παρελθόν, αν έχεις μια Ferrari θα σκέφτεσαι τη βενζίνη (μπαταρία) ή τις αλλαγές στις ταχύτητες θα τις κάνεις προσεκτικά μην σπάσει κανένας δίσκος; Θα την οδηγήσεις στα όρια. Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να αναβαθμίσω (ούτε καν στην 2.2.1 δεν έχω πάει) εφόσον η έκδοση 3.0 δεν έχει κάτι το τόσο διαφορετικό που να μην μπορώ να το βρω στο Cydia ή στον Installer κτλ. Με το jailbreak νιώθω να έχω πάει στο μέλλον και τώρα αρχίζει να με πλησιάζει το παρόν!  ;) Γιατί να πάω προς τα πίσω;

#18   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/03/2009 - 01:22

Πιθανότατα η 3.0 θα συνοδευτεί και από νέα συσκευή. Προσωπικά, αν η νέα συσκευή μου αρέσει αισθητικά και η 3.0 μ'αρέσει λειτουργικά θα κάνω το μεγάλο βήμα και απλά θα κρατήσω και το 2G μου μέχρι να βγει το jailbreak. Γιατί αργά ή γρήγορα θα βγει...που θα πάει

Μακάρι να βάλουν widgets!

#19   GodLess

GodLess

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2009 - 01:46

H v2.0 είχε πολυ μεγάλες διαφορές σε σχέση με την 1.0 οπότε αν γίνει το ιδιο και τώρα
πιστεύω πως η αναβάθμιση θα είναι must. Το θέμα ειναι να καταφέρει η DevTeam να
την σπάσει γρήγορα. Όσο για αυτούς που υποστηρίζουν οτι εφόσον έχω αντίστοιχα προγράμματα
με το σπασμένο λογισμικό γιατι να το αλλάξω νομίζω οτι έχουν αδικο. Ναι εχουμε πλεον Bluetooth
αλλά ειναι προβληματικό ναι έχουμε MMS αλλά αν δεν το πάρεις σπασμένο και αυτό πληρώνεις 8Ε
οπότε σίγουρα αυτά που θα προσφέρει η νέα έκδοση θα είναι χρήσιμα και θα λειτουργούν σωστά
χωρίς προβλήματα. Αν επιπλεόν βελτιωθεί η απόδοση και λυθούν καποια προβλήματα αστάθειας (γιατί
μην ξεχνάμε πως αυτά μπορούν να λυθουν μόνο με τις αναβαθμισεις του λογισμικού απο την εταιρεία)
σε συνδυασμο με την απαίτηση των νέων εφαρμογών να διαθέτουμε την 3.0 δεν νομίζω οτι θα
υπάρξει κανένα δίλλημα για αναβάθμιση.


#20   biller

biller

    iPH Enthousiast

  • 354 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2009 - 10:34

Ε · αργα η γρηγορα θα βγει και το Jailbrake (κατσε πρωτα να βγει η 3.0) ·
Νομιζω αλλωστε πως πρωτα θα βγει 2.3 και μετα 3 ·

Παντως εαν δεν εχει Multitask καλυτερα να μην βγει και καθολου · χεστικαμε για το copy paste σιγα το feature , χρησημο δε λεω αλλα πολυς ντορος ·

Επισεις καλοδεχουμενο και το bluetooth μιας και αφαιρεσανε το DrM απο το musicstore

#21   macliminal

macliminal

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/03/2009 - 16:23

Θα μου βάλετε τις φωνές αλλά ειλικρινά το copy paste με αφήνει σχεδόν αδιάφορο. Αυτα που θα ήθελα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να δω ειναι τα παρακάτω,

1. Teathering
2. Διαχείριση SMS σε επίπεδο μηνύματος και όχι μόνο σε επίπεδο συζήτησης (απλά απαράδεκτο το ότι δεν υπάρχει ακόμη)
3. MMS (Απαράδεκτο το ότι ακόμη απουσιάζει)
4. Bluetooth (Απαράδεκτο)
5. Ελληνικά (Απαράδεκτο)
6. Απενεργοποίηση του SMS Preview (ΚΑΡΑ-απαράδεκτο)

Ουσιαστικά, πρόκειται για πράγματα που θα έπρεπε να υπάρχουν απο την αρχή. Έπρεπε να φτάσουμε στην version 3.0 και πάλι είμαι σίγουρος πως μόνον ενα υποσύνολο απο αυτά θα υλοποιηθούν. Όταν δεν έχω τα βασικά, θα ασχοληθώ με copy paste, video recording, backgrounding κτλ? Και επισης δεν καταλαβαίνω προς τι ο ντορος για video recording. Η κάμερα του iphone έχει maximum 15 fps, επομένως το video recording ειναι πρακτικα άχρηστο.

#22   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 17/03/2009 - 19:51

Η συνέχεια εδώ:

1. iPhone v3.0 revealed: Developer’s perspective


2. iPhone v3.0 revealed: Customer's perspective

Topic locked




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες