Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad Available in 9 More Countries on May 28 [Not Greece]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
44 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   twood

twood

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:burnedcells

Δημοσίευση 10/05/2010 - 10:07

Οι διεθνείς προκρατήσεις για τα iPad άρχισαν όπως είχε ανακοινωθεί με προηγούμενο δελτίο τύπου της Apple την περασμένη βδομάδα.

Οι χώρες των οποίων οι κάτοικοι μπορούν να κάνουν κράτηση ένα iPad είναι οι Αυστραλία, Καναδάς, Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Ιαπωνία, Ισπανία, Ελβετία και Αγγλία. Οι κρατήσεις γίνονται μέσω των αντίστοιχων online Apple Store της κάθε χώρας.


Να υπενθυμίσουμε ότι ημερομηνία διάθεσης του iPad στη χώρα μας δεν έχει ανακοινωθεί και δεν είναι δυνατόν να παραγγείλετε κάποιο iPad από Apple Store κάποιας άλλης Ευρωπαϊκής χώρας.


Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η δυνατότητα να παραγγείλεις με ελληνική visa και να το στείλεις σε κάποιον γνωστό σου που μένει σε κάποια από αυτές τις Ευρωπαικές χώρες;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 10/05/2010 - 10:07

Hey, μου την σπάει η Apple στο θέμα του Apple Store... Χθες πήγα Σύνταγμα, και ΒΑΡΕΘΗΚΑ να βλέπω iPhone / iPod's..

ΕΛΕΟΣ, δηλαδή, λες και δεν υπάρχουμε... Τουλ. ένα Franchise, αλλά κανονικό Apple Store ( :S )...


Δηλαδή, όχι Rainbow / iSquare αφού μόνο για το Service πάμε, άμα θέλουμε να αγοράσουμε πάμε Plaisio/Multirama/Public κλπ κλπ κλπ..

Έλεος, ρε Apple, ξέρεις ότι σ'αγαπάμε.... ;P

#33   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/05/2010 - 11:38

Hey, μου την σπάει η Apple στο θέμα του Apple Store... Χθες πήγα Σύνταγμα, και ΒΑΡΕΘΗΚΑ να βλέπω iPhone / iPod's..

ΕΛΕΟΣ, δηλαδή, λες και δεν υπάρχουμε... Τουλ. ένα Franchise, αλλά κανονικό Apple Store ( :S )...


Δηλαδή, όχι Rainbow / iSquare αφού μόνο για το Service πάμε, άμα θέλουμε να αγοράσουμε πάμε Plaisio/Multirama/Public κλπ κλπ κλπ..

Έλεος, ρε Apple, ξέρεις ότι σ'αγαπάμε.... ;P



μετά συγχωρήσεως χέστηκε ο steve jobs εάν αγαπάς την apple η οχι.η εταιρεία κοιτάει ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΟ EXCEL .Όσο τα νούμερα δεν φτάνουν το επιθυμητό που θέλει η εταιρεία δεν πρόκειται να δεις πότε μα ποτέ applestore.μετα την Αμερικη είναι η Αγγλια λόγο Μουσικής βιομηχανίας τις Ευρωπης.Απο εκεί και πέρα το χάος τόσο απλά για να μην το κουράζετε το θέμα.

#34   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 10/05/2010 - 12:44

Νομίζω ότι κάπου διάβασα πως θα ανοίξει σύντομα Apple Store και στην Ελλάδα - Αθήνα??

Πάντως με το chart που βλέπω δλδ 428€ το 16gb wifi στην Αμερική εγω είχα την εντύπωση ότι η τιμή του ήταν γύρω στο 350αρι ευρώ...

#35   ChefGeorge

ChefGeorge

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 10/05/2010 - 13:04

Αυριο στελνω τα λεφτα στον ξαδερφο μου στο liverpool και μου κανει την προπαραγγελια.θα παρω ενα 16αρι και μια θηκη 460 λιρες.
Αφου το παραλαβει στις 28 με τι τροπο ειναι καλυτερο πιο γρηγορο πιο ασφαλες να μου το στειλει?ταχυδρομιεο courier?και ποσο θα κανει να μου ερθει?

#36   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/05/2010 - 14:24

...μετά συγχωρήσεως χέστηκε ο steve jobs εάν αγαπάς την apple η οχι.η εταιρεία κοιτάει ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΟ EXCEL .

Έλα ρε παιδιά, αυτό το συνήθειο του Έλληνα «ξερόλα» καταντάει κουραστικό! Είπαμε, να διαβάζουμε και κάνα δύο πληροφορίες πριν ξεφουρνίσουμε ότι μας κατέβει σε τέτοιες δημόσιες συζητήσεις! Άλλο η γνώμη σου και η γνώμη του καθενός και άλλο «πληροφόρηση» βασισμένη στην «εμπειρία» μας, η οποία στο κάτω-κάτω καταντά παραπληροφόρηση προς αυτούς που επισκέπτονται τα forums και δεν γνωρίζουν!

...Όσο τα νούμερα δεν φτάνουν το επιθυμητό που θέλει η εταιρεία δεν πρόκειται να δεις πότε μα ποτέ applestore.

Φίλε μου, από γνωστό που έχω, ο οποίος είναι και μεταπωλητής προϊόντων Apple, μου είπε ακριβός αυτό το πράγμα «όπου βάζουν Έλληνες τα χέρια τους γίνονται κλίκες, βρομιές και κακοτεχνίες, με συμμάχους τις Ελληνικές κρατικές υπηρεσίες»… Τα συμπεράσματα δικά σου!…
Να ξέρεις ότι για την Apple και την κάθε Apple, το να έρθει «απλά» και να κοτσάρει ένα Apple Store, δεν είναι τίποτα. Επίσης, μόνο οι πωλήσεις από iPhone ή συνδέσεις+iPhone που θα έδινε εδω Ελλάδα θα ήταν αρκετό για την Apple. Από εκεί και πέρα + ότι άλλο έβγαζε από iPad, iPod, iMac, κλπ. (τα οποία θα «συμπλήρωναν» μια χαρά!)
Αλλά βλέπεις, τέτοιες σοβαρές εταιρίες δεν θέλουν να ασχολούνται με την κουτοπονηριά και την βλαχιά του Έλληνα! Γιατί, θέλεις να μου πεις ότι θα δεις ποτέ εδώ στην Ελλάδα Microsoft Store?!?!? Πολύ απλά, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ !!! (κάτι «και καλά» Nokia stores και SE υπήρχαν, και αυτά εξαφανίστηκαν)
Εταιρίες κολοσσοί θέλουν κρατικό «επαγγελματισμό», εγγυήσεις, συνεργασίες, κλπ. και «εμείς» πολύ απλά δεν τους τις παρέχουμε (μακάρι κάποτε να καταλάβουν τα τσουτσέκια πίσω από κάτι «λασπωμένα» γραφεία πόσο ζημιά κάνουν και πόσα χάνουν και έτσι ΙΣΩΣ δούμε κάποια μέρα φως στον ορίζοντα…)

…μετα την Αμερικη είναι η Αγγλια λόγο Μουσικής βιομηχανίας τις Ευρωπης.Απο εκεί και πέρα το χάος τόσο απλά για να μην το κουράζετε το θέμα.

Και δεν μου λες ρε παλίκαρε; Όλη σχεδόν η υπόλοιπη Ευρώπη πως έχει επίσημα Applε Stores? Ακόμα η χιλιογδαρμένη Πορτογαλία έχει Apples Store, που έχει μικρότερο πληθυσμό από εμάς, λιγότερες πωλήσεις υπολογιστών και ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ λιγότερες πωλήσεις iPhone. Αυτό από μόνο του δεν σου βρομάει;


ΥΓ. Ο Steve Excel? Δεν νομίζω! Βαριά Numbers, και βλέπουμε! ;) :P

…η εταιρεία κοιτάει ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΤΟ EXCEL .



#37   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/05/2010 - 14:55

Update: Η τιμή πώλησης του iPad στην Γερμανία μειώθηκε και πλέον ισοφάρισε τις τιμές των υπολοίπων ευρωπαϊκών χωρών (499€ για το WiFi model 16GB).
Behind the Scenes...

#38   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 10/05/2010 - 15:32

Έλα ρε παιδιά, αυτό το συνήθειο του Έλληνα «ξερόλα» καταντάει κουραστικό! Είπαμε, να διαβάζουμε και κάνα δύο πληροφορίες πριν ξεφουρνίσουμε ότι μας κατέβει σε τέτοιες δημόσιες συζητήσεις! Άλλο η γνώμη σου και η γνώμη του καθενός και άλλο «πληροφόρηση» βασισμένη στην «εμπειρία» μας, η οποία στο κάτω-κάτω καταντά παραπληροφόρηση προς αυτούς που επισκέπτονται τα forums και δεν γνωρίζουν!

Φίλε μου, από γνωστό που έχω, ο οποίος είναι και μεταπωλητής προϊόντων Apple, μου είπε ακριβός αυτό το πράγμα «όπου βάζουν Έλληνες τα χέρια τους γίνονται κλίκες, βρομιές και κακοτεχνίες, με συμμάχους τις Ελληνικές κρατικές υπηρεσίες»… Τα συμπεράσματα δικά σου!…
Να ξέρεις ότι για την Apple και την κάθε Apple, το να έρθει «απλά» και να κοτσάρει ένα Apple Store, δεν είναι τίποτα. Επίσης, μόνο οι πωλήσεις από iPhone ή συνδέσεις+iPhone που θα έδινε εδω Ελλάδα θα ήταν αρκετό για την Apple. Από εκεί και πέρα + ότι άλλο έβγαζε από iPad, iPod, iMac, κλπ. (τα οποία θα «συμπλήρωναν» μια χαρά!)
Αλλά βλέπεις, τέτοιες σοβαρές εταιρίες δεν θέλουν να ασχολούνται με την κουτοπονηριά και την βλαχιά του Έλληνα! Γιατί, θέλεις να μου πεις ότι θα δεις ποτέ εδώ στην Ελλάδα Microsoft Store?!?!? Πολύ απλά, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ !!! (κάτι «και καλά» Nokia stores και SE υπήρχαν, και αυτά εξαφανίστηκαν)
Εταιρίες κολοσσοί θέλουν κρατικό «επαγγελματισμό», εγγυήσεις, συνεργασίες, κλπ. και «εμείς» πολύ απλά δεν τους τις παρέχουμε (μακάρι κάποτε να καταλάβουν τα τσουτσέκια πίσω από κάτι «λασπωμένα» γραφεία πόσο ζημιά κάνουν και πόσα χάνουν και έτσι ΙΣΩΣ δούμε κάποια μέρα φως στον ορίζοντα…)

Και δεν μου λες ρε παλίκαρε; Όλη σχεδόν η υπόλοιπη Ευρώπη πως έχει επίσημα Applε Stores? Ακόμα η χιλιογδαρμένη Πορτογαλία έχει Apples Store, που έχει μικρότερο πληθυσμό από εμάς, λιγότερες πωλήσεις υπολογιστών και ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ λιγότερες πωλήσεις iPhone. Αυτό από μόνο του δεν σου βρομάει;


ΥΓ. Ο Steve Excel? Δεν νομίζω! Βαριά Numbers, και βλέπουμε! ;) :P



Άνοιξε ένα καινούργιο thread και έλα να συζητήσουμε εκει.Δεν μπορώ να κάτσω στο παρόν thread να σου δώσω να καταλάβεις ότι η Apple ανοίγει καταστήματα Apple Store μόνο σε χώρες όπου διαθέτει φυσική παρουσία, κάτι το οποίο συμβαίνει στις μεγάλες αγορές της Ευρώπης και όχι στην Ελλάδα.Η μαμά Apple κοιτάζει μόνο νουμεράκια στο EXCEL. Σαν Infoquest, το συνολικό μέγεθος της εγχώριας αγοράς πληροφορικής ανήλθε πέρυσι σε 2,1 δισ. ευρώ. Από αυτά το 1 δισ. ευρώ αφορούσε τις πωλήσεις ολοκληρωμένων έργων πληροφορικής σε Δημόσιο, τράπεζες και τηλεπικοινωνίες (οι Infoquest και Unisystems σημείωσαν πωλήσεις 120 εκατ. ευρώ), ενώ το υπόλοιπο 1,1 δισ. ευρώ αφορούσε πωλήσεις προϊόντων σε ΜΜΕ και ιδιώτες (η Infoquest σημείωσε πωλήσεις 240 εκατ. ευρώ).

Καλό είναι να μιλάμε με στοιχεία και όχι με το τι μου είπε ο γνωστός του γνωστού μου.

#39   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 11/05/2010 - 13:35

έγω πάλυ θα ανέβω US NY και θα φέρω για φίλους μερικα 64GB 3G τώρα που μιλάμε αγορά σημερινή από το apple store 829$ + 8% φόροι = 895,32$ σε ευρώ είναι 690 ευρώ. Και επιδή εγρκίθηκε η Visa για 6 μίνες να πηγνένω και να έρχωμαι US μπορεί να φέρω 2-3 ακόμα να τα δώσω εδώ όσο κάνουν αγορά από το Apple Store (όσο θα μου στοιχίσουν 690). Γιατί από e-bay ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΕ ΤΥΠΟΤΑ! 900 ΕΥΡΩ ρε παιδία από e-bay???

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#40   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2011 - 14:47

Στα 499 ευρω το ipad 16gb ειναι καλο ή θα χρειαστω μεγαλυτερη χωρητικότητα ?
Γενικα για απλη χρηση το χρειαζομαι, κανα τραγουδι, παιχνιδια, και φωτογραφιες :)

Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 03/03/2011 - 14:50


#41   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 03/03/2011 - 15:15

έγω πάλυ θα ανέβω US NY και θα φέρω για φίλους μερικα 64GB 3G τώρα που μιλάμε αγορά σημερινή από το apple store 829$ + 8% φόροι = 895,32$ σε ευρώ είναι 690 ευρώ. Και επιδή εγρκίθηκε η Visa για 6 μίνες να πηγνένω και να έρχωμαι US μπορεί να φέρω 2-3 ακόμα να τα δώσω εδώ όσο κάνουν αγορά από το Apple Store (όσο θα μου στοιχίσουν 690). Γιατί από e-bay ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΜΕ ΤΥΠΟΤΑ! 900 ΕΥΡΩ ρε παιδία από e-bay???



για το 2 λες φιλε μου?

#42   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2011 - 15:22

για το 2 λες φιλε μου?

δες ημερομηνια φιλε μου ειναι Μαιος του 2010 το ipad βγηκε χθες αρα αποκλειετε να λεει για το ipad 2 αλλα για το 1.ειναι παλιο τοπικ

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 03/03/2011 - 15:23


#43   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 03/03/2011 - 15:27

δες ημερομηνια φιλε μου ειναι Μαιος του 2010 το ipad βγηκε χθες αρα αποκλειετε να λεει για το ipad 2 αλλα για το 1.ειναι παλιο τοπικ



ειπα και εγω....

#44   bakchr

bakchr

    iPH Addict

  • 813 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/03/2011 - 15:50

Και ξαφνικά θα δούμε να αλλάζουν οι τιμές ή ακόμα και να αποσύρονται οι αγγελίες των προς πώληση ipad εδώ στο forum !! :lol:

Σιγά μην ερχόταν στην Ελλάδα το ipad 2 τόσο σύντομα !!!!!

#45   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/03/2011 - 15:55

Επειδή το topic αυτό είναι πολύ παλιό καθώς αναφέρεται στο iPad 1 και ο τίτλος του μπορεί να δημιουργήσει σύγχυση με το άλλο topic που αναφέρεται στο iPad 2, το παρόν κλειδώνει.

Για ο,τι θέλετε η συνέχεια εδώ.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες