Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορίες/Προβλήματα


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
128 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/01/2009 - 09:00

Kατευθείαν update  ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   djkokalis

djkokalis

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/02/2009 - 14:20

παιδιά καλημέρα. μια ερωτηση. διαβασα τον οδηγό για αρχάριους αλλα εχω μπερδευτει να πω την αληθεια. λοιπον εχθες πηρα το ιphone και θελω να το κάνω jailbrake.
1ον) εκανα register το iphone m στο itunes χωρίς να κανω firmware upgrade
2oν) κατεβασα το quickpwn απο την παρακάτω σελίδα καθώς έχω firmware 2.0.2
http://www.iphonehel...opic,107.0.html

το προβλημα και η ερωτηση μ είναι οτι μιας κ εγω έχω ήδη την 2.0.2 εκδοση μπερδευομαι στο 3ο βημα π λέει να επιλέξω το αρχείο απο τον υπολογιστή μ. εγω όπως προείπα εχω ήδη την 2.0.2 οποτε δεν χρειαστηκε να κάνω αναβάθμιση.
μπορείτε να βοηθείστε να μ πείτε τι να κάνω?
να κανω αναβάθμιση σε 2.2,1 η όχι? ευχαριστω

#78   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 04/02/2009 - 16:02

Να κάνεις update σε 2.2.1 και μετά jailbreak.

#79   alexoudis

alexoudis

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/03/2009 - 22:46

Καλησπέρα, εμένα δεν μου κάνει από το itunes restore δεν κάνει downloads βγάζει αυτό

Posted Image

Edit: Greeklish to Greek

#80   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/03/2009 - 23:19

Μάλλον κάποιο πρόβλημα δικτύου... ξαναπροσπάθησε σε λίγο

#81   alexoudis

alexoudis

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/03/2009 - 23:28

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να πάω σε 2.2.

#82   alexoudis

alexoudis

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/03/2009 - 23:45

Έχω κατεβάσει το iPhone1,1_2.2_5G77_Restore.ipsw αλλά το QuickPwn δεν το δέχεται 

#83   ANDYMAVRO

ANDYMAVRO

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Twitter:@@andymavro
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:mavro1925@gmail.com

Δημοσίευση 19/05/2009 - 11:31

παιδια συγνώμη για την ηλίθια ερώτηση αλλά επειδή περιμένω κατά το μεσημεράκι απο το courier το Iphone μου, ποιο πρόγραμμα πρέπει να χρησιμοποιήσω για να το κάνω jailbreak?Eίναι από vodafone καινούργιο το 3G 8GB

#84   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/05/2009 - 16:26

Κάνε μια αναζήτηση στο φορουμ με λέξεις κλειδί
"οδηγός για νέους χρήστες"

#85   menelaos30

menelaos30

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/07/2009 - 22:07

Καλησπερα παιδια εχω το 3G 8 gb.ηρθε ενας φιλος και μου εγκατεστησε το 3.0 αλλα απο τοτε δεν λειτουργει σωστα το τηλ.Χανω ολες τισ κλησεις και δεν λαμβανω και SMS για τις χαμενες κλησεις!!!Σας παρακαλω επειδη ειμαι ασχετος και δεν ξερω και αγγλικα ειναι ευκολο να μου πειτε τι να κάνω?Ευχαριστω και συγνωμη!!!!!!

#86   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/07/2009 - 22:36

τ εννοεις χανεις τις κλησεις;; κανε ενα restore κ πες μας

#87   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 17/07/2009 - 23:41

κανε ενα restore κ πες μας




συνδεεις το κινητο στο itunes το οποιο το κατεβαζεις απο την apple αν δε το εχεις

Βαζεις το καλοδιο στο ιphone και μετα το usb στο pc ανοιγεις το itunes στο αναγνωριζει πατας πανω στο iphone (οπως το εχεις ονομασει) και πατας το restore

#88   ultraviolet

ultraviolet

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/07/2009 - 14:48

[quote name='menelaos30' date='17 July 2009 - 09:07 PM' timestamp='1247861274' post='48990']
Καλησπερα παιδια εχω το 3G 8 gb.ηρθε ενας φιλος και μου εγκατεστησε το 3.0 αλλα απο τοτε δεν λειτουργει σωστα το τηλ.Χανω ολες τισ κλησεις και δεν λαμβανω και SMS για τις χαμενες κλησεις!!!Σας παρακαλω επειδη ειμαι ασχετος και δεν ξερω και αγγλικα ειναι ευκολο να μου πειτε τι να κάνω?Ευχαριστω και συγνωμη!!!!!!

Παιδιά καλησπέρα..το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγω με το που αναβάθμισα στην os 3.Έκανα και jail κλπ λι όλα καλά.Κατέβηκε και ο cydia λειτούργησε μια χαρά αλλά...Όταν με καλούν δείχνει πως το τηλέφωνο είναι κλειστό,χωρίς μάλιστα να μου έρχεται sms από τη vodafone πως είχα κλίση.Εγώ μπορώ να καλέσω βέβαια,κι αν το κάνω αμέσως μπορώ να δεχθώ κλίση.Μετά από λίγο όμως πάλι το ίδιο.Πήγα στον τεχνικό της Vodafone, έχοντας φυσικά κάνει και restore και μου είπε λυπούμεθα,πρέπει να πάει στην εταιρεία και το πιο πιθανό είναι πρόβλημα στο λειτουργικό.Και τι το έχουμε το Forum σκέφτηκα, που μου ζήτησε την απόδειξη για την εγγύηση..Σιγά μην έχω τόσο καιρό την απόδειξη.Λάθος μου μεν,όχι παράλογο δε!Το τηλέφωνο θα δείξει σημάδια ζωής όμως?Με ψάχνουν και είμαι χαμένη!!

#89   ultraviolet

ultraviolet

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 18/07/2009 - 15:04

[quote name='ultraviolet' date='18 July 2009 - 01:48 PM' timestamp='1247921326' post='49070']
[quote name='menelaos30' date='17 July 2009 - 09:07 PM' timestamp='1247861274' post='48990']
Καλησπερα παιδια εχω το 3G 8 gb.ηρθε ενας φιλος και μου εγκατεστησε το 3.0 αλλα απο τοτε δεν λειτουργει σωστα το τηλ.Χανω ολες τισ κλησεις και δεν λαμβανω και SMS για τις χαμενες κλησεις!!!Σας παρακαλω επειδη ειμαι ασχετος και δεν ξερω και αγγλικα ειναι ευκολο να μου πειτε τι να κάνω?Ευχαριστω και συγνωμη!!!!!!

Παιδιά καλησπέρα..το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγω με το που αναβάθμισα στην os 3.Έκανα και jail κλπ λι όλα καλά.Κατέβηκε και ο cydia λειτούργησε μια χαρά αλλά...Όταν με καλούν δείχνει πως το τηλέφωνο είναι κλειστό,χωρίς μάλιστα να μου έρχεται sms από τη vodafone πως είχα κλίση.Εγώ μπορώ να καλέσω βέβαια,κι αν το κάνω αμέσως μπορώ να δεχθώ κλίση.Μετά από λίγο όμως πάλι το ίδιο.Πήγα στον τεχνικό της Vodafone, έχοντας φυσικά κάνει και restore και μου είπε λυπούμεθα,πρέπει να πάει στην εταιρεία και το πιο πιθανό είναι πρόβλημα στο λειτουργικό.Και τι το έχουμε το Forum σκέφτηκα, που μου ζήτησε την απόδειξη για την εγγύηση..Σιγά μην έχω τόσο καιρό την απόδειξη.Λάθος μου μεν,όχι παράλογο δε!Το τηλέφωνο θα δείξει σημάδια ζωής όμως?Με ψάχνουν και είμαι χαμένη!!
[/quote]
...κλήση είχα αλλά έχω πάθει και κλίση και είμαι έτοιμη να πέσω από τη ζαλάδα που μου προκαλεί το θέμα..!!
ευχαριστώ για την υπομονή..

#90   vaggelis

vaggelis

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/07/2009 - 15:14

καλησπέρα.

κατέβασ μέσω wi-fi τα 2 app (trivial & art),
και ενώ ανοίγουν και "παίζουν" κανονικότατα, το εικονίδιο που έχουν δεν είναι το κανονικό τους εικονίδιο.
Δηλαδή έχουν εικονίδια απο app που έχω ήδη στο κινητ'ο...

καμιά ιδεά ??

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)