Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Spirit Jailbreak (iPad, iPhone, iPod Touch)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1857 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:20

γιατί παιδιά γιατί γιατί μου γραφει όταν πάω να ανοίξω το spirit οτι είναι μη έγκυρη εφαρμογή win.32
πείτε μου κάποιος..έχω vista 32bit

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   gkalas

gkalas

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:21

Αδερφε θα παω σπιτι να το δοκιμασω και οτι νεο εχω θα το ποσταρω.Ευχαριστω για την απαντηση.

#63   amvro

amvro

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:28

καλημερα.μπορει καποιος να μου πει γιατι μετα το jb με spirit με το που παω να ανοιξω μια εφαρμογη αυτη κλινει κατ ευθειαν?τι γινετε με το θεμα?

#64   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:28

γιατί παιδιά γιατί γιατί μου γραφει όταν πάω να ανοίξω το spirit οτι είναι μη έγκυρη εφαρμογή win.32
πείτε μου κάποιος..έχω vista 32bit

ρε συ δες τι λεει ο Παρης δεξι κλικ στην εφαρμογη και βαλε το σε παλιοτερη εκδοση να το τρεξεις

#65   dakis

dakis

    iPH Contributor

  • 1.304 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:dakis

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:29

Δεξί κλικ πάνω στο πρόγραμμα->Ιδιότητες->Συμβατότητα τσεκάρεις κι επιλέγεις από τη λίστα.

παιδια πριν postαρετε διαβαζεται τα προηγουμενα γιατι ρωταμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια... φιληκα! :)

#66   Element02

Element02

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:29

Παιδεία καλημέρα. Διάβασα με προσοχή όλα τα posts και τους οδηγούς και έχω καταλάβει τα εξής :

Εάν έχεις είδη jailbroken συσκευή σε 3.1.2 δεν χρειάζεται να κάνεις upgrade to 3.1.3 για να τρέξεις το Spirit. Το μόνο που χρειάζεται είναι restore και μετά τρέχεις το Spirit. Επειδή όμως το restore είναι αναπόφευκτο, αφού θα το κάνεις που θα το κάνεις, περνάς την 3.1.3 (όχι πως σου προσφέρει κάτι περισσότερο). Προσωπικά έχω iPhone 3GS 16 GB 3.1.2 (jailbroken με blackra1n). Ο μόνος λόγος που θα χρησιμοποιήσω το Spirit είναι για το Untethered jailbreak, που αυτό σημαίνει ότι δεν θα φοβάμαι πλέον να μου σβήσει το κινητό. Συνεπώς κάνω upgrade στην 3.1.3 και τρέχω το spirit. Διορθώστε με αν δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά.

Αυτό που με προβληματίζει όμως (και φαντάζομαι και άλλοι θα έχουν αυτή την απορία) είναι το γεγονός ότι θα πρέπει να κάνω restore. Όσο αφορά («νόμιμες») εφαρμογές από appstore, επαφές, μουσική κτλ … αυτά θα μεταφερθούν με το πρώτο sync που θα κάνω μετά το jailbreak. Τι γίνεται όμως με όλα τα άλλα τα οποία προέρχονται από το Cydia ? Δεν θέλω να φανταστώ πώς θα πρέπει να καθίσω να ξαναπεράσω όλα αυτά τα πράγματα :unsure: . Υπάρχει κάποιος τρόπος (κάποια εφαρμογή) που να το κάνει αυτό για σένα ? Συγνώμη αν είδη υπάρχει σχετικό post και δεν το πρόσεξα.

Ευχαριστώ, ας μου απαντήσει κάποιος. Αν υπάρχει σχετικός οδηγός απλά δώστε μου ένα link. :rolleyes:

#67   artpas

artpas

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:30

Υπαρχει spirit και για mac,το ετρεξα με επιτυχια, εγκατασταθηκε το cydia στο iphone και ολα πηγαν θαυμασια.

#68   mumrah777

mumrah777

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:30

μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο άφοβα σε ipad...thanks!!!

#69   Isidoros

Isidoros

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:30

Εμένα σε Windows XP Pro SP3 με το τελευταίο iTunes δούλεψε μία χαρά, είναι πάρα πολύ απλή διαδικασία. Το μόνο θέμα είναι το σκάλωμα που τρώει το antivirus, οπότε απλά το απενεργοποίησα προσωρινά. :rolleyes:

#70   vroutos

vroutos

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:30

Όταν ανοίγω το cydia μου γράφει πάνω "TSS SHSΗ notice is temporarily disabled: insane traffic to TSS server due to Spirit release has made looking up what blobs are on file painfully slow: so slow this page doesn't even load and users get a giant error :("
Το σκίσαμε το σύστημα, χαχα!! Και κάτι τελευταίο, έχω 3Gs new bootrom, με το make my life easier μου κράτησε το ecid της 3.1.3 παρ'όλο που είμαι jailbreak 3.1.2. Άρα downgrade το ξεχνάω? Μόνο spirit ε?

#71   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:32

τα vista έχω..32bit


ακολουθησε τις οδηγιες που λεει στο τελος του πρωτου post.

#72   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:33

Oσοι κάνατε το jailbreak για μπείτε στις φωτογραφίες σας στο άλμπουμ κινητού, υπάρχουν? έμενα μου σβήστηκαν όλες οι φώτος και τα βιντεος, γαμώτο και έχασα και τα βίντεο απο τη φιέστα που δεν είχα κάνει backup! :mad: :mad: :mad:

#73   stacy

stacy

    iPH Elite Poster

  • 2.103 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:35

τελικα το κατέβασα από αλλού το πρόγραμμα και δούλεψε μια χαρά..είχα διαβάσει τα ποστ και έιχα τσεκάρει την συμβάτοτητα..δεν γράφω κάτι χωρίς να διαβάσω πρώτα..έκανα το jailbreak και μου έβγαλε το app cydia..άρα τώρα το τηλ μου είναι jailbroken???

#74   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:35

Όταν ανοίγω το cydia μου γράφει πάνω "TSS SHSΗ notice is temporarily disabled: insane traffic to TSS server due to Spirit release has made looking up what blobs are on file painfully slow: so slow this page doesn't even load and users get a giant error :("


Προφανώς θα έχει πρόβλημα ο Server του Saurik.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 03/05/2010 - 11:37

ezgif_com_crop_2.gif


#75   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/05/2010 - 11:36

τελικα το κατέβασα από αλλού το πρόγραμμα και δούλεψε μια χαρά..είχα διαβάσει τα ποστ και έιχα τσεκάρει την συμβάτοτητα..δεν γράφω κάτι χωρίς να διαβάσω πρώτα..έκανα το jailbreak και μου έβγαλε το app cydia..άρα τώρα το τηλ μου είναι jailbroken???


Ακριβώς..:)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 03/05/2010 - 11:37

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες