Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πώς επαναφέρω τις επαφές μετά από διαγραφή;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   cafespilia

cafespilia

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2009 - 11:30

Γεια σας.Εκανα μια σαχλαμαρα και εχασα ολες τις επαφες μου.Που αποθηκευονται στα  Windows για να τις ξαναβρω.
Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   panos24

panos24

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/03/2009 - 15:52

Αν τις επαφές τις είχες στο Outlook κάνε Sync το iPhone μέσω iTunes έχοντας κλικάρει την επιλογή στα Info Copy Contacts from Outlook.

Αν όχι συνδεσαι ένα παλιό κινητό που έχεις τι επαφές σου με το PC σου (αν έχεις Nokia μέσω PC Suite) και στείλτες στο Outlook. Έτσι αντίστοιζα αν έχεις Mac με Sync και Address Book.

Edit: Greeklish to Greek

#3   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/03/2009 - 23:17

Το iTunes εχει και με Windows να κάνεις sync τις επαφές όπως και άλλες επιλογές outlook κτλ ;) ;)

#4   eeee6346

eeee6346

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/04/2009 - 00:04

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα μετα απο restore εχασα ολες τις επαφες μου...βρηκα ομως ενα backup το οποιο τις ειχε μεσα...οποτε ησυχασα!Ομως θελω να ξανακανω restore και να μην βαλω το backup(γιατι ειχε και αλλα πραγματα μεσα που δεν θελω-θελω να ειναι εντελως 'καθαρο' το iphone).
Η ερωτηση μου ειναι:μπορω να περασω τις επαφες μου απο το iphone στο pc(windows)?μπορω με ssh να βρω καπου μεσα το αρχειο που τις εχει αποθηκευμενες και να τον κανω copy/paste μετα το restore??αν ναι ποιο ειναι αυτο το αρχειο?
Θα ηταν καλο να ξερουμε ποιο αρχειο ειναι αυτο το οποιο περιεχει τις επαφες μας μεσα...ετσι ωστε να κρατησουμε ενα backup για παν ενδεχομενο!οποιος γνωριζει κατι ας πει... ;)

#5   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 09/04/2009 - 15:55

Quote

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα μετα απο restore εχασα ολες τις επαφες μου...βρηκα ομως ενα backup το οποιο τις ειχε μεσα...οποτε ησυχασα!Ομως θελω να ξανακανω restore και να μην βαλω το backup(γιατι ειχε και αλλα πραγματα μεσα που δεν θελω-θελω να ειναι εντελως 'καθαρο' το iphone).

Η ερωτηση μου ειναι:μπορω να περασω τις επαφες μου απο το iphone στο pc(windows)?μπορω με ssh να βρω καπου μεσα το αρχειο που τις εχει αποθηκευμενες και να τον κανω copy/paste μετα το restore??αν ναι ποιο ειναι αυτο το αρχειο?

Θα ηταν καλο να ξερουμε ποιο αρχειο ειναι αυτο το οποιο περιεχει τις επαφες μας μεσα...ετσι ωστε να κρατησουμε ενα backup για παν ενδεχομενο!οποιος γνωριζει κατι ας πει... ;)

Κάνε Synchronize με το Windows Address Book.
Αν έχεις κάνει καμία αλλαγή/προσθήκη στις επαφές σου θα στο πει και θα σε ρωτήσει εάν θες να αποθηκεύσει τις νέες επαφές. Πάτα οκ.
Κάνε restore και κάνε sync το iPhone πάλι με το Windows Address Book.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες