Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad ή Turbo X-leaf;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/04/2010 - 14:26

Καλησπέρα!Δεν ξέρω τι να κάνω. Να πάρω το ipad ή τον turbo X?Αν και fan της Apple, το σκέφτομαι! Μ'αρέσει το ipad πολύ μάλλιστα αλλά άραγε προσφέρει ό,τι το άλλο που είναι και pc?ξέρω πως θα μου πείτε πως άλλο είναι η μία συσκευή και άλλο η άλλη!παρ'ολ'αυτά όμως?τι κάνω?





http://www.plaisio.g...urbo-x-Leaf.htm

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 14:32

Μιλάς για το turbo x netbook από το plaisio;.. ή κάτι άλλο που δεν το ξέρω..

#3   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/04/2010 - 14:45

Αυτό από πλαίσιο!άσε,μάλλον για ipad θα παω τελικά!

#4   djhancks

djhancks

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 14:48

Turbo X με κλειστα ματια (προσωπικη μου αποψη) μπορεις να κανεις οτι δουλεια θες.. απο γραφειου μεχρι παιχνιδακια που προσωπικα
δεν θα εκανα ποτε στο iPad.. το iPad ειναι σαν ενα μεγαλο iPhone δηλαδη, ξερω υπαρχει 1 app για καθε δουλεια, αλλα γιατι να
δυσκολευεις τη ζωη σου απο την στιγμη που εχεις τα Windows και μπορεις να εχεις ολες τις δυνατοτητες και τη συμβατοτητα σε χαμηλη
τιμη (Turbo X) εναντι των περιορισμενων δυνατοτητων για την αντιστοιχη τιμη, γιατι απ οτι ειδα 899 € εχει το iPad 64 GB (wifi+3g)
ΤΟ Turbo X εχει 120 GB SATA μεσα..

Αυτα απο μενα, χωρις να θελω να σε επηρεασω πιστευω πως το iPad ειναι απλα ενα εξελιγμενο και μεγαλυτερο iPhone γεγονος που με
κανει να μην το προτιμησω... Αλλα αυτα ειναι απλα θεωριες μου :rolleyes:

Εσυ κρινεις, εσυ αποφασιζεις :)

#5   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 14:48

Δεν νομίζω να γίνεται σύγκριση..

#6   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:14

Δηλαδή Ντίνο? turbo -X?

#7   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:14

θα σου πω 3 πραγματακια πριν παρεις turbo x..δεν εχω κατι προσωπικο με το πλαισιο απλα αυτα μου ετυχαν..
1)σε αντιθεση με καποιους που λενε πως το πλαισιο εχει μηχανηματαρες η μανα μου πηρε ενα και της βγηκε off απο motherboard στους 4 μηνες (ναι 4!!) + κατι αλλα κολληματα που τελικα την εστρεψαν στην αγορα νεου...(να τονισω πως εμπαινε απλα facebook+mail)
2)turbo x πηρε ο θειος μου που ουτε αυτος πολυασχολειται μονο και μονο γιατι ηταν φθηνο και ειχε πισω το ονομα του πλαισιο..χωρις να μακρυγορω η οθονη του καικε στο χρονο πανω...
3)τη θυμασαι τη μανα μου που πηρε 2ο υπολογιστη?εεε κλαφτον γιατι μετα απο συνεχομενα κολληματα-φορματ-κολληματα φορματ κατεληξε να παρει ενα lenovo το οποιο ειναι σκυλι..(σκυλακι βασικα..)
τωρα τα συμπερασματα δικα σου..επισης πιστευω πως το ipad μπορει να συγκριθει ΜΟΝΟ με το tablet της hp...οταν βγει θα υπαρξει κανονικος ανταγωνισμος ;)
edit: ο κωστας πηρε απο τους πρωτους το ipad..νομιζω πως εννοει αυτο :P :P

Τελευταία επεξεργασία από: komitis, 27/04/2010 - 15:15


#8   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:25

Turbo X με κλειστα ματια (προσωπικη μου αποψη) μπορεις να κανεις οτι δουλεια θες.. απο γραφειου μεχρι παιχνιδακια που προσωπικα
δεν θα εκανα ποτε στο iPad.. το iPad ειναι σαν ενα μεγαλο iPhone δηλαδη, ξερω υπαρχει 1 app για καθε δουλεια, αλλα γιατι να
δυσκολευεις τη ζωη σου απο την στιγμη που εχεις τα Windows και μπορεις να εχεις ολες τις δυνατοτητες και τη συμβατοτητα σε χαμηλη
τιμη (Turbo X) εναντι των περιορισμενων δυνατοτητων για την αντιστοιχη τιμη, γιατι απ οτι ειδα 899 € εχει το iPad 64 GB (wifi+3g)
ΤΟ Turbo X εχει 120 GB SATA μεσα..

Αυτα απο μενα, χωρις να θελω να σε επηρεασω πιστευω πως το iPad ειναι απλα ενα εξελιγμενο και μεγαλυτερο iPhone γεγονος που με
κανει να μην το προτιμησω... Αλλα αυτα ειναι απλα θεωριες μου :rolleyes:

Εσυ κρινεις, εσυ αποφασιζεις :)


Θα συμφωνήσω με τον φίλο .. αν σε επείγει να πάρεις κάτι σύντομα και γενικά αν σ' ενδιαφέρουν εφαρμογές γραφείου , πας για το Turbo X χωρίς δεύτερη σκέψη!

Όσο για την ποιότητα TurboX έχουν περάσει από τα χέρια μου αμέτρητα PC/Laptops ΧΩΡΙΣ κανένα πρόβλημα! Σε ένα μάλιστα μου έτυχε κάτι ασήμαντο και η εγγύηση στο ΠΛΑΙΣΙΟ ήταν άψογη!!! ;)

Είναι στην δικιά σου κρίση να πάρεις ότι θες!!! ;)

#9   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:28

ρε παιδια το πλαισιο στα turbo x δινει 2 χρονια εγγυηση με αμεση αντικατασταση..τι σ χαλασε και σ χαλασε..εγγυηση δεν ειχες?

#10   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:39

Αν χρειάζεσαι μόνο τα πράγματα που κάνει το iPad, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καλύτερο. Όμως τα 5 αυτά πράγματα και τίποτα άλλο.

Αν έχεις ανάγκη πχ να δουλέψεις Office ή να μπαίνεις σε Domain και δίχτυα ή πχ να τυπώνεις(!!!) τότε μην το σκέφτεσαι καν. Όλα εξαρτιόνται από την χρήση που το θέλεις. Αν θέλεις Laptop πάρε laptop!!!

Τα δύο πράγματα δεν είναι συγκρίσιμα. Είναι σαν να συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια.

#11   djhancks

djhancks

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:40

Προσωπικα αγοραζω απο πλαισιο εδω και 3 χρονια και δεν μου εχει τυχει το παραμικρο :/
Αλλα οταν ειχα ενα προβλημα γνωσης (οχι υλικου) πηρα τηλεφωνο στο τμημα υποστηριξης και ηταν ακριβεστατοι και υπομονετικοι!
Μου εστειλαν ακομη και εικονες με mail για το πως να το κανω που στο κατω κατω δεν ειχαν κανενα συμφερον γιατι ηταν
μια απλα ασχετη απορια ;)

Ψηφιζω πλαισιο παντως.. βγαλε POLL!! :P

#12   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:43

η οθονη που καικε στο δευτερο περιστατικο θεωρηθηκε πως δεν εγινε χωρις λογο ενω καποια pixels ειχαν αρχισει να καιγονται περιπου μια βδομαδα πριν..αρα η εγγυηση δεν το καλυπτε..
επισης να τονισω πως στα αλλα 2 περιστατικα που ειπα ανεφερα πως κολλαγε γενικοτερα παρα τα format..πηγαμε στο πλαισιο και απλα του εκαναν +1 φορματ..μετα απλα η μανα μου δεν ηθελε να ασχοληθει αλλο και το δωσαμε σε ενα παλικαρι που το ηθελε..και το δευτερο το εχουμε εδω..περνα αν ειναι καμια μερα να στο δωσω να το πας εσυ που σε ξερουν κιολας και θα σε εξυπηρετησουν καλυτερα απο εμας γιατι οπως ξερουμε ολοι με εμενα εχουν προσωπικα....

#13   djhancks

djhancks

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:44

Πωπω φιλε μου πρεπει να εισαι μεγαλος γκαντεμης.. δεν εξηγειται αλλιως :P

#14   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:51

Αυτό το turbo-x που θες έχει επεξεργαστή Intel Pentium SU2700 στα 1.30 GHz... τι ακριβώς θα μπορείς να κάνεις με αυτό το κάρβουνο?

#15   komitis

komitis

    iPH Addict

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 15:52

καλα εγω εχω ενα gate (δεν ξερω καν αν εχει βγαλει αλλο pc η αν εχω το μοναδικο της εταιρειας :P ) και ειναι σκυλι..τον εχω 3 χρονια και ειναι μια χαρα..απλα εχω παρει εναν εξωτερικο σκληρο για εξτρα μνημη..να πω πως δεν εχω τιποτα προσωπικο με το πλαισιο και επειδη ο ξαδερφος μου δουλευει στο καταστημα του πειραια ακουω πολλα οσον αφορα τους υπολογιστες του συγκριμενου μαγαζιου..τελος παντων..μην τα πολυλογω, δεν υπαρχει σημειο συγκρισης ipad με turbo x :) :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες