Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Game Development


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   akumanara

akumanara

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/05/2010 - 22:12

Γεια σας παιδιά!

Είμαι junior developer στο iPhone. Δεν έχω κάνει κάτι submit στο appStore άλλα έχω ενθουσιαστεί με το SDK. Ασχολούμαι κάνα 3 μηνο περίπου.
Το θέμα που γράφω είναι η αρχή ενός project που ασχολούμαι εδώ και 4 μέρες. Είναι ένα 2D game το οποίο αποκλείεται να τελειώσω μόνος μου!!!
Από κάτω δίνω το link με ένα αρχικό video. Αν κάποιος έχει όρεξη να ασχοληθούμε παρέα ας απαντήσει εδώ!

http://www.youtube.com/watch?v=YzP_JDGZusw


Cheers! :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Fabregus

Fabregus

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2010 - 00:42

Γεια σου.Τα γραφικά είναι αυτοσχέδια;Από γραφίστα;Ή έτοιμα; (Βαικά η πίστα για του Street Fighter μου κάνει.)
Ευχαριστώ!

Τελευταία επεξεργασία από: Fabregus, 06/05/2010 - 00:47


#3   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2010 - 07:32

Ωραίος. Και όλα αυτά μόνος σου. Μπράβο.

Η συμβουλή μου. Πρώτα φτάσε το Project σου σε ένα επίπεδο.
Στείλε αυτό το βίντεο σε μια μεγάλη εταιρία παιχνιδιών στο εξωτερικό. (gameloft πχ) Ζήτα δουλειά εκεί. έστω και σαν Trainee. Τα λεφτά είναι πολύ καλά αλλά κυριότερο θα μπορέσεις να κάνεις αυτό που σου αρέσει.

Στην Ελλάδα δεν έχει μέλλον κάτι τέτοιο. Ειδικά με την ύφεση που θα μας κυνηγάει για καμιά δεκαετία. Ποιος θα επενδύσει σε Ελληνική εταιρία Game Software.

Μια μικρή συμβουλή από κάποιον που κλείνει αισίως 15 χρόνια στην Ελληνική αγορά πληροφορικής. :o

Αν είσαι μαθητής, φοιτητής πάρε το πτυχίο σου πρώτα και μετά εννοείται.

#4   akumanara

akumanara

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/05/2010 - 12:49

Γεια σου.Τα γραφικά είναι αυτοσχέδια;Από γραφίστα;Ή έτοιμα; (Βαικά η πίστα για του Street Fighter μου κάνει.)
Ευχαριστώ!


Τα κουμπάκια ειναι δικά μου (Photoshop). Ο χαρακτήρας ειναι απο freeware παιχνιδι που τον έβαλα μετά απο editing (little fighter 2) το background το έβαλα δοκιμαστικά απλώς για να φαίνετε καλύτερα στη διάρκεια του developing.


Ωραίος. Και όλα αυτά μόνος σου. Μπράβο.

Η συμβουλή μου. Πρώτα φτάσε το Project σου σε ένα επίπεδο.
Στείλε αυτό το βίντεο σε μια μεγάλη εταιρία παιχνιδιών στο εξωτερικό. (gameloft πχ) Ζήτα δουλειά εκεί. έστω και σαν Trainee. Τα λεφτά είναι πολύ καλά αλλά κυριότερο θα μπορέσεις να κάνεις αυτό που σου αρέσει.

Στην Ελλάδα δεν έχει μέλλον κάτι τέτοιο. Ειδικά με την ύφεση που θα μας κυνηγάει για καμιά δεκαετία. Ποιος θα επενδύσει σε Ελληνική εταιρία Game Software.

Μια μικρή συμβουλή από κάποιον που κλείνει αισίως 15 χρόνια στην Ελληνική αγορά πληροφορικής. :o

Αν είσαι μαθητής, φοιτητής πάρε το πτυχίο σου πρώτα και μετά εννοείται.


Ευχαριστώ για τη συμβουλή! Ακόμα σπουδάζω... Θέλω να πιστεύω οτι ένα μικρό παιχνιδάκι για mobile συσκευές μπορεί να το βγάλει και η Ελλάδα. Το μόνο που χρειάζεται ειναι να συγκεντρωθούν οι κατάλληλοι άνθρωποι... :)

#5   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/05/2010 - 12:56

Ποιος είμαι εγώ για να σε αποθαρρύνω. Καλό κουράγιο παλικάρι και καλή αρχή στη σταδιοδρομία σου. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες