Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Wi-Fi Sync: Wirelessly Sync Between The iPhone And iTunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2010 - 08:26

δωρεαν ειναι??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   vasiloui

vasiloui

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2010 - 14:53

Παιδια γιατι μου βγαζει μυνημα μολις παω για εγκατασταση στο pc οτι χρειαζετε το itunes 9 ενω εχω το itunes 9.0.3.15??????

#33   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/05/2010 - 14:54

Ναι, πρέπει να εγκαταστήσεις το 9.1, το λέει στο Blog του, ή κάτι τέτοιο, νομίζω

Πάντως πρέπει να πας στο iTunes 9.1 :) ;)

#34   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2010 - 15:22

Καλησπέρα παιδιά,

το μήνυμα απευθύνεται προς όλους σας και "λίγο" παραπάνω στο Somnius.

Έχει αναφερθεί πως μέσω του wifi-sync υπάρχει πρόβλημα με τα backups που κρατά το iTunes. Έχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο ή όλα δουλεύουν ομαλά, όπως ακριβώς και μέσω usb;

#35   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 31/05/2010 - 01:07

Έβαλα την εφαρμογη στο κινητό μου και στον υπολογιστή(win7)το setup από το getwifisync.com και οταν μπαίνω στην εφαρμογη μου λέει searching for computer......... περιμένω περιμένω και τπτ. Στον υπολογιστή δεν εμφανίζεται κανένα μνμ. Τι φταίει ρε παιδια και δεν μου δουλεύει????

#36   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2010 - 01:12

Έβαλα την εφαρμογη στο κινητό μου και στον υπολογιστή(win7)το setup από το getwifisync.com και οταν μπαίνω στην εφαρμογη μου λέει searching for computer......... περιμένω περιμένω και τπτ. Στον υπολογιστή δεν εμφανίζεται κανένα μνμ. Τι φταίει ρε παιδια και δεν μου δουλεύει????

νομιζω οτι θα πρεπει να κατεβασεις και την αντιστιχη εφαρμογη στον υπολογιστη...και σου λεει στο κινητο με το που ανοιξεις την εφαρμογη απο που θα την βρεις(τουλαχιστον στο μακ ετσι ηταν υποθετω και για το πισι)

#37   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 31/05/2010 - 01:13

Κοίτα τις ρυθμίσεις του firewall σου. Δεν πρέπει να είναι μπλοκαρισμένη η εφαρμογή.

#38   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 31/05/2010 - 01:43

Φανταστική εφαρμογή, άξιζε τα λεφτά του.
2 ερωτησούλες

Πως δηλώνω στο ESET smart security 4 το wi-fi sync??? Ώστε να μη κολλάει στο firewall? (αναγκάζομαι να κλείνω το firewall κάθε φορά χειροκίνητα για να παίξει το sync)

Το team viewer το έχω, αλλά πως μπορώ αν συνδεθώ από άλλο wifi για να κάνω sync? (το team viewer το δουλεύω κανονικά όταν συνδέομαι από άλλο router π.χ. σε ένα φίλο αλλά πως κάνω και συγχρονισμό με το wi-fi sync?)

Σας ευχαριστώ !!! ;)

#39   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2010 - 02:49

Λοιπόν!!!!!!!

Ακούστε καλά και προσέξτε ακόμη καλύτερα!

1.) Η εφαρμογή ακυρώνει τη δυνατότητα να κάνεις restore στο iTunes
2.) Eπίσης δημιουργεί σοβαρά προβλήματα στις ικανότητες συγχρονισμού μέσω USV (20% ακρίβεια μόνο)
3.) Ο Dev απείλησε μέσω blog πως όσοι δε πλήρωσαν την εφαρμογή (κρακαρισμένη δηλαδή) πως μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στον Mac και τέλος αγγλιστεί,
4.) The fact that this dev obviously doesn't (beta) test his product/s, leads me to believe that other "things" might be wrong with this sh!tty app. Also, with an app like this that alters the functionality of iTunes and syncing...and not being fully tested??? No thanks!

#40   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2010 - 09:10

για ποια μιλαει ρε παιδια?για την πληρωμενη ή την σπασμενη?δηλαδη τζαμπα το 10ευρο για τα παιδια που την πληρωσαν?ή προσπαθει να φοβισει εμας με την σπασμενη?το ξερουμε οτι δεν κανει restore!!!συγα μην θελαμε να κανουμε και jailbrake κιολας εξ αποστασεως!!!εγω προσωπικα δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα με τα 70 wifi sync που εχω κανει εως τωρα!


Καταρχήν ούτε developer είμαι (μπορείς να δεις το αρχικό μου post που συστήνομαι), ούτε θέλω να "θάψω" την εφαρμογή. Αν το να μοιράζονται κάποιοι που (ίσως) ασχολούνται παραπάνω και το ψάχνουν (ελάχιστα) παραπάνω έγινε fear factor, τότε υπάρχουν δύο τινά. Είτε να σταματήσω να δημοσιεύω (το οποίο το κάνω λόγω της εξαιρετικής αντιμετώπισης του DIFDUN, μετά από ένα αρχικό post μου μαλακία) είτε να μην είμαστε τόσο προκατελλημένοι.

Noμίζω πως τα ελληνικά μου πάνω είναι πολύ ορθά για να αποκομίσεις τουλάχιστον το 99% του νοήματος. Μιλάμε και για τις 2. Τζάμπα, δεν το λες, αλλά σίγουρα δεν είναι η πιο ασφαλής αγορά της ζωής σου. Φίλος μου από χτες κλαίγεται γιατί ο USB συγχρονισμός πλέον δεν είναι στα καλά του καθόλου. Μα Κ α θ ό λ ο υ. Μετά την απεγκατάσταση της εφαρμογής δε μπορεί να κάνει restore. Επίσης (ναι μετά την απεγκατάσταση και με χρήση USB) παρατηρούνται τα παραπάνω.

Δε μου φαίνεται περίεργο γιατί η εφαρμογή έφαγε μαύρο από την Αpple.

Πάντα φιλικά και ενημερωτικά

#41   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/05/2010 - 15:28

Λοιπόν!!!!!!!

Ακούστε καλά και προσέξτε ακόμη καλύτερα!

1.) Η εφαρμογή ακυρώνει τη δυνατότητα να κάνεις restore στο iTunes
2.) Eπίσης δημιουργεί σοβαρά προβλήματα στις ικανότητες συγχρονισμού μέσω USV (20% ακρίβεια μόνο)
3.) Ο Dev απείλησε μέσω blog πως όσοι δε πλήρωσαν την εφαρμογή (κρακαρισμένη δηλαδή) πως μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στον Mac και τέλος αγγλιστεί,
4.) The fact that this dev obviously doesn't (beta) test his product/s, leads me to believe that other "things" might be wrong with this sh!tty app. Also, with an app like this that alters the functionality of iTunes and syncing...and not being fully tested??? No thanks!

εχει δικιο σε αυτα που λεει ο Researcher ενας φιλος το εβαλε στο mac και δεν τον αφηνε να κανει ριστορ και το εβαλα στο δικο μηχανημα και του παρουσιαζε προβλημα και στο itunes, και κατι ακομα ξερει κανεισ πως θα το αφερεσει?

#42   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 31/05/2010 - 15:39

Ρε παιδιά λογικό είναι να μην σε αφήνει να κάνεις restore χωρίς την χρήση καλωδίου...Κατά την διαδικασία του restore Cydia και οι εφαρμογές του διαγράφονται..

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 31/05/2010 - 15:42

ezgif_com_crop_2.gif


#43   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/05/2010 - 16:59

Ρε παιδιά λογικό είναι να μην σε αφήνει να κάνεις restore χωρίς την χρήση καλωδίου...Κατά την διαδικασία του restore Cydia και οι εφαρμογές του διαγράφονται..

ρε Θανάση μήπως εννοούν ότι κολλάει και δεν μπορούν ούτε με το καλοδιο να κάνουν restore?εγω πάντως με καλοδιο που το δοκίμασα ξεκινά κανονικά η διαδικασία!

#44   djc

djc

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/05/2010 - 17:11

εγω με ολα αυτα που διαβασα την εβγαλα!μου διευκολινε πολυ αλλα απο τη βλεπω μονο κακο κανει <_<

#45   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 31/05/2010 - 17:13

Για να μπορούμε να κάνουμε restore ΠΡΕΠΕΙ να κάνουμε απεγκατάσταση το wi-fi sync από τον υπολογιστή και μετά restart
η διαδικασία restore μετά λειτουργεί κανονικά.... αφού τελειώσει το restore μπορούμε να κάνουμε ξανά εγκατάσταση το
wi-fi sync στον υπολογιστή μας και όλα λειτουργούν κανονικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες