Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Android running on iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
135 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Habo

Habo

    iPH Member

  • 326 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 13:54

παιδια παιζει να το κανει release το παλικαρι???

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 22/04/2010 - 14:33

στο 3GS με 256MB Ram θα πετάει το εργαλείο...

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#18   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2010 - 14:37

Δεν δοκιμάζεται να δείτε απο το λάπτοπ σας βιντεο για κανεναν 10 λεπτο να δειτε την cpu μετα απο 5 λεπτακια να τρελενετε 30-50% να δείτε το λαπτοπ να φορτώνει τοο fan και


Περιεργο...εγω εχω κατσει αρκετη ωρα με το netbook μου (msi wind και snow leopard με κλασσικη μικρη μπαταρια) στο youtube και ομολογω οτι δεν προσεξα τετοιο προβλημα...:/ περιεργο..πολυ περιεργο..νιωθω αφανταστα τυχερος..προφανως ειναι εξωγηινη τεχνολογια to δικο μου... :P

#19   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 14:58

παιδια μην ασχολειστε με cpu και πρασινα αλογα..το θεμα ειναι η ΦΑΣΗ π εχεις 2 os...δεν ειναι ενα απλο κινητο...ειναι πολλα σε ενα νοικοκυρεμενα...κ εγω παντως δεν εχω προσεξει υψηλη αποδοση της cpu σε ενα λαπτοπ dell inspiron π δεν νομιζω να ειναι και το κορυφαιο της αγορας...μην εισται FANBOYS

#20   panospc

panospc

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/04/2010 - 16:12

Υπάρχει εδώ http://www.mediafire.com/?xqjzn12igfn αλλά λίγο που διάβασα το readme κατάλαβα ότι πρέπει να είναι μεγάλη διαδικασία. Έτσι κι' αλλιώς όμως δεν έχω iPhone 2G να το δοκιμάσω

#21   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 16:52

Παιδιά αυτό δεν είναι το android 2.1 που φοράει το nexus one έτσι; Είναι το παλιοτερο;

#22   djhancks

djhancks

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 18:08

Παιδιά αυτό δεν είναι το android 2.1 που φοράει το nexus one έτσι; Είναι το παλιοτερο;

Αν δεν κανω λαθος ειναι το 1,5 Cupcake η το 1.6


Αφήστε την καραμέλα "θα εκλαιγες την μπαταρία σου". Αυτά τα λέει η apple που κάποτε επίσης έλεγε πως τα jailbroken iPhones μπορούν να χρησιμοποιηθούν από τρομοκράτες για να βλάψουν την Αμερική. Το αν θα κλάψουμε την μπαταρία μας δεν θα το μάθουμε ποτέ γιατί η apple δεν θέλει να μάθει ποσά θα χάσει από το AppStore αν εμείς δεν αγοράζουμε χαζοπαιχνιδακια αλλά παίζουμε flash βλακειουλες ΤΣΑΜΠΑ.


+1 φιλε μου.. προσωπικα πουλησα το iPhone γιατι ηθελα open λογισμικο και πραγματα που μου περιοριζε η apple
και αναγκαζομουν να φορτωνω το iPhone με 1002 πατεντες απο το Cydia Anyway.. το android μου τα προσφερει μια χαρα so f**k off steve! :D

Btw Φανταζεστε το 2.1 με sense ui στο 3gs?? 8)

#23   Habo

Habo

    iPH Member

  • 326 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:05

παιδια παιζει να βγει σε 3GS?

#24   filippoz

filippoz

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:16

Αν γίνει release και καταφέρω και φτιάξω το 2G σας αφήνω να μαντέψετε τι θα φοράει :P


http://www.mediafire.com/?xqjzn12igfn

οριστε για τους τολμηρους που εχουν 2g καλααα εεε ειναι θεικο ετσι μου ερχεται να παω να παρω ενα 2g android phone χαχαχα ολα τα λεφτα... εαν βγει στο 3gs θα ειμαι απο τους πρωτους που θα το κανουν...

#25   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:17

Πραγματικά τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει εκτός από το flash??Και από ότι κατάλαβα υπάρχει πρόβλημα με την έλλειψη κουμπιών!!
Με λίγα λόγια επειδή δε ξέρω καθόλου τι παίζει με το Android ας μας πει καποιος τα υπερ και τα κατα μεταξύ των δύο λογισμικών ώστε να μπορεσω να κρίνω αν
ποτέ θα το έβαζα και κατα πόσο αυτό θα ήταν ευκολόχρηστο πάνω στο Iphone!

#26   filippoz

filippoz

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:21

Πραγματικά τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει εκτός από το flash??Και από ότι κατάλαβα υπάρχει πρόβλημα με την έλλειψη κουμπιών!!
Με λίγα λόγια επειδή δε ξέρω καθόλου τι παίζει με το Android ας μας πει καποιος τα υπερ και τα κατα μεταξύ των δύο λογισμικών ώστε να μπορεσω να κρίνω αν
ποτέ θα το έβαζα και κατα πόσο αυτό θα ήταν ευκολόχρηστο πάνω στο Iphone!


κοιτα σιγουρα τοσο ευκολοχρηστο οσο ειναι το iphone os στο iphone δεν παιζει με την καμια να ειναι...
εγω παντως θα το εβαζα ετσι για πλακααα για να κανω ολη την διαδικασια να δω το dual βοοτ

#27   JeisBlack

JeisBlack

    iPH Member

  • 347 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 19:31

Στο θέμα να δω το dual-boot και εγώ θα το έκανα γιατί τα γουστάρω αυτά αλλά πιστεύω ότι δε θα το κράταγα και πολύ!!

#28   djhancks

djhancks

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 20:23

Πραγματικά τι παραπάνω μπορεί να προσφέρει εκτός από το flash??Και από ότι κατάλαβα υπάρχει πρόβλημα με την έλλειψη κουμπιών!!
Με λίγα λόγια επειδή δε ξέρω καθόλου τι παίζει με το Android ας μας πει καποιος τα υπερ και τα κατα μεταξύ των δύο λογισμικών ώστε να μπορεσω να κρίνω αν
ποτέ θα το έβαζα και κατα πόσο αυτό θα ήταν ευκολόχρηστο πάνω στο Iphone!


Η ελλειψη κουμπιων δεν αποτελει προβλημα, αφου εβαλε ως "return" το "Vol up/down" του iphone και ως Home το "Home" και ως "Sleep" το "Sleep" :P

1)To iphone OS αποτελει ενα CLosed System, σε αντιθεση με το Open System Android.
H φραση "It is being developed by Apple and for Apple" το χαρακτηριζει απολυτα...
2) Το android δινει την δυνατοτητα στους developers να χρησιμοποιησουν οτι APIs μπορουν να σου ερθουν
στο μυαλο (σε ασφαλη βαση παντα) τα οποια εχει κλειδωμενα η μαμα Apple, και χρησιμοποιεις το Cydia
ΜΟΝΟ στα jailbroken iPhones για να βρεις.. και μονο αυτο τα λεει ολα..

Συνοψιζοντας το iPhone ειναι ενα κινητο με το οποιο μπορεις να κανεις 1..2..5 πραγματα τα οποια
σου παρεχει η Apple απο εκει και περα το "χαος" οπως λεει και ο λαϊκος τροβαδουρος :P

Προσωπικα προτιμω το Android και τα εφεδακια του.. ειναι ενα απλο,λιτο,ευχρηστο και ωραιο λειτουργικο
συστημα το οποιο σου παρεχει τα παντα :) (και συνηθως δωρεαν...market)

κοιτα σιγουρα τοσο ευκολοχρηστο οσο ειναι το iphone os στο iphone δεν παιζει με την καμια να ειναι...
εγω παντως θα το εβαζα ετσι για πλακααα για να κανω ολη την διαδικασια να δω το dual βοοτ


Διαφωνω... πιο απλο λογισμικο απο το iPhone πιστευω πως υπαρχει, και ειναι το Android... [Αλλα δεν αποτελει παρα την προσωπικη μου αποψη]

#29   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 20:46

370.000 VIEWS σε 1 ημέρα !!!

#30   djhancks

djhancks

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/04/2010 - 21:16

370.000 VIEWS σε 1 ημέρα !!!


Χαχαχα, περιεργοι και φιλοι του android μαζευτειτε! :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες