Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Android running on iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
135 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/06/2010 - 13:00

Mετά την μεταφορά του Android 1.6 στο iPhone 2G και iPhone 3G, τώρα και η τελευταία έκδοση Froyo 2.2 λειτουργεί στο iPhone 3G.

Στο παρακάτω βίντεο μπορείτε να δείτε την έκδοση 2.2 του Android να τρέχει σε ένα iPhone 3G.

http://www.youtube.com/watch?v=HQKfeDnMVQ8

Προσοχή: Η έκδοση 2.2 ναι μεν τρέχει στο iPhone 3G αλλά δεν τρέχει καλά. Μην δοκιμάσετε να το κάνετε ακόμα καθώς πολλά πράγματα δεν λειτουργούν καθόλου ακόμα και η συσκευή δεν είναι έτοιμη για καθημερινή λειτουργία.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/06/2010 - 13:50

Εγω προσωπικα απορω, γιατι καποιος να θελει ενα iPhone εμφανισιακα που να τρεχει android 2.2, και να θελει 2 ολοκληρα λεπτα να ενεργοποιηθει η συσκευη και να σερνεται μετα κιολας! Τοσα χρονια ειχα pc, μου φτανει αυτο που εζησα (μεχρι να ανοιξουν και να κλεισουν τα windows, αυτο μου θυμιζει). iPhone OS και Mac OS, ΟΤΙ καλυτερο υπαρχει!!! 8)

#108   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 13:55

Εγω προσωπικα απορω, γιατι καποιος να θελει ενα iPhone εμφανισιακα που να τρεχει android 2.2, και να θελει 2 ολοκληρα λεπτα να ενεργοποιηθει η συσκευη και να σερνεται μετα κιολας! Τοσα χρονια ειχα pc, μου φτανει αυτο που εζησα (μεχρι να ανοιξουν και να κλεισουν τα windows, αυτο μου θυμιζει). iPhone OS και Mac OS, ΟΤΙ καλυτερο υπαρχει!!! 8)

Proof of concept.

#109   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 14:11

Γιατί πιστεύω πως το Android 2.2 προσφέρει πολλά περισσότερα από το iPhone OS 4.0 και μακάρι να γίνουν όλα πλήρως λειτουργικά!

#110   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/06/2010 - 14:36

Δεν διαφωνω και μακαρι...αλλα να τρεχει το android οπως τρεχει στο desire που εχω. Οχι σαν αυτο που βλεπω στο video. Λες και ειναι iphone 2G! ;)

#111   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 14:43

λογικα και αν ασχοληθουν θα το φτιαξουν..αφου καταφεραν και το περασαν ειναι ευκολο να το προσαρμοσουν...εγω θα ηθελα να εχω και 2.2 για το γαμωτο και μονο...μετα με το κινητο θα μενει να περιμενεις να σου φτιαξει καφε..

#112   Geo Kodak

Geo Kodak

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2010 - 15:25

Εγω να ρωτισω κατι!! με το itune μετα απο ολη αυτη την διαδικασια τι σχεσεις κραταει??

#113   xameleon

xameleon

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2010 - 15:43

εχω δοκιμασει την 2.2 εκδοση και οντος σερνετε,ο λογος εινε οτι δεν εχει gpu acceleration ακομα
περιμενουμε απο μερα σε μερα kernel,το wifi για καποιο λογο δεν μου δουλευε,την δονηση επισης εχουν φτιαξει,οποτε περιμενουμε νεοτερα

ΟΣΟ ΓΙΑΥΤΟΥΣ που λενε πιο το νοημα,και γιατι και δεν ξερω τι,τοτε φιλε μου τι μπενεις στον κοπο να μπεις στο φορουμ?απτιν αλλη ΝΑΙ υπαρχουν πολοι σοβαροι λογοι που θελουν να μπει android στο iphone,1ον το android ειναι open source,το μαμα λειτουργικο ΟΧΙ,2ον εινε σε pre-ALPHA σταδειο,ΛΟΓΙΚΟ να κολαει και να μην ιποστιριζετε σοστα,η εκδοσεις αφτες και τα κερνελ ειναι πιο πολυ για developpers,κ οπιον θελει να πειραματιστει,σταματιστε να θαβετε την δουλεια καπιου,ειχαν ορεξη και το φτιαξανε(ΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ)
1ον οταν βελτιοθει 100% θα εινε η 1η λυση για οσους εχετε κλειδομενο baseband,μετα θα πηγαινει πολυ καλυτερα απο κανονικο android γιατι σαν τηλεφωνο ειναι πιο δυνατο απο τα περισοτερα android...αφτα

#114   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 15:45

Σωστός ο xameleon!

#115   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 16:08

Έχω την εντύπωση πως αν το iphone σου είναι κλειδωμένο δεν θα μπορείς να κάνεις κλήσεις ούτε με το Android. Το είπε σε κάποια φάση εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά.

#116   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2010 - 16:11

Μακαρι να το βγαλει για το 2G iPod. :)

#117   xameleon

xameleon

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2010 - 16:26

μιλησα για την τελικη εκδοση,ακομα λογικο,αλλα μην ξεχναμε οτι βασιζεται σε linux που ειναι open source,οταν τελιωσει το 1ο πραγμα που θα κανουν πιστεβω αφτο εινε...

#118   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 21:57

Άλλο το OS και άλλη η baseband. Άν είναι κλειδωμένη η baseband, δεν έχει σημασία τι λειτουργικό θα τρέχει, πάλι κλειδωμένη θα είναι και δεν θα μπορεις να κάνεις κλήσεις.

#119   xameleon

xameleon

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2010 - 00:56

αλλο ειπα,παραδειγμα,αφτη τη στιγμη η 5.11.07 κατεβενει
(ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ BOOTLOADER 5.08)
τα android εφοσον θα εινε ανοιχτου κοδικα πιστευω οτι μεσα απο εκει θα μπορουμε πιο ευκολα να την κατεβασουμε(μπορει και να κανω λαθος μην με σκοτονεται)
οπως και να χει θελω να καταλαβουν ορισμενα ατομα (χωρις να χω προσοπικο προβλημα με κανεναν,προς θεου)
πως οταν τελιωσει το android για το iphone θα ειναι εξερετικο,οσο για το ipod touch 2g βρηκα εναν οδηγο για το openiboot αν ενδιαφερεσαι φιλε μου στηλε μου pm(γιατι νομιζω οτι απαγορευετε)
για το 1ης γενιας ipod η εκδοση 2 εχει βγει σε σχεδον τελικη και κατα την γνωμη μου καλο θα ηταν να την δοκιμασετε
για τα iphone μας τωρα,εχει βγει καινουριος κερνελ,παει αρκετα πιο γρηγορα μπορω να πω,και εχουν φτιαξει και το προβλημα με την οθονη,εχω ασυρματο δικτυο,εχω τηλεφωνο,αφτα
αναμενονται να ενσοματοθουν στο επομενο,για την δονηση,gpu driver ο οποιος βρεθηκε αλλα μενει να τον κανουν compile,το προβλημα με την μπαταρια και οτι ψηνετε,αν βγουνε μεχρι την αλλη βδομαδα πιστευω οτι θα κλεισει αρκετα στοματα το android,γιατι ενας λογος που κολαει ειναι οτι τα gadgets και καποια gapps χρησιμοπειουν gpu

#120   Geo Kodak

Geo Kodak

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2010 - 10:35

Ρε παιδια ακομα δεν εχω καταλαβει τι κανει το Android!!! ειμαι εκτοσ τοπου και χρονου!! ειχα πανελλαδικες!!! Μπορει καποιος να μου πει αναλιτικα?? αν ειναι να μου στειλει και σε πμ δεν εχω προβλημα!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες