Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone αγορασμενο απο Κινα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mavridis

mavridis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2008 - 20:34

Καλησπερα,

εχω προμηθευτει ενα iphone 8GB απο Κινα
Δεν μπορω με τιποτα να κανω firmware update
Παταω το wake και το power αλλα δεν μπαινει σε dfu mode
Το iTune δεν το βλεπει με τιποτα
Σαν δισκος ομως εμφανιζεται στο desktp
Υπαρχει καμια ιδεα για ολα αυτα?
Με sim cosmote λειτουργει αλλα δεν μπορω να κανω sync με iTune για να περασω επαφες κλπ
Ευχαριστω


edited by sepsis: παρακληση για χρησιμοποιηση πεζων και ελληνικων χαρακτηρων εκτος αν υπαρχει ιδιαιτερος λογος (αν γραφεις απο iphone)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/09/2008 - 20:41

Καταρχας δοκιμασε να ανοιξεις το κινητο κα να το συνδεσεις με το iTunes. Χωρις DFU και τετοια.
Το αναγνωριζει?
Εχεις την τελευταια εκδοση του iTunes?
Δοκιμασε να το ξαναπερασεις παλι το itunes.
Ποια εκδοση τηλεφωνου εχεις?

#3   mavridis

mavridis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2008 - 21:07

δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι 3g i oxi
patao *3001 κλπ για να δω φιρμ αλλα τιποτα
πως μπορω να το δω?
itunes δεν το βλεπει καθολου

φωρτιζει κανονικα
αλλα τιποτε αλλο
με κοσμοτε καρτα πεζει μια χαρα(οσο χαρα μπορει να ειναι)

το παλιο ειχε καμερα πισο?
αυτο εχει πισω καμερα πανο απο το κουμπι του volume μια τρυπα που οταν βαζεις μεσα συνδετηρα σβηνει
και απο κατω μινι usb
δεν ξερω



#4   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/09/2008 - 21:15

settings->general->about
Αν ειναι 3G θα εχει πλαστικο στο πισω μερος, μαυρο αν εχεις το 8αρι και μαυρο ή λευκο αν εχεις το 16αρι
το πρωτο μοντελο ειχε αλουμινιο πισω. Περιπου ασημι χρωμα και προς τα κατω ειχε μια περιοχη μαυρου χρωματος

Το iTunes ειναι στην εκδοση 7?

#5   mavridis

mavridis

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/09/2008 - 21:17

itunes 7.7.1
πισω ειναι μαυρο κατω κατω και το υπολοιπο ασημενιο

#6   Slacker

Slacker

    Advanced Member

  • 961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/09/2008 - 21:21

Quote

πισω ειναι μαυρο κατω κατω και το υπολοιπο ασημενιο
Άρα, δεν είναι το 3G.

#7   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 05/09/2008 - 21:27

δοκιμασε να ξαναπερασεις το iTunes αφου πρωτα εχεις κανεις full uninstall

#8   asot

asot

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2008 - 23:12

Δεν είναι iPhone αν έχει mini USB!!!
Προφανώς, κάποιον από τους πολλούς κλώνους αγόρασες, πάντως οχι το iphone Apple...!!!
Πήγαινε σε κανα μαγαζι Voda και βάλτα δίπλα δίπλα να δεις την διαφορά.
Ελπίζω να μην πλήρωσες πολλά χρήματα...

#9   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/09/2008 - 23:17

δωσε μας καμια φωτο να δουμε πως ειναι...

#10   DoctorWho

DoctorWho

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2009 - 09:43

Εγω πηρα ενα 16GB (οχι 3G) απο εναν φιλο που μου το εδωσε επειδη δεν μπορει να το συγχρονισει με τιποτα επειδη ειναι κινεζικο. Ουτε εγω μπορω. Πως μπορω να καταλαβω αν ειναι γνησιο η κλωνος;;;;; Ειναι μαυρο ολο, εχει ελληνικο μενου, και ειναι πολυ στοιβαρο, δεν φαινονται ψευτικα τα πλαστικα του, ειναι πολυ πιο βαρυ απο πολλα κινητα που κυκλοφορουν στην αγορα. Οταν το βαζω στη USB γραφει πάνω πάνω "Ρυθμ. USB" και απο κατω ρωταει :Μαζικη αποθηκευση, webcam, θυρα COM, PictBridge και πρεπει να επιλεξω. Επιλεγοντας Μαζικη Αποθηκευση το βρισκει σαν 2 σκληρους. Ανοιγω το iTunes αλλα δεν το βλεπει, ουτε οταν κανω diagnostic.  Επίσης, άλλα προβληματα. Αυτος ο φιλος ειχε κανει τη χαζομαρα και περασε αρχεια .jar των οποιων τα εικονιδια εχουν εμφανιστει στην οθονη της συσκευης. Εγω διεγραψα τα αρχεια, αλλα τα εικονιδια παραμενουν και ΔΕΝ μπορω να τα σβησω. Τελος, ενω στη μνημη γραφει οτι εχει 16Gb, εχει ελευθερα ΜΟΝΟ 3μιση, παρότι ειναι αδειο. Δεν εχω μεσα ουτε τραγουδια, ουτε ταινιες η φωτο, τιποτα (τα jar δεν ηταν εγκατεστημενα, και 3 παιχνιδια που ειχε καταφερει να εγκαταστησει τα εσβησα). Α, και το βιντεο που τραβαει ειναι απαραδεκτο. TI ΠΑΙΖΕΙ;;; Χρειάζεται δουλεια για να φτιάξουν ολα αυτα η ειναι μούφα;;;;; Ευτυχως δεν το αγορασα, του το ανταλλαξα με ενα ΝΟΚΙΑ Ε65 που δεν χρησιμοποιουσα πλεον.

#11   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2009 - 10:40

Quote

Εγω πηρα ενα 16GB (οχι 3G) απο εναν φιλο που μου το εδωσε επειδη δεν μπορει να το συγχρονισει με τιποτα επειδη ειναι κινεζικο. Ουτε εγω μπορω. Πως μπορω να καταλαβω αν ειναι γνησιο η κλωνος;;;;; Ειναι μαυρο ολο, εχει ελληνικο μενου, και ειναι πολυ στοιβαρο, δεν φαινονται ψευτικα τα πλαστικα του, ειναι πολυ πιο βαρυ απο πολλα κινητα που κυκλοφορουν στην αγορα. Οταν το βαζω στη USB γραφει πάνω πάνω "Ρυθμ. USB" και απο κατω ρωταει :Μαζικη αποθηκευση, webcam, θυρα COM, PictBridge και πρεπει να επιλεξω. Επιλεγοντας Μαζικη Αποθηκευση το βρισκει σαν 2 σκληρους. Ανοιγω το iTunes αλλα δεν το βλεπει, ουτε οταν κανω diagnostic.  Επίσης, άλλα προβληματα. Αυτος ο φιλος ειχε κανει τη χαζομαρα και περασε αρχεια .jar των οποιων τα εικονιδια εχουν εμφανιστει στην οθονη της συσκευης. Εγω διεγραψα τα αρχεια, αλλα τα εικονιδια παραμενουν και ΔΕΝ μπορω να τα σβησω. Τελος, ενω στη μνημη γραφει οτι εχει 16Gb, εχει ελευθερα ΜΟΝΟ 3μιση, παρότι ειναι αδειο. Δεν εχω μεσα ουτε τραγουδια, ουτε ταινιες η φωτο, τιποτα (τα jar δεν ηταν εγκατεστημενα, και 3 παιχνιδια που ειχε καταφερει να εγκαταστησει τα εσβησα). Α, και το βιντεο που τραβαει ειναι απαραδεκτο. TI ΠΑΙΖΕΙ;;; Χρειάζεται δουλεια για να φτιάξουν ολα αυτα η ειναι μούφα;;;;; Ευτυχως δεν το αγορασα, του το ανταλλαξα με ενα ΝΟΚΙΑ Ε65 που δεν χρησιμοποιουσα πλεον.


Jar? lol!
Πάει το jar... Πέθανε...
Βίντεο το iPhone ΔΕΝ τραβάει από τη μάνα του
και ακόμη δεν υπάρχει iPhone 2G 16GB απόσο ξέρω..
Μάλλον σε κορόιδεψε...
Προσέχετε! :D ;)

#12   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/06/2009 - 02:14

Φιλε DoctorWho οπως το περιγραφεις πρεπει να προκειται για κλώνο του Apple iPhone.
Αν θελεις βγαλε 1-2 φωτογραφιες και ποσταρε τες να τις δουμε ή πήγαινε σε καποιο κατάστημα vodafone-cosmote να το δεις απο κοντα το original και να βγαλεις τα συμπερασματα σου.

#13   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 08/06/2009 - 05:31

ποπο πικρα!!!  >:( >:( >:(

#14   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2009 - 10:44

παιδιά μην το κουράζεται τσάμπα το παλικάρι...100% κλώνος τουλάχιστον να μην το πλήρωσε και ακριβά καλά είναι.....έπεσε και σε εμένα ένα τέτοιο.....έιχε και εξωτερική μπαταρία παναθεμά το:Ρ

#15   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2009 - 12:10

Quote

παιδιά μην το κουράζεται τσάμπα το παλικάρι...100% κλώνος τουλάχιστον να μην το πλήρωσε και ακριβά καλά είναι.....έπεσε και σε εμένα ένα τέτοιο.....έιχε και εξωτερική μπαταρία παναθεμά το:Ρ

+11111111111111
Αποκλίεται να είναι original!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες