Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Skype for iPhone / iPad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   giorgos92

giorgos92

    iPH Member

  • 220 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/07/2010 - 12:00

Σε εμένα το multitasking δε δουλεύει ούτε τρισάγιο να του κάνω! ίσως φταιει επειδή το έχω σε GM ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   notakos

notakos

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2010 - 16:53

εψαξα λιγο και μερικοι λενε οτι φταει το Mobile Substrate! μεσα στο package λεει αμα εχεις προβλημα με το skype να αναβαθμισεις..ειμαι αναβαθμισμενος αλλα δεν δουλευει!

#138   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/07/2010 - 12:03

Μία είδηση που πέρασε στα ψιλά γράμματα και δεν τις δόθηκε η δημοσιότητα που της αρμόζει:

At Skype, we believe that better call quality and better availability (which is achieved with an app capable of multitasking and/or making calls over 3G) lead to increased call frequency and longer calls. We also believe that the mobile world is in a period of significant change, for example, with some operators starting to move to tiered pricing models.

In light of that, we no longer have plans to charge a supplement to make calls over 3G. We’re delighted to make it easier for you to talk for even longer and do even more together using Skype.


Το Skype αποφάσισε να μην προχωρήσει σε χρεώσεις των κλήσεων μέσω των 3G δικτύων!

Πλέον, με την υποστήριξη multitasking θα μπορείτε να έχετε ανοιχτό το Skype συνεχώς στο iPhone σας (iPhone 3GS και iPhone 4) και να επικοινωνείτε με πολύ φθηνότερες χρεώσεις (ιδιαίτερα με το εξωτερικό) χρησιμοποιώντας το data plan σας!

[via blogs.skype.com]
Behind the Scenes...

#139   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2010 - 12:20

Εμένα δουλεύει, αλλά μετά από μια ορισμένη ώρα κλείνει...

#140   1gen

1gen

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 23/07/2010 - 13:36

αυτονόητο έπρεπε να ήταν να μην χρεώνουν τις κλήσεις μέσω 3G...

#141   Mandragore

Mandragore

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/07/2010 - 13:53

Μία είδηση που πέρασε στα ψιλά γράμματα και δεν τις δόθηκε η δημοσιότητα που της αρμόζει:

At Skype, we believe that better call quality and better availability (which is achieved with an app capable of multitasking and/or making calls over 3G) lead to increased call frequency and longer calls. We also believe that the mobile world is in a period of significant change, for example, with some operators starting to move to tiered pricing models.

In light of that, we no longer have plans to charge a supplement to make calls over 3G. We’re delighted to make it easier for you to talk for even longer and do even more together using Skype.


Το Skype αποφάσισε να μην προχωρήσει σε χρεώσεις των κλήσεων μέσω των 3G δικτύων!

Πλέον, με την υποστήριξη multitasking θα μπορείτε να έχετε ανοιχτό το Skype συνεχώς στο iPhone σας (iPhone 3GS και iPhone 4) και να επικοινωνείτε με πολύ φθηνότερες χρεώσεις (ιδιαίτερα με το εξωτερικό) χρησιμοποιώντας το data plan σας!

[via blogs.skype.com]


Αυτό αναφέρεται μόνο σε κλήσεις προς skype ή μπορούμε να καλούμε και αριθμούς τηλεφώνων;

#142   liana88

liana88

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/07/2010 - 14:16

έχω και εγώ την ίδια απορία με τον Mandragore

#143   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/07/2010 - 15:04

Λογικά μόνο προς skype.

#144   kalzerv

kalzerv

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/07/2010 - 15:17

Από τη στιγμή που αναφέρει φθηνές κλήσεις προς το εξωτερικό εννοεί κλήσεις προς κανονικούς (μη skype) αριθμούς και φυσικά και για Ελλάδα απλά εκεί ο καθένας συγκρίνει το κόστος της κλήσης που θα κάνει αν καλέσει μέσω voda-wind-cosmo κοκ. με αυτό του Skype και αποφασίζει.

Τελευταία επεξεργασία από: kalzerv, 23/07/2010 - 15:19


#145   killerlook

killerlook

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2010 - 15:38

Για να καταλάβω...εμένα το πρόγραμμα μου περιλαμβάνει κάποια mb(πχ 750mb) για χρήση internet. Οπότε πλέον τα δεδομένα που μεταφέρονται κατά τη διάρκεια της κλήσεις μέσω skype θα αφαιρούνται από τα 750mb ??.

Είχα διαβάσει στο site του παρόχου μου(cosmote) σε μία υποσημείωση ότι τα mb αυτά προορίζονται μόνο για χρήση internet και όχι για μεταφορά δεδομένων data σε υπηρεσίες VoIP...πλέον όμως δεν μπορώ να το ξαναβρώ να το δημοσιεύσω εκτός αν ψάχνωβ λάθος.

#146   avramis

avramis

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2010 - 17:09

Παιδία έχω το ίδιο πρόβλημα....κάνω εγκατάσταση το skype και μετά δέν δουλεύει με multitasking....Πώς μπορώ να το διορθώσω??

#147   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 23/07/2010 - 17:34

Παιδία έχω το ίδιο πρόβλημα....κάνω εγκατάσταση το skype και μετά δέν δουλεύει με multitasking....Πώς μπορώ να το διορθώσω??


Είναι σίγουρο ότι έχει προβλήματα σε jb συσκευές η και σε μη jb..;; Όσοι έχετε πρόβλημα το έχετε jb??
Γιατί εμενα είναι jb και δεν δουλέυει σωστά και ούτε το multitasking... :(

Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 23/07/2010 - 17:34

@CaLi@


#148   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2010 - 18:37

Για να καταλάβω...εμένα το πρόγραμμα μου περιλαμβάνει κάποια mb(πχ 750mb) για χρήση internet. Οπότε πλέον τα δεδομένα που μεταφέρονται κατά τη διάρκεια της κλήσεις μέσω skype θα αφαιρούνται από τα 750mb ??.

Ακριβώς


Είχα διαβάσει στο site του παρόχου μου(cosmote) σε μία υποσημείωση ότι τα mb αυτά προορίζονται μόνο για χρήση internet και όχι για μεταφορά δεδομένων data σε υπηρεσίες VoIP...πλέον όμως δεν μπορώ να το ξαναβρώ να το δημοσιεύσω εκτός αν ψάχνωβ λάθος.

Έτσι λέει, αλλά δεν μπορούν να το ελέγξουν, μην αγχώνεσαι, δεν υπάρχει πρόβλημα. Με το 3G unrestrictor έχω κάνει πάμπολλες κλήσεις μέσω 3G+skype, όταν η εφαρμογή το απαγόρευε στις προηγούμενες εκδόσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: hostolis, 23/07/2010 - 18:38


#149   eisaisobaros

eisaisobaros

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2010 - 22:26

Ούτε εμένα δουλεύει σωστά.
Έχω jb iOS4 και όταν γυρνάω στο Skype ξανακάνει sign in :(

Update: Το παρουσιάζει μόνο σε συσκευές jb και αν δεν κάνουν update to Mobile Substrate δεν θα διορθωθεί...

Τελευταία επεξεργασία από: eisaisobaros, 23/07/2010 - 22:31


#150   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/07/2010 - 02:05

Ούτε εμένα δουλεύει σωστά.
Έχω jb iOS4 και όταν γυρνάω στο Skype ξανακάνει sign in :(

Update: Το παρουσιάζει μόνο σε συσκευές jb και αν δεν κάνουν update to Mobile Substrate δεν θα διορθωθεί...


Μάλιστα άρα σαν να λέμε αναμένουμε update..
Για να δούμε...

@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες