Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 10 ψήφοι

Οδηγός Cydia για νέους χρήστες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1161 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DT911

DT911

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:33

Εξαίρετη δουλειά! Πολύ σωστή πρωτοβουλία κ για κάτι τύπους σαν εμένα που πρώτα λιώνουν στο διάβασμα κ μετά ξεκινάνε από το 0 να κάνουν ακόμα κ τα βασικά είναι ο,τι πρέπει.

Keep up the good work!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vroutos

vroutos

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:33

Πρεπει η γλωσσα να ειναι στα αγγλικα για να μπορεις να κανεις αυτο που θες φιλε μου...



Έχω την εντύπωση ότι υπάρχει source που βάζεις κι απο κει ένα πρόγραμμα! Αλλά δεν το βρίσκω με τίποτα. Σίγουρα ξέρεις περισσότερα, απλά λέω μήπως..

#18   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:35

Θα έπρεπε να είχες κατησει ecid files πριν τον Φεβρουάριο .. Για να έχεις για την 3.1.2.. Δεν θα έχεις όμως κανένα λόγο να κανείς downgrade στην 3.1.2.. Από την στιγμή που σου προσφέρει untethered jailbreak δεν χρειάζεται να τρεχεις το προγραμμα κάθε φορά που σβήνει η συσκευή..

#19   vroutos

vroutos

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:40

Τα είχα κρατήσει από τέλη Δεκεμβρίου που έκανα το jb, αλλά έχεις απόλυτο δίκιο, δε μου χρειάζεται σε τίποτα η 3.1.2!! Απλά πληροφοριακά! Και κάτι άλλο, δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε spirit, περιμένω να χαλαρώσει ο server γιατί όπως διάβασα λόγω φόρτου δεν εμφανίζει το make my life easier.. Καλά κάνω?

#20   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:41

να ρωτησω με το installus τι παιζει? ή να κανω αλλο thread?

#21   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:44

Τα είχα κρατήσει από τέλη Δεκεμβρίου που έκανα το jb, αλλά έχεις απόλυτο δίκιο, δε μου χρειάζεται σε τίποτα η 3.1.2!! Απλά πληροφοριακά! Και κάτι άλλο, δεν έχω προχωρήσει ακόμα σε spirit, περιμένω να χαλαρώσει ο server γιατί όπως διάβασα λόγω φόρτου δεν εμφανίζει το make my life easier.. Καλά κάνω?


το πρόβλημα είναι ο server του sauric που έχει μπλοκάρει.. Δεν χάνεις και τίποτα να περιμένεις .. Δεν θα φύγει εκεί θα είναι..

#22   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:44

κάποιες εφαρμογές με κατάληξη .deb υπάρχουν οδηγίες;


Δες εδώ: How to Install deb files to iPhone

#23   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:46

να ρωτησω με το installus τι παιζει? ή να κανω αλλο thread?

Γενικά φίλε μου όλα είναι μπλοκαρισμενα αυτή τη στιγμή προσπάθησε αργότερα.. Παγκοσμίως γίνεται χαμός .. Και σε ξένα forums που διαβάζω..

#24   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 14:54

Γενικά φίλε μου όλα είναι μπλοκαρισμενα αυτή τη στιγμή προσπάθησε αργότερα.. Παγκοσμίως γίνεται χαμός .. Και σε ξένα forums που διαβάζω..


lol. εννοουσα τι παιζει σαν εφαρμογη! :D

για αρχη ειδα οτι εχει το installous k to install0us. απο οτι καταλαβα κανουν το ιδιο πραγμα.

αυτο που δεν καταλαβα ειναι η χρηση του. απο τη στιγμη που οι εφαρμογες ειναι επι πληρωμη γιατι να μην τις κατεβασω απο iTunes? εκτος αν δεν ειναι οι ιδιες.

#25   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 15:00

Δεν είναι επί πληρωμή δοκιμασε να κατεβασεις μια..

#26   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 15:10

Δεν είναι επί πληρωμή δοκιμασε να κατεβασεις μια..


cucarachas enojadas! aye caraba!! :D

το πιασα τωρα! κ υπαρχει ουσιαστικη διαφορα installous vs install0us? γιατι εχω κ τα 2! :)

#27   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/05/2010 - 15:12

Αυτο με το μηδεν σου δινει την επιλογη να κατεβαζεις ταυτοχρονα απο ενα πραγμα ενω το αλλο οχι.

#28   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 15:12

Νομίζω πως το δεύτερο δεν δουλεύει.. Χωρίς να είμαι και σίγουρος.. Δεν ασχολούμαι με cracked apps..

#29   diaris75

diaris75

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 15:17

Να κάνω μια ερώτηση.. Έχω το iphone στα ελληνικά και τις επαφές στα αγγλικά. Πως γίνεται η δεξιά μπάρα από τις επαφές να γίνει αγγλική για να πατάω πάνω στα γράμματα και να βρίσκω τις επαφές? Τώρα η μπάρα είναι ανάμικτη ελλήνικα-αγγλικά!

Εγώ θέλω ακριβώς το αντίθετο. Έχω όλες τις επαφές μου στα ελληνικά (πέρα από 2 ή 3) και θέλω το contact sorting να είναι στα ελληνικά μόνο. Δοκίμασα από το ftp4u.gr το sorting:layout 1&2 αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς κάποια άλλο κόλπο ή πρόγραμμα που θα μπορούσα να το κάνω.

Υ.Γ. Στο sorting:layout 1&2 γράφει ITS IMPORTANT you perform a forced iTunes contact resynch after installing for it to work. Ξέρει κανείς τι εννοεί και πως γίνεται? Οι επαφές μου είναι από MobileMe αλλά τις ξαναπέρασα και από το mac μου μέσω iTunes αλλά τίποτα.

Ευχαριστώ

#30   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 15:18

Αυτο με το μηδεν σου δινει την επιλογη να κατεβαζεις ταυτοχρονα απο ενα πραγμα ενω το αλλο οχι.


δε νομιζω πως καταλαβα... :/ επισης υπαρχει προβλημα που εχω κ τα 2 εγκατεστημενα?

Νομίζω πως το δεύτερο δεν δουλεύει.. Χωρίς να είμαι και σίγουρος.. Δεν ασχολούμαι με cracked apps..


το εγκατεστησα ακολουθοντας τις οδηγιες που βρηκα εδω http://www.iphonehel..._1
κ δειχνει να δουλευει.

ουτε εγω ασχολουμαι με cracked apps συγκεκριμενα! προσπαθω απο χθες το βραδυ που ο αι-comex εβγαλε το spirit να δοκιμασω τα παντα κ να καταλαβω τι παιζει! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες