Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Πρόβλημα με την κάμερα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 00:30

Καλημέρα σε ολους.........

Εκανα jailbroken την 2.2.1 σε ενα iphone αγορασμένο απο vodafon.

Εβαλα το miPatch για την 2.2.1 και πέρασα αρκετές εφαρμογές και παιχνίδια χωρίς πρόβλημα.  Πέρασα και το iBluetooth 1.0.8 απο xsellize εστειλα μερικές φωτο κανονικά και οταν πήγα να τις δω δεν εμφανιζόταν στο αλπουμ (φιλμ κάμερας) εκει εγινε η αποστολή .

Και εδώ ξεκινάει το προβλημα μου. τραβάω φωτογραφίες με την κάμερα του iphone και ουτε αυτές μπορώ να τις δω.
Μόνο κενά τετραγωνάκια που οταν τα ανοίγω δίχνει μαύρη οθόνη.

πήγα με   SSH    στο /root/var/mobile/media/DCIM
και απο εκει τις πήρα στο pc οπου τις βλέπω κανονικά.
εκανα αρκετά reboot χωρίς αποτέλεσμα.

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει?  Θα πρέπει να κάνω ξανά restore?   :'(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Unix

Unix

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/03/2009 - 00:37

καλησπερα φιλε μου το προβλημα σου δεν ειναι η καμερα αλλα το οτι δεν εμφανιζεται η φωτογραφια οταν την εστειλες με bluetooth εκανες αποθηκευση στο library της καμερας ? ή εκανες αποθηκευση και την αποθηκευσες σε καποιον αλλο φακελο ?

#3   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 00:52

Quote

καλησπερα φιλε μου το προβλημα σου δεν ειναι η καμερα αλλα το οτι δεν εμφανιζεται η φωτογραφια οταν την εστειλες με bluetooth εκανες αποθηκευση στο library της καμερας ? ή εκανες αποθηκευση και την αποθηκευσες σε καποιον αλλο φακελο ?



Ναι κανονικά  στο library της κάμερας!! το πρόβλημα είναι οτι δέν μπορώ  να δω ουτε και τις φωτογραφίες που τραβάω με την κάμερα......

#4   Unix

Unix

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 24/03/2009 - 00:56

τοτε μαλον θα εχει προβλημα το firmware, εβαλες firmware custom ή το κανονικο της apple ?

#5   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 01:07

firmware  v2.2.1  iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore.ipsw (iPhone 3G) εβαλα που ειχα κατεβάσει απο το forum  πριν μερικές μέρες




#6   TNT

TNT

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 08:20

Καλημέρα και από μένα. Λοιπόν δοκίμασε να κάνεις αυτό: πέρνα στο iPhone από το Cydia το BossPrefs, ανοιξέ το και πήγενε στην επιλογή More πάνω δεξιά, πάτα στη δεύτερη επιλογή που λέει fix user dir... Κάνε restart και πές μου ;)

Greeklish To Greek


#7   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 24/03/2009 - 08:52

Εγώ έχω ένα σχετικά παρόμοιο πρόβλημα...
Είχα κάνει restore χωρίς Backup και σβήστηκαν φωτογραφίες αλλά κάποιες έμειναν... Χωρίς λόγο...  Όταν πάω στο Photo βλέπω όλες τις φωτογραφίες μου που έχουν μείνει από το restore άσπρες, εκτός από 1-2 αλλά άμα πατήσω πάνω τους τις βλέπω κανονικά....

#8   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/03/2009 - 11:59

Quote

Καλημέρα και από μένα. Λοιπόν δοκίμασε να κάνεις αυτό: πέρνα στο iPhone από το Cydia το BossPrefs, ανοιξέ το και πήγενε στην επιλογή More πάνω δεξιά, πάτα στη δεύτερη επιλογή που λέει fix user dir... Κάνε restart και πές μου ;)



Greeklish To Greek



Είσαι .......Α Ρ Χ Η ΓΟ Σ!!!!!!!  Ολα οκ το πρόβλημα λύθηκε!!!! Ευχαριστώ!!!! ;D ;D

#9   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 21/06/2009 - 18:22

παιδια εχω 4φωτο στο camera rol  τι γινετε.πριν μπω μεσα φενετε μια εικονα.οταν μπαινω μεσα ειναι 4 μαυρα τετραγονα.οταν ανοιγω ενα βγαινει κανονικα ι εικονα κ ρολαρουν κ οι 4.μετα τις σβινω ολες παταω home κ μολις ξαναμπαινω ειναι παλι μεσα.κατεβασα το zoomcamera ττην ανοιγω βγἆζει κατι γιοα την τοποθεσια κ μετα με πεταει εξω.εκαν κ fix permision ἆλλα τιποτα.τωρα το εκανε στην 3.0.κ οταν τραβαω εικονες με το camera ενω τις βγαζει δεν φενοντε μεσα μενουν μονο οι 4

#10   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 21/06/2009 - 18:47

δωστε μου λυση οταν μπορειτε παιδες.δεν δουλευει κανενα app που τραβαει φωτογραφιες.τι επαθε?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες