Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Windows Live Messenger: Έρχεται στο iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
114 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 21/06/2010 - 13:21

Fail παιδιά... Δεν έχει ρυθμίσεις. Δεν μπορώ να κρύψω τους offline. Είναι πολυ κουραστικό για μένα... Το συν ειναι ότι φορτώνει γρήγορα.


Αυτό ακριβώς θα έγραφα τώρα που έκατσα να το ψάξω περισσότερο. Δεν υπάρχει πεδίο ρυθμίσεων μέσα από την εφαρμογή. Ούτε οι ρυθμίσεις μέσω του εικονίδιου "Ρυθμίσεις" της συσκευής βοηθάνε. Αυτό είναι μεγάλο μείον.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   jimRL

jimRL

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/06/2010 - 13:44

Παιδιά εγώ χρησιμοποιούσα το eBuddy και το Fring αλλά από όταν βγήκε το Meebo τα έκοψα όλα. Είναι ταχύτατο και με αρκετές χρήσιμες επιλογές/ρυθμίσεις. Θα δοκιμάσω και το Live Messenger αλλά δε νομίζω να γίνει μόνιμο.

#48   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:10

Ρε παιδια φαινεται ωραιο το windows live messenger αλλα λυπαμαι τα 8 ευρω που εχω χρυσοπληρωσει στo IM+ , μου αρεσει πολυ τα buzz που κανει οπως και στο msn του υπολογιστη!!!

#49   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:38

Αυτό το σπαστικό πράγμα που σου τρέμει το παράθυρο σαν να είναι ζελέ;;;; Ένας από τους πολλούς λόγους που δεν χρησιμοποιώ wlm αλλά κάποιο άλλο πρόγραμμα και στον υπολογιστή μου και παντού :)

#50   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:40

Αυτό το σπαστικό πράγμα που σου τρέμει το παράθυρο σαν να είναι ζελέ;;;; Ένας από τους πολλούς λόγους που δεν χρησιμοποιώ wlm αλλά κάποιο άλλο πρόγραμμα και στον υπολογιστή μου και παντού :)


Αυτό ακριβώς. Εγω έχω απενεργοποιήσει αυτή τη δυνατότητα και όλα καλά.

#51   Zephyros

Zephyros

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 14:48

Μάπα το καρπούζι...δεν έχει ούτε :
(-)Sort contacts by status (που για μένα είναι πολύ χρήσιμο).
(-)Ούτε να κρύψεις φωτογραφίες από την λίστα.
(-)Το mail του απλά ανοίγει την mobile έκδοση του hotmail (ελεγα και εγώ θα έχει κάτι καλύτερο).
(-)Unblock/block δεν μπορείς να κάνεις (σου γράφει από πάνω,μπες από το pc σου!Αν είναι έτσι ρε φίλε,άστο,περιμένω να μπώ από κάπου άλλου).
(-)Ακόμα και αν έχεις ρυθμίσει τον messenger από το PC σου,δεν κάνει sign-out από το PC όταν μπαίνεις και φαίνονται και αυτά που στέλνεις αλλά και αυτά που δέχεσαι!

Τώρα δεν ξέρω αν οι άλλες εφαρμογές που υπάρχουν σε Cydia ή Appstore κάνουν κάτι καλύτερο,αλλά εγώ δεν περίμενα τόσο ελεινό το πρόγραμμα,την στιγμή που υπάρχουν πολλά παραδείγματα εκεί έξω.

Τελευταία επεξεργασία από: Zephyros, 21/06/2010 - 14:53


#52   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/06/2010 - 15:14

Η MicroSoft έχει ολόκληρο τμήμα που ασχολείται με Mac εφαρμογές πάνω από 10 χρόνια. (Σκέψου Office για mac). Από αυτό το τμήμα λοιπόν βγήκαν και οι πρώτες εφαρμογές για iOs μιας και υπήρχε ήδη συσσωρευμένη εμπειρία Xcode και Objective C. Μάλιστα έχω ακούσει κατά καιρούς ότι κάποιοι από τους πιο καινοτόμους mac developers δουλεύουν για την MS.

Κάνε μια αναζήτηση για microsoft με εκδότη στο itunes και θα βρεις και άλλες εφαρμογές.

Μια μικρή διόρθωση:
Η Micro$oft έφτιαχνε λογισμικό για την Apple από την δεκαετία του 80, τότε που η Apple είχε ολοκληρωμένη λύση (υπολογιστή + λειτουργικό), ενώ η Microsoft τότε έκανε τα πρώτα της "μεγάλα" βήματα με το (αντιγραμμένο) MS-DOS... ::)

#53   Billy4

Billy4

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 16:34

Το χειρότερο μείον είναι το sorting των επαφών για μένα. Αλλά πιστεύω θα προστεθεί σε μελλοντικά versions. Για free και 1η έκδοση είναι πολύ καλύτερο απ' ότι περίμενα.

Φορτώνει ταχύτατα με 3g on.

#54   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/06/2010 - 23:39

Θα μου λύσει κάποιος μια απορία...? Η Microsoft και η Apple είναι ανταγωνιστές. Πώς γίνεται να εβγαλε windows live messenger για το iPhone?????

#55   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/06/2010 - 23:51

Θα μου λύσει κάποιος μια απορία...? Η Microsoft και η Apple είναι ανταγωνιστές. Πώς γίνεται να εβγαλε windows live messenger για το iPhone?????


το να μπορεις να προωθησεις το προιον σου μεσω ενος "ανταγωνιστη" σου ειναι μεγαλη επιτυχια.

βεβαια δε ειναι καθολου σιγουρος οτι ειναι ανταγωνιστες... μαλλον περισσοτερο θελουν να φαινονται προς τα εξω ετσι.. η δικια μου αισθηση ειναι αυτη

#56   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 22/06/2010 - 03:03

Ανταγωνιστές με 90% σε λειτουργικά υπολογιστών και 7% αντίστοιχα δεν νοείται. Σαν να λέμε ότι ο Πιερικός ανταγωνίζεται την Barcelona. Ακόμα και αν δεν το δείς έτσι βέβαια, και να τα πάρεις και τα 2 σαν ισότιμα λειτουργικά ανταγωνίζονται μόνο σε αυτό το τομέα, δλδ MACOSX και Windows7. Όπως η apple έγραψε το iTunes και τον safari για τα windows έτσι και η microsoft έγραψε το msn, τα οffice και άλλα προγράμματα για τα mac.

Μια μικρή διόρθωση:
Η Micro$oft έφτιαχνε λογισμικό για την Apple από την δεκαετία του 80, τότε που η Apple είχε ολοκληρωμένη λύση (υπολογιστή + λειτουργικό), ενώ η Microsoft τότε έκανε τα πρώτα της "μεγάλα" βήματα με το (αντιγραμμένο) MS-DOS... ::)


Αυτό έγινε πριν η apple κάνει το πρώτο "μεγάλο" βήμα με το αντιγραμμένο γραφικό περιβάλλον της xerox ή μετά, γιατί μπερδεύομαι.


Στο Ελληνικό πάντως ακόμα να βγει και επειδή βαριέμαι όταν βλέπω updates να χρειάζεται να αλλάζω κωδικούς και να μπαίνω με άλλο λογαριασμό θα περιμένω. Βέβαια συνυπολογίζοντας τα σχόλια που διάβασα ήδη από χρήστες που το κατέβασαν και το γεγονός ότι το official msn app στα mac είναι περισσότερο τραγικό από τον Αισχύλο, μάλλον ούτως η άλλως θα παραμείνω με το beejive. Μέσα σε αυτά που γράφω αναιρώ τον εαυτό μου βέβαια γιατί αν το msn στο iPhone ακολουθήσει τις τακτικές του msn στα mac πιθανότατα το επόμενο update του θα είναι με το iPhone7 και μάλιστα σε beta.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 22/06/2010 - 03:11


#57   otto

otto

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/06/2010 - 11:41

Παίδες βγήκε στο ελληνικό AppStore ;

#58   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 22/06/2010 - 11:52

Παίδες βγήκε στο ελληνικό AppStore ;


ακομα οχι. περιμενουμε..

#59   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 23/06/2010 - 15:38

Ξέρετε πότε θα είναι διαθέσιμο και στο ελληνικό?

#60   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/06/2010 - 15:54

το ιδιο προβλημα με το skype,
αν το κλεισεις αποσυνδεεται.

Οποτε να να δουλευει δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο στο κινητο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες