Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σκηνες Σοκ βίας απο Αφρικανούς στην οδο Ερμού


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 16:52

Α ξεχασα να απαντησω παρολο που δεν νομιζω οτι εχει να κανει!
Ειμαι 27 χρονων, απο Θεσσαλονικη!Ελληνας πολιτης εξ αρχης αλλα χωρις αυτο να νιωθω οτι ειναι στιγμα Αριας φυλης!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 16:53

Δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν και δικοι μας καλοθελητες αλλα εδω εχει παραγινει σε τι οφεληθηκαμε απο τους αλλοδαπους τουλαχιστον εξω πηγαμε και διαπρεψαμε στην ιατρικη και σαν επιστημονες,εξω πηγαμε και δωσαμε και δουλεια σε ορισμενους...Εδω στην ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΥ τι καλο μου κανανε...ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...............


Φίλε TARIRS οι Ελληνες διέπρεψαν στο εξωτερικό γιατί τους δόθηκε η ευκαιρία από την εκάστοτε χωρά να διαπρέψουν. Γιατί στην Χ χωρά μπορούσες να διαπρεψεις ενώ εδώ?

#33   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 16:55

Άμα αρχίζουμε να τα τσουβαλιάζουμε όλα τότε δεν έχουμε επιχειρήματα. Δεν φταίει ο μετανάστης που δουλεύει 12 ώρες για 15ε φταίει ο ελληνας που θέλει μόνο κέρδος και θα του έδινε και 1ευρο για 12 ώρες άμα μπορούσε.


Αυτο ακριβως λεω και γω!

#34   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/04/2010 - 16:57

Φίλε TARIRS οι Ελληνες διέπρεψαν στο εξωτερικό γιατί τους δόθηκε η ευκαιρία από την εκάστοτε χωρά να διαπρέψουν. Γιατί στην Χ χωρά μπορούσες να διαπρεψεις ενώ εδώ?


Για αυτο λεω οτι απο τοτε φταινε οι πολιτικοι,και τωρα εδεσε το γλυκο με τους αλλοδαπους...

Τελοςπαντων δεν ειμαι εδω για να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν ο καθενας εχει τις δικες του αντιληψεις και θα το δειτε στο κοντινο μελλον που θα καταντησει Η ΕΛΛΑΔΑ...που τοσο πολυ ΑΓΑΠΩ.....

Ευχαριστω που μοιραστηκατε μαζι μου της αποψεις σας που με ακουσατε(διαβασατε)και σας ακουσα(διαβασα)....

#35   kinetik

kinetik

    Advanced Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 16:59

Το οπου Γης και πατρις θα πρεπει να αρχισουμε να το χωνευουμε!

Συμφωνουμε στο γεγονος οτι στο αμεσο μελον θα υποστουμε την "καταντια" που αναφερεις!

Διαφωνουμε στους λογους!

#36   Deviance

Deviance

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2010 - 17:04

Για αυτο λεω οτι απο τοτε φταινε οι πολιτικοι,και τωρα εδεσε το γλυκο με τους αλλοδαπους...

Τελοςπαντων δεν ειμαι εδω για να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν ο καθενας εχει τις δικες του αντιληψεις και θα το δειτε στο κοντινο μελλον που θα καταντησει Η ΕΛΛΑΔΑ...που τοσο πολυ ΑΓΑΠΩ.....

Ευχαριστω που μοιραστηκατε μαζι μου της αποψεις σας που με ακουσατε(διαβασατε)και σας ακουσα(διαβασα)....


Συζήτηση κάνουμε προς θεού ο καθένας έχει της άποψης του, άλλα εδώ που κατάντησε και κει που πιθανών να καταντήσει η Ελλάδα είναι καθαρά θέμα των πολιτικών οι μετανάστες είναι το εξιλαστήριο θύμα διότι δυστυχώς όταν έχουμε μερίδιο και μεις στο που κατάντησε η χωρά είναι εύκολο να ρίχνουμε το φταίξιμο στους άλλους γιατί εμείς δεν γίνετε να φταίμε είμαστε πάντα σωστοί ενώ οι άλλοι είναι πάντα λάθος. Αφού τα κάνανε μαντάρα μια φορά γιατί τους ξανά ψηφιζανε? Άμα όλα αυτά τα δάνεια που είχε πάρει η Ελλάδα δεν γινόντουσαν βίλες και δεν μπαινανε σε τσέπες τώρα δεν θα ήμασταν εδώ και δεν θα μας φταίγανε οι μετανάστες.

Μιλάω γενικά σαφώς μην παρεξηγηθούμε ;)

#37   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2010 - 03:07

Στο αρχικό βίντεο, έχω να σχολιάσω μόνο το εξής: ερειστικός Έλληνας με μπλουζάκι Hellas. Μάλιστα. Πιθανότατα Χρυσαυγίτης, Βελοπουλιστής, Υπέρμαχος Νεφελίμ και λοιπές τέτοιες μπούρδες.

Αγαπάω την χώρα μου όσο τίποτε άλλο, και ο ο πιο απλός λόγος είναι γιατί χιλιάδες σκοτώθηκαν για να έχουμε εμείς ελευθερίες και iPhones και επειδή οι παππούδες μου την βρήκαν είτε ξερή είτε με έλη και έκαναν χωράφια, έχτισαν την οικονομία αυτού του κράτους που τώρα έχει πουληθεί.

Όμως δεν είναι τρόπος αυτός να μεταχειρίζεσαι ανθρώπους που η πείνα και η εξαθλίωση τους έφερε στο πεζοδρόμιο. Νομίζεις αυτός γουστάρει να πουλά τσάντες ολημερίς και ολονυκτίς; Νομίζεις αν είχε iPhone, σπιτάκι και 800 ευρώ το μήνα σίγουρα, αυτά θα έκανε;

Παρόλα αυτά είναι καλό να ξέρουμε τα όριά μας. Στην κοινωνιολογία και την εξελικτική βιολογία ο όρος "κλειδί" στην περίπτωση αυτή λέγεται "ζωτικός χώρος". Ένας αετός δε μπορεί να ζήσει αν σε ακτίνα 8Km υπάρχει και άλλος αετός. 20 άτομα δε μπορούν να ζήσουν σε ένα σπίτι 150τμ. Έτσι οι Ελλάδα δε μπορεί να αντέξει τόσους αλλοδαπούς που ήρθαν στη ζούλα, χωρίς χαρτιά κλπ. Ναι να δωθούν θέσεις εργασίες, ασφάλιση και τα συναφή, αλλά μέχρι εκεί που αντέχουμε. Η Ελλάδα δεν είναι ούτε Γερμανία, ούτε Γαλλία ούτε Ιταλία. Ερώτημα απλό:

Όταν φαγωθούν όλοι οι άρτοι και μείνει μόνο 1ας για 10 άτομα, τι θα γίνει;

Πάνω απ' όλα ο άνθρωπος, ας μη το ξεχνάμε.

#38   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 22/06/2010 - 04:32

Φίλε kouzoulos,

Το πόστο σου διαγράφηκε.

Λόγος: Κείμενο ρατσιστικού περιεχομένου.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#39   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2010 - 08:23

Όλοι λέμε ότι γνωρίζουμε τον πολιτισμό τους, μας χτίζουν σπίτια, δουλεύουν για εμάς, έχουμε εργατικά χέρια σε χαμηλή τιμή κ.α. καλά είναι αυτά

Αλλά ας το πάρουμε απο την άλλη όψη του νομίσματος... έχω μία ξαδερφή στην Αλόννησο, 10 ετών.Πήγε στο soupermarket να ψωνίσει το βράδυ κατα τις 9-10 την έκλεψαν οι πακιστανοί και όχι μόνο την βίασαν κιόλας στο νεκροταφείο το βράδυ.Πείτε μου... δεν θα τις μείνουν παιδικά τράυματα;
Όλοι αυτοί οι Πακιστανοί και άλλοι άνθρωποι δεν είναι(;) το χειμώνα που δεν μπορούν να ασχοληθούν στα χωράφια, δεν θα πεινάσουν(;), δεν θα κλέψουν (;), δεν θα παρενοχλήσουν(;) δε θα μπαίνουν μες τα σπίτια μας;;;

#40   Corinna

Corinna

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Zealgr

Δημοσίευση 22/06/2010 - 08:56

Όποιος κι αν έχει δίκιο το χάνει όταν συμπεριφέρεται σαν ζώο. Αλλά δεν εμφανίστηκε η αστυνομία να μαζέψει τους καραγκιόζηδες που το παίζουν πατριώτες! Αν είναι να φύγουν οι μετανάστες και να μείνουμε με τέτοιους τύπους να "καθαρίζουν" ότι δεν τους αρέσει καταστραφήκαμε.
Σήμερα οι μετανάστες, αύριο ποιός ξέρει.. Με το καλό να επαναφέρουμε και τον νόμο περί τεντιμποϊσμού!!

Τελευταία επεξεργασία από: Corinna, 22/06/2010 - 08:56


#41   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/06/2010 - 14:58

Δεν μπορούμε να βάζουμε σε ένα τσουβάλι ολόκληρες ομάδες/εθνικότητες κτλπ.

Δεν θέλει πολύ μυαλό για να το κατανοήσει κάποιος αυτό...
Behind the Scenes...

#42   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/06/2010 - 15:23

Συγγνώμην ρε παιδιά, θέλετε να μου πείτε οτι οι Έλληνες είναι σωστοί και δεν είναι κλέφτες και λοποδήτες;! Περισσότερα κάνουν οι Έλληνες παρά οι ξένοι που είναι εδώ και ας μην θέλουμε να το παραδεχτούμε γιατί σε όλα φταίνε οι μετανάστες σε αυτή τη χώρα.

Πόσοι Έλληνες 25-30 χρονών κάθονται και πίνουν καφέ όλη μέρα στις καφετέριες με χαρτζιλίκι από μπαμπά γιατί δεν δουλεύουν; Όχι γιατί δεν υπάρχουν δουλειές, αλλά γιατί δεν υπάρχουν δουλείες όπως τις θέλουν αυτοί, δηλαδή θα γίνεις με την μια πρόεδρος σε μια εταιρία ή σε κάποιο πόστο που θα κάθεσαι και θα ξύνεσαι όλη μέρα. Δουλείες υπάρχουν, το θέμα είναι να ξεκαβαλήσει ο Έλληνας το καλάμι και να στρώσει τον κώλο του να δουλέψει και να πάει και στα χωράφια και σε οικοδομή και οπουδήποτε για να μπορέσει να ζήσει και όχι να είναι 30 χρονών και να τον συντηρούν οι γονείς του.....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες