Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Εφαρμογές απο Αpp Store σε πολλαπλά iPhones


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2010 - 20:14

Kαλησπέρα σε όλο το forum.

Aγόρασε και η αδελφή μου iPhone και θα ήθελα να ρωτήσω αν γινεται με το δικό μου account στο Appstore να "παιξουμε μπάλα" και οι δύο. Το έχω διαβάσει καπου ότι γινεται αλλά δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς γινεται.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/04/2010 - 20:21

Καλοριζικο κατ'αρχην φιλε μου.Γινεται κανονικοτατα αλλα...Μπορει να εχει ολες σου τις εφαρμογες αλλα θα εχετε προβλημα κατα τον συγχρονισμο.Τι θελω να πω.Πες οτι συγχρονιζεις εσυ το κινητο σου πρωτος,εαν παει να το βαλει οι αδερφη σου θα περαστει οτι εχει η αδερφη σου μεσα οσον αφορα επαφες,μηνυματα κτλ.Αποψη μου και συμβουλη μου ειναι εαν εχετε δυο υπολογιστες ο καθενας στον δικο του με εναν λογαριασμο και θα εισαστε μια χαρα.

#3   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 20:26

Παρη το itunes τις βλεπει ως δυο διαφορετικες συσκευες για συγχρονισμο εφαρμογων.. επισης και για το outlook μπορεις να δημιουργησεις δευτερο φακελο επαφων.. και να επιλεξεις καθε να συσκευη να συγχρονιζεται σε διαφορετικο φακελο.. ή ο ενας outlook και ο αλλος windows contacts.. :)

#4   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/04/2010 - 20:29

Εγω που το δοκιμασα με τις συσκευες μου,μου τα εκανε μανταρα...να σου πω την αληθεια αυτο με τις επιλογες για τον συγχρονισμο δεν το εχω κανει...θα το κανω και θα σου πω...

#5   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 20:32

το εχω κανει.. ο,τι αναφερω.. :)

υποψιν στην συσκευη δεν κανεις restore from backup.. να την βλεπει ως ξεχωριστη συσκευη..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 18/04/2010 - 20:33


#6   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2010 - 20:37

Καλοριζικο κατ'αρχην φιλε μου.Γινεται κανονικοτατα αλλα...Μπορει να εχει ολες σου τις εφαρμογες αλλα θα εχετε προβλημα κατα τον συγχρονισμο.Τι θελω να πω.Πες οτι συγχρονιζεις εσυ το κινητο σου πρωτος,εαν παει να το βαλει οι αδερφη σου θα περαστει οτι εχει η αδερφη σου μεσα οσον αφορα επαφες,μηνυματα κτλ.Αποψη μου και συμβουλη μου ειναι εαν εχετε δυο υπολογιστες ο καθενας στον δικο του με εναν λογαριασμο και θα εισαστε μια χαρα.


Καταρχας φίλε Πάρη να 'σαι καλά, απαντάς πάντα τσακ μπαμ!Ευχαριστω.

Προφανώς εννοείς ότι πρόβλημα προκύπτει αν υπάρχει μονο ένας υπολογιστής. Εννοείται οτι ο κάθε ένας έχει το δικο του μηχάνημα οποτε δεν υπάρχει πρόβλημα. Αρα βάζει το iTunes η αδελφή μου στο PC της, κάνει login με το δικο μου λογαριασμο στο App Store και ειμαστε ολα καλα, σωστα;

-Διάβασα επίσης ότι μπορει μέχρι και 5 PC-iPhone να έχουν το ίδιο account, ισχύει; Αρα αν αγοράσω κάποια εφαρμογή μπορεί να την χρησιμοποιει κανονικα και νόμιμα και η αδελφή μου και π.χ. και η κοπέλα μου που έχει και αυτη iPhone;

-Αφού κανεις login στο iTunes και sign in με τον ένα λογαριασμο (π.χ. στο pc της αδελφής μου), πως γινεται να βρεις ποιες εφαρμογές έχει αγοράσει αυτο το account και να κατέβουν στο PC ώστε να συγχρονίσει μετα με το iPhone;

- Στο iTunes βλέπω ότι στο Sync για τον Safari έχει μόνο τον Internet Explorer. Δεν γίνεται να διαλέξω εγώ να κάνει Sync με τον Firefox;

-Επίσης για το Sync έχω καταμπερδευτεί. Μπορεις να κάνεις κάθε ενότητα (π.χ. επαφές) ξεχωριστα Sync ή αναγκαστικά όλα μαζι;

-Το back up που κρατάει το iTunes, που μπορω να το βρω ώστε όταν κάνω format να κρατάω τα αρχεια ώστε στην επόμενη εγκατάσταση να ειναι ετοιμο το iTunes.

#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 20:42

Καταρχας φίλε Πάρη να 'σαι καλά, απαντάς πάντα τσακ μπαμ!Ευχαριστω.

Προφανώς εννοείς ότι πρόβλημα προκύπτει αν υπάρχει μονο ένας υπολογιστής. Εννοείται οτι ο κάθε ένας έχει το δικο του μηχάνημα οποτε δεν υπάρχει πρόβλημα. Αρα βάζει το iTunes η αδελφή μου στο PC της, κάνει login με το δικο μου λογαριασμο στο App Store και ειμαστε ολα καλα, σωστα;

-Διάβασα επίσης ότι μπορει μέχρι και 5 PC-iPhone να έχουν το ίδιο account, ισχύει; Αρα αν αγοράσω κάποια εφαρμογή μπορεί να την χρησιμοποιει κανονικα και νόμιμα και η αδελφή μου και π.χ. και η κοπέλα μου που έχει και αυτη iPhone;

-Αφού κανεις login στο iTunes και sign in με τον ένα λογαριασμο (π.χ. στο pc της αδελφής μου), πως γινεται να βρεις ποιες εφαρμογές έχει αγοράσει αυτο το account και να κατέβουν στο PC ώστε να συγχρονίσει μετα με το iPhone;

- Στο iTunes βλέπω ότι στο Sync για τον Safari έχει μόνο τον Internet Explorer. Δεν γίνεται να διαλέξω εγώ να κάνει Sync με τον Firefox;

-Επίσης για το Sync έχω καταμπερδευτεί. Μπορεις να κάνεις κάθε ενότητα (π.χ. επαφές) ξεχωριστα Sync ή αναγκαστικά όλα μαζι;

-Το back up που κρατάει το iTunes, που μπορω να το βρω ώστε όταν κάνω format να κρατάω τα αρχεια ώστε στην επόμενη εγκατάσταση να ειναι ετοιμο το iTunes.


αγαπητε φιλε ριξε μια ματια εδω και θα σου λυθουν οι αποριες..

http://www.iphonehel...-και-περάστε-τ/

#8   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/04/2010 - 21:25

Ειναι περιττο να σου απαντησω και εγω σε αυτα που ρωτησες διοτι σου εδωσε την απαντηση ο Κωστας.Εαν παλι εχεις ερωτησεις μην διστασεις και εμεις ειμαστε εδω να σου απαντησουμε φιλε μου.

#9   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2010 - 21:43

Ευχαριστώ πολύ παιδια, το link με κάλυψε πλήρως για τις Paid εφαρμογές σε πολλάπλα iPhone.

Εξερευνώντας το iTunes μου προκύψαν και κάποιες επιπλέον απορίες...ΓΙα να μην ανοίγω νέο thread.

- Στο iTunes βλέπω ότι στο Sync για τον Safari έχει μόνο τον Internet Explorer. Δεν γίνεται να διαλέξω εγώ να κάνει Sync με τον Firefox;

-Επίσης για το Sync έχω καταμπερδευτεί. Μπορεις να κάνεις κάθε ενότητα (π.χ. επαφές) ξεχωριστα Sync ή αναγκαστικά όλα μαζι;

-Το back up που κρατάει το iTunes, που μπορω να το βρω ώστε όταν κάνω format να κρατάω τα αρχεια ώστε στην επόμενη εγκατάσταση να ειναι ετοιμο το iTunes.

#10   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/04/2010 - 21:50

Ευχαριστώ πολύ παιδια, το link με κάλυψε πλήρως για τις Paid εφαρμογές σε πολλάπλα iPhone.

Εξερευνώντας το iTunes μου προκύψαν και κάποιες επιπλέον απορίες...ΓΙα να μην ανοίγω νέο thread.

- Στο iTunes βλέπω ότι στο Sync για τον Safari έχει μόνο τον Internet Explorer. Δεν γίνεται να διαλέξω εγώ να κάνει Sync με τον Firefox;

-Επίσης για το Sync έχω καταμπερδευτεί. Μπορεις να κάνεις κάθε ενότητα (π.χ. επαφές) ξεχωριστα Sync ή αναγκαστικά όλα μαζι;

-Το back up που κρατάει το iTunes, που μπορω να το βρω ώστε όταν κάνω format να κρατάω τα αρχεια ώστε στην επόμενη εγκατάσταση να ειναι ετοιμο το iTunes.

Μπορεις να βαλεις και τον firefox.Συνδεσε το κινητο,πηγαινε στο info/other και επελεξε απο που θες να κανει συγχρονισμο.
Γινονται ολα μαζι φιλε μου.
Ονομα υπολογιστη/AppData/Roaming/AppleComputer/MobileSync και θα δεις το backup.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 18/04/2010 - 21:50


#11   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2010 - 22:03

Δηλαδή το Sync που υπάρχει σε κάθε καρτέλα αφορα γενικο Sync; Βλακεία πάντως αυτο αν δεν μπορεις να τα κάνεις ένα ένα.
Μετά μία "φρέσκα εγκάτασταση " στο iTunes απλά κάνεις copy paste το backup στον ίδιο φάκελο ;

#12   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/04/2010 - 22:10

επισης για να σου τα απλοποιησω λιγο τα πραγματα.. αλλο backup.. αλλο συγχρονισμος..

1) backup: κραταει ολες τις ρυθμισεις μηνυματα, wallpapers.. κλησεις κλπ.. καθως και για το τι θα συγχρονισει. απο itunes..
2) συγχρονισμος : αντιγραφει αμφιδρομα.. ο,τι υπαρχει στην συσκευη ( εφαρμογες, mails, επαφες, μουσικη, photo, video κλπ.. για να μπορεις να τα συγχρονισεις .. με οποιαδηποτε iphone συσκευη θελεις. :)

τσεκαρεις τι θελεις να συγχρονισει καθε φορα ή ξετσεκαρεις για το αντιθετο απο τα αναλογα tabs

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 18/04/2010 - 22:11


#13   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/04/2010 - 22:14

Το backup επίσης κρατάει και μηνύματα και κλήσεις και Settings; Ουσιαστικά ένα "image" του κινητου σου. Τα Apps φαντάζομαι απλά υπάρχουν σαν refernces στο iTunes. Δηλαδή κρατάει ποιες εφαρμογες ειναι και τις κατεβαζει online;

Για την ιστορία πως σε ένα φρέσκο iTunes περνάς ένα backup απο μία παλια εγκατάσταση σου;

#14   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 18/04/2010 - 23:25

Θα συμφωνήσω με τον DINFUN μιας και το ίδιο κάνω και εγώ με το δικό μου και τις συζύγου μου. Ένα λογαριασμό , δυο συσκευές iPhone , χωρίς προβλήματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#15   profitis

profitis

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/04/2010 - 22:39

Κάτι σχετικό μ' αυτό το θέμα.

Είχα κατεβάσει το ΑthensTransit την περίοδο που είχε προσφορα και ήταν δωρεάν...Πως μπορώ να το περάσω σε ένα άλλο iPhone; Γίνεται; Πάω απο το άλλο iPhone αλλα και όταν επιλέγω την εφαρμογή μου βγάζει κανονικα buy now.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες