Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] 2 ερωτήσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   d3florator

d3florator

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/05/2010 - 00:56

Γειά σας παιδιά, έχω 2 απορίες:

1) Έχω jailbroken iPhone 3GS 3.0 και το έχω γεμίσει με apps, αλλά με το τελευταίο sync δεν μου τις πέρασε όλες και σταμάτησε στην 11η "σελίδα" (παραπάνω δεν δέχεται?).

2) Σε ποιόν φάκελο των windows αποθηκεύονται τα apps που περνάω στο iPhone?
Βρήκα κάποια στο "η μουσική μου/iTunes/Mobile Applications" και κάποια στο
"η μουσική μου/iTunes/iTunes Media/Mobile Applications"
Ποιόν από τους 2 φάκελους να κρατήσω γιατί πιάνουν πολύ χώρο? (ή μήπως είναι αναγκαίοι και οι 2?).

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/05/2010 - 01:26

το 1ο γινεται, κοιταξε εδω
http://www.iphonehel...ge__hl__σελιδες
και εδω
http://www.iphonehel...11-αρχικές-οθό/

Τελευταία επεξεργασία από: Neopas, 15/05/2010 - 01:33


#3   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 15/05/2010 - 01:28

1) τις έχει περάσει τις εφαρμογές φιλε μου (εκτος και αν λόγο χώρου δεν έχουν περαστεί) απλά γέμισαν οι 11 σελίδες και δεν μπορείς να δεις τις άλλες, είναι "κρυφές". αν διαγράψεις κάποιες και κανεις ένα respring θα εμφανιστούν στα κενά που θα αφήσεις και κάποιες η όλες από τις υπόλοιπες αλλα αφού έχεις κάνει jailbreak κατέβασε από cydia το categories για να βάλεις κάποια και σε φακέλους και να τα τακτοποιήσεις γενικά ;)

2) για να τους έχει δημιουργήσει το itunes σημαίνει ότι χρειάζονται, μην διαγράψεις κανέναν! δυστυχώς δεν έχω τον υπολογιστή που χρησιμοποιώ για το iphone μπροστά μου οποτε δε μπορώ να σου πω ακριβώς λεπτομέρειες..

#4   d3florator

d3florator

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/05/2010 - 10:48

1) Κατέβασα το Categories και είμαι κομπλέ :D Βέβαια από οτι έχω διαβάσει θέλει προσοχή στην αφαίρεση και στο σβήσιμο των apps.

2) Θα κρατήσω και τους 2 φακέλους, αν και αυτό μπορεί να φτάσει να τρώει μέχρι και 20gb στο pc, αν βάζει τα apps και στους 2 δηλαδή...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

#5   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 15/05/2010 - 14:31

1) Κατέβασα το Categories και είμαι κομπλέ :D Βέβαια από οτι έχω διαβάσει θέλει προσοχή στην αφαίρεση και στο σβήσιμο των apps.

2) Θα κρατήσω και τους 2 φακέλους, αν και αυτό μπορεί να φτάσει να τρώει μέχρι και 20gb στο pc, αν βάζει τα apps και στους 2 δηλαδή...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

1)λίγη προσοχή θέλει μην το φοβάσαι πάντως δε πρόκειται να σου δημιουργήσει πρόβλημα, ισα ισα σε διευκολύνει παρα πολύ και τα έχεις όλα τακτοποιημένα.

2) αφού τους έχει δημιουργήσει και τους 2 μονο του το itunes σίγουρα τους χρειάζεται! το μονο που μπορεί να κανεις είναι έναν καθαρισμό στα app τα τελείως άχρηστα που δε χρησιμοποιείς και δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσεις πλέον γιατί και εγώ κάποια στιγμή έφτασα κοντά 1000 app και γινόταν χαμός εκεί μέσα, με λίγη υπομονή τον κανεις τον καθαρισμό και είσαι ok και περισσότερη χωρητικότητα και μικρότερος χαμός ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες