Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 10 ψήφοι

Οδηγός Cydia για νέους χρήστες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1161 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   diaris75

diaris75

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:21

Ποια γλωσσα εχεις προεπιλεγμενη στο κινητο σου?

Εdit: Για δες εδω.


Όλα ΟΚ. Ακολούθησα τα βήματα του link που έδωσες και πέτυχε. Με το sorting:layout του ftp4u.gr δεν γινόταν με τίποτα.
Χίλια ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   Wishmaster87

Wishmaster87

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:22

SmsTrackGreece λεγεται το προγραμματακι αλλιως μπορεις να βαζεις πριν το μυνημα *0# αν εχεις cosmote η *# αν εχεις vodafone..Και σου'ρχεται αναφορα κανονικα.

Στο text body βάζω τον κωδικό ή πρίν τον αριθμό τηλεφώνου;

#93   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:22

text body

#94   Wishmaster87

Wishmaster87

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:28

text body

Το έκανα, έστειλα σε άλλο κινητό δικό μου ανοιχτό, το μήνυμα ήρθε στο άλλο, αναφορά γιοκ στο iphone. Τεσπα, μην σας κουράζω άλλο, ακόμα δεν έγινα μέλος και σας έπρηξα!! :P
Θα προσπαθήσω και μόνος μου και βλέπουμε...

#95   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:31

Το έκανα, έστειλα σε άλλο κινητό δικό μου ανοιχτό, το μήνυμα ήρθε στο άλλο, αναφορά γιοκ στο iphone. Τεσπα, μην σας κουράζω άλλο, ακόμα δεν έγινα μέλος και σας έπρηξα!! :P
Θα προσπαθήσω και μόνος μου και βλέπουμε...

Τι παροχο κινητης εχεις φιλε μου και με τιγραμματα εστειλες?Ελληνικα η greeklish?

#96   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:31

Παιδια,μπορει καποιος ναμου στειλει η να ποσταρει,το iringer & sms track greece διοτι δεν τα βρισκω πουθενα......:(

#97   cloneboy

cloneboy

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:33

Γεια...
να κάνω και εγώ μια ερώτηση.. άντε δυο.. πέρασα το Five Icon Dock κ το FiveiRows όλα καλά μια χαρά δουλεύουν Πέρασα και το appsyng αλλά δεν μπορώ μέσα απ το itunes να κάνω αλλαγές στα εικονίδια... βγαίνουν πολύ θολά σαν να μην φαίνονται.. και δεν μπορώ να τσεκάρω εφαρμογές για να βάλω. από τα applications.. πως μπορω να το κανω αυτο να δουλευει..
και κάτι ακόμη μόνο σε εμένα δεν δουλεύει το callcontroler απο xsellize..και αυτό για τους 160 χαρακτήρες απλά το περνάμε γιατί δεν μπορώ να βρω πουθενά στις ρυθμίσεις όπως λέει το πρόγραμμα και να το ενεργοποιησω..
Ευχαριστώ πολύ!!!

#98   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:35

το smstrackgreece.. θα το βρεις στο appstore.. to iringer εδω.. http://www.brotherso...oad-167585.html :)

#99   Wishmaster87

Wishmaster87

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:41

Τι παροχο κινητης εχεις φιλε μου και με τιγραμματα εστειλες?Ελληνικα η greeklish?

Έχω cosmote και έστειλα με ελληνικά. Δεν εγκατέστησα κάποιο πρόγραμμα, απλά έβαλα τον κωδικό όπως είπε ο Darudakos πρίν ξεκινήσω να γράφω αυτά που θέλω.

#100   TARIRS

TARIRS

    iPH Member

  • 286 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 04/05/2010 - 19:52

το smstrackgreece.. θα το βρεις στο appstore.. to iringer εδω.. http://www.brotherso...oad-167585.html :)


τσαμπα δεν εχει ? :lol:

#101   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/05/2010 - 20:32

Έχω cosmote και έστειλα με ελληνικά. Δεν εγκατέστησα κάποιο πρόγραμμα, απλά έβαλα τον κωδικό όπως είπε ο Darudakos πρίν ξεκινήσω να γράφω αυτά που θέλω.

Γι'αυτο δεν πηρες ποτε αναφορα.Για την Cosmote πρεπει να γραφεις με greeklish φιλε μου.Το λεει και στις πληροφοριες.

#102   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/05/2010 - 20:35

Γεια...
να κάνω και εγώ μια ερώτηση.. άντε δυο.. πέρασα το Five Icon Dock κ το FiveiRows όλα καλά μια χαρά δουλεύουν Πέρασα και το appsyng αλλά δεν μπορώ μέσα απ το itunes να κάνω αλλαγές στα εικονίδια... βγαίνουν πολύ θολά σαν να μην φαίνονται.. και δεν μπορώ να τσεκάρω εφαρμογές για να βάλω. από τα applications.. πως μπορω να το κανω αυτο να δουλευει..
και κάτι ακόμη μόνο σε εμένα δεν δουλεύει το callcontroler απο xsellize..και αυτό για τους 160 χαρακτήρες απλά το περνάμε γιατί δεν μπορώ να βρω πουθενά στις ρυθμίσεις όπως λέει το πρόγραμμα και να το ενεργοποιησω..
Ευχαριστώ πολύ!!!

Ρυθμισεις και θα βρεις εκει που λεει iKeyX μετα Mix and Match/make/και στο Layout βαζεις Ελληνικα SMSKISS στο Input manager βαζεις Greek (Greece) και στο name βαλε οτι θες.μετα πηγαινε στο general/Keyboard/International Keyboards/και θα βρεις καπου που θα λεει iKeyx κατι και επελεξε το.Τωρα για τις εφαρμογες απλα τσεκαρε το sync apps και θα σου ανοιξουν και δεν θα τις βλεπεις θολα,μετα τσεκαρε να συγχρονιστουν αυτες που θες και κατω δεξια apply και μετα sync...

#103   Inver08

Inver08

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@Inver08
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/05/2010 - 21:04

Λόγω των πολλών απαιτήσεων που υπήρξαν από νέους χρήστες για το πως και τι θα κάνουν μέτα την εγκατάσταση του Cydia αποφάσισα να φτιάξω έναν οδηγό με τα πακέτα και τα repo που χρειάζονται έτσι ώστε να βάλετε αυτά τα οποία δεν προσφέρει η συσκευή απο μόνη της.

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν.

1)Ανοίγουμε το Cydia.



2)Θα μας εμφανιστεί αυτή η σελίδα.



3)Πάμε τώρα στο manage.



4)Θα μας εμφανιστεί αυτή η σελίδα και εμείς θα πάμε στο sources.



5)Mετά πάμε πάνω δεξιά στο edit και μετά στο add και θα προσθέσουμε ένα ένα τα repo που θα βρείτε πιο κάτω.






Tα repo που πρέπει να βάλετε.

1)cydia.hackulo.us/
2)cydia.xsellize.com/
3)sinfuliphonerepo.com/
4)iphonedelivery.advinux.fr/cydia/
5)ftp4u.gr/iphone/apt3/

Τα πακέτα που πρέπει να εγκαταστήσετε και τι είναι το κάθε ένα από αυτά.

1)OpenSSH: SSH client μέσω του οποίου γίνεται η επικοινωνία του iPhone με τον H/Y (με την προϋπόθεση ότι οι δύο συσκευές βρίσκονται στο ίδιο δίκτυο WiFi).
Προσοχή: Αν δεν εγκαταστήσετε το SSH ΔΕΝ θα μπορείτε να έχετε πρόσβαση στα αρχεία του iPhone!
2)MobileTerminal: Ένα Terminal για το iPhone!
3)iFile:Μπορείτε μέσα από το κινητό να δείτε το root της συσκευής σας.
4)Sbsettings: http://www.iphonehel...ρήγορος-οδηγός/
5)AppSync for OS 3.1:Με αυτό μπορείτε να εγκαταστήσετε 3RD Party εφαρμογες/παιχνιδια.
6)iPhoneDelivery:Αναφορα παράδοσης
7)iKeyX SMS160 keyboard:Πληκτρολόγιο με 160 χαρακτήρες στα μηνύματα.
8)Winterboard:Για να μπορείτε να βάζετε θέματα στο κινητό σας.
Κάποια από τα παραπάνω χρειάζονται και ρυθμίσεις για να δουλέψουν.


Για οποιαδήποτε απορία δεν έχετε παρά να ρωτήσετε σε αύτο το topic.Ελπίζω να σας φανεί χρήσιμος ο οδηγός.





για ipod touch ποια ειναι χρησιμα?

#104   cloneboy

cloneboy

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/05/2010 - 21:09

Ρυθμισεις και θα βρεις εκει που λεει iKeyX μετα Mix and Match/make/και στο Layout βαζεις Ελληνικα SMSKISS στο Input manager βαζεις Greek (Greece) και στο name βαλε οτι θες.μετα πηγαινε στο general/Keyboard/International Keyboards/και θα βρεις καπου που θα λεει iKeyx κατι και επελεξε το.Τωρα για τις εφαρμογες απλα τσεκαρε το sync apps και θα σου ανοιξουν και δεν θα τις βλεπεις θολα,μετα τσεκαρε να συγχρονιστουν αυτες που θες και κατω δεξια apply και μετα sync...


Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!

για το callcontroler κανεις?

#105   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 04/05/2010 - 21:13

για ipod touch ποια ειναι χρησιμα?

Ολα εκτος του 6+7 φιλε μου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες