Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πόσα GB για Data Plan;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/03/2009 - 14:09

Έχω μια ADSM της Wind για να έχω internet στο γραφείο χωρίς να με κόβει ο server κτλ. Η μηνιαία χρήση είναι γύρω στα 2.5 με 3GB.

Είδα πως η Vodafone δίνει πλέων στα συμβόλαια της 2.5 GB data transfer.

Σκέφτομαι να καταργήσω την Wind και να γυρίσω το Vodafone καρτοκινητό που έχω στο iPhone σε σύνδεση ώστε να έχω internet στο iPhone.

Η χρήση θα είναι για e-mail (mboxmal), facebook application, Bloomberg application, athensbook, beejiveim, google maps και safari (forums, zougla.gr, troktiko, κτλ) κατά μέσω όρο 5-6 ώρες την μέρα (όχι videos στο You Tube κτλ).

Θα φτάσουν άραγε τα 2.5 GB που μου δίνει η Vodafone ;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Peris

Peris

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:peris72

Δημοσίευση 27/03/2009 - 14:17

Quote

Θα φτάσουν άραγε τα 2.5 GB που μου δίνει η Vodafone ;;;


Θα φτάσουν πιστεύω. Με 1GB εγώ βλέπω καθημερινά σελίδες, κατεβάζω κανα προγραμματάκι απο appulo και το έχω να τσεκάρει email κάθε μισάωρο. Επίσης με beejive ανοιχτό (το ανοίγω που και που βέβαια, όχι συνέχεια) και με maps που και που τσεκάρω κάτι με το gps.

Συνήθως είμαι στα 800mb τον μήνα και εκείνα πάλι επειδή κατεβάζω κάτι 25aria MB προγραμματάκια.

Όμως, για πρώτη φορά τον Φεβρουάριο, μου είπαν ότι ξεπέρασα το 1GB (κατα 1 ευρώ μου κόστισε παραπάνω για 19MB μου είπαν). Δεν ξέρω τι και πως έγινε, αλλά στις 28 Φεβρουαρίου έγινε. Την ίδια μέρα τους είχα πάρει τηλέφωνο να δω το υπόλοιπο και μου είπαν ότι είχα 200κάτι MB ακόμα.

Και όμως... χρώθηκα. Τους πήρα τηλέφωνο αλλά δεν βγήκε άκρη. Είχαν και τα συστήματά τους κάτι προβλήματα εκείνο το διάστημα. Μπορεί να με χρέωσαν βερεσέ.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες