Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple blinks: New iPad XL to offer Flash capability


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   virtu

virtu

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Twitter:@prokouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:Cuckoo Pro

Δημοσίευση 25/05/2010 - 14:39

Tέλειο!
που πάνε και τα σκαρφίζονται!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mike22

mike22

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 14:41

λολ καλά έχω πεθάνει!!

#18   Achaian

Achaian

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 15:07

Ελιωσα λεμε!!!!!
Οποια και να ειναι η αποψη σας για το flash το αστειο ηταν επιτυχημενο!

#19   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 25/05/2010 - 15:12

Ναι είναι απεχτος ο δημιουργός ... Του αξίζει μια θέση στη σχεδιαστική και εφευρετικη μονάδα της apple xD

#20   teliaz

teliaz

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 16:06

φιλαρακι μου τα θες και τα λες αυτά η έτσι βγαίνουν ανεξέλεγκτα ;;

ξέρω πάρα πολύ καλά τι γράφω ... αλλιώς δεν θα έμπαινα στο κόπο να γράψω τίποτα


1) έτσι και κόψει η adobe τις σουίτες τη απ´τα mac ξες πόσο χοντρά θα τον φάει ;; Την ξέρεις την quark ?? όχι ... Που να την ξέρεις ... Προφανώς ούτε έχεις καμία ιδέα από design η γραφιστική ούτε έχεις σκεφτεί ότι το 90% των χρηστών της adobe (ακόμα και οι προγραμματιστες τις ίδιας της εταιρίας πλέον χρησιμοποιούν mac ...

δεν ασχολουμαι καθόλου με υπολογιστές αλλά νομίζω ότι κάτι θυμάμαι από quark από εποχές Amiga 500!

Τελευταία επεξεργασία από: teliaz, 25/05/2010 - 16:08


#21   teliaz

teliaz

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 16:07

2) τα mac αγοράκι μου αυτή τη στιγμή είναι η πιο δυνατή πλατφόρμα στο πλανήτη ...

Είσαι λίγο υπερβολικός ή είναι η ιδέα μου?

Ενώ ο safari browser πολλές φορές θεωρείται καλύτερος ακόμα και απ´τον firefox ... Προσωπικά θεωρω το chrome μια μεγάλη αποτυχία ως browser ...

Προφανώς δεν κατάλαβες τι εννοούσα. Αλλά εδώ το έχεις χάσει ήδη...

3) το ακριβώς εννοείς τι να κανείς με ένα mac ?? ξέρεις κάτι το οποίο δεν μπορείς να κανείς ;;

Πόσο είναι το maximum limit χαρακτήρων για ένα ένα post reply;

Τελευταία επεξεργασία από: teliaz, 25/05/2010 - 16:11


#22   nikos14

nikos14

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2010 - 16:13

φιλαρακι μου τα θες και τα λες αυτά η έτσι βγαίνουν ανεξέλεγκτα ;;

1) έτσι και κόψει η adobe τις σουίτες τη απ´τα mac ξες πόσο χοντρά θα τον φάει ;; Την ξέρεις την quark ?? όχι ... Που να την ξέρεις ... Προφανώς ούτε έχεις καμία ιδέα από design η γραφιστική ούτε έχεις σκεφτεί ότι το 90% των χρηστών της adobe (ακόμα και οι προγραμματιστες τις ίδιας της εταιρίας πλέον χρησιμοποιούν mac ...
2) τα mac αγοράκι μου αυτή τη στιγμή είναι η πιο δυνατή πλατφόρμα στο πλανήτη ... Ενώ ο safari browser πολλές φορές θεωρείται καλύτερος ακόμα και απ´τον firefox ... Προσωπικά θεωρω το chrome μια μεγάλη αποτυχία ως browser ...
3) το ακριβώς εννοείς τι να κανείς με ένα mac ?? ξέρεις κάτι το οποίο δεν μπορείς να κανείς ;;



Δεν ξερω τι ειναι η quark και ουτε με νοιαζει γιατι ουτε γραφιστας ειμαι ουτε υπαληλος της Adobe.Αυτο που ξερω ειναι οτι η προπαγανδα που κανει η Apple για να υποστηριξει τις δικιες της αδυναμιες/ιδεες δεν ειναι η αληθεια και ουτε θα λαμβανεται ως τετοια.Το αν το Flash ειναι battery hog εχω ματια και μυαλο και μπορω να το κρινω μονος μου το οτι δεν το σιμπεριελαβε ειναι καθαρα δικια της αδυναμια και θα την κατακρινω γιαυτο.
2) Δυνατη πλατφορμα?..Μας δουλευεις? οταν η εταιρια φτιαχνει ολα τα μερη του υπολογιστη θα ηταν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αποτυχια αν δεν δουλευαν ολα ρολοι.Μαγκια ειναι να μπορεις να βγαλεις pc που να δουλευει με εξαρτηματα τριτων οχι μονο με τα δικα σου.Οσο για τον Chrome..ελεος.. ειναι μακραν ο πιο γρηγορος browser ΚΑΙ ο πιο ελαφρης.
3)Εφοσον δεν εχεις καπια συγκεκριμενη εργασια για να χρησιμοποιεις mac ειναι μακραν η λιγοτερο αποδοτικη επιλογη.Ειναι το μονο λειτουργικο που εχει ολα τα αρνητικα ενος UNIX συστηματος (ασυμβατοτητα με πολλα προγραμματα κτλ) και καταφερνει να διωξει ολα τα θετικα του (open source).ΠΛηρωνεις εναν υπολογιστη αξιας 800 ευρω 1400 στον οποιο κανεις στην ουσια οτι σε αφηνει η Apple.Το να το επικροτεις ειναι τουλαχιστον ανεπιτρεπτο.

#23   teliaz

teliaz

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 16:16

Δεν ξερω τι ειναι η quark και ουτε με νοιαζει γιατι ουτε γραφιστας ειμαι ουτε υπαληλος της Adobe.Αυτο που ξερω ειναι οτι η προπαγανδα που κανει η Apple για να υποστηριξει τις δικιες της αδυναμιες/ιδεες δεν ειναι η αληθεια και ουτε θα λαμβανεται ως τετοια.Το αν το Flash ειναι battery hog εχω ματια και μυαλο και μπορω να το κρινω μονος μου το οτι δεν το σιμπεριελαβε ειναι καθαρα δικια της αδυναμια και θα την κατακρινω γιαυτο.
2) Δυνατη πλατφορμα?..Μας δουλευεις? οταν η εταιρια φτιαχνει ολα τα μερη του υπολογιστη θα ηταν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αποτυχια αν δεν δουλευαν ολα ρολοι.Μαγκια ειναι να μπορεις να βγαλεις pc που να δουλευει με εξαρτηματα τριτων οχι μονο με τα δικα σου.Οσο για τον Chrome..ελεος.. ειναι μακραν ο πιο γρηγορος browser ΚΑΙ ο πιο ελαφρης.
3)Εφοσον δεν εχεις καπια συγκεκριμενη εργασια για να χρησιμοποιεις mac ειναι μακραν η λιγοτερο αποδοτικη επιλογη.Ειναι το μονο λειτουργικο που εχει ολα τα αρνητικα ενος UNIX συστηματος (ασυμβατοτητα με πολλα προγραμματα κτλ) και καταφερνει να διωξει ολα τα θετικα του (open source).ΠΛηρωνεις εναν υπολογιστη αξιας 800 ευρω 1400 στον οποιο κανεις στην ουσια οτι σε αφηνει η Apple.Το να το επικροτεις ειναι τουλαχιστον ανεπιτρεπτο.

Well said...

οταν η εταιρια φτιαχνει ολα τα μερη του υπολογιστη θα ηταν ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ αποτυχια αν δεν δουλευαν ολα ρολοι

έγραψες!!!

#24   einsteinick

einsteinick

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Twitter:@mythrandeer
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:einsteinick

Δημοσίευση 25/05/2010 - 16:45

Λοιπόν,
για το μόνο που σας δίνω δίκιο είναι για τον chrome ... Η αλήθεια είναι ότι δεν τον έχω δοκιμάσει ... Μόνο το καλοκαίρι που ήταν ακόμα στην beta μορφή του και τότε ναι, ήταν αποτυχία, η αλήθεια όμως είναι ότι δεν τον έχω δοκιμάσει εκτός της beta του ...
Πέρα από αυτό όμως κατα πρώτον τι εννοείτε όταν λέτε ασυμβατοτητα του Unix με αλλά προγράμματα ακριβώς ;; Τα προγράμματα του DOS ;; Σωπα ... Τι μας είπες ... Η μήπως έχεις την εντύπωση ότι αυτό το κάνει μόνο το mac ;; Εχεις δοκιμάσει να τρεξεις αρχείο του mac η ακόμα και του Linux σου λέω εγώ στο πισι ;; Ασυμβατότητα ;; Πολυ σχετικό με το πως οριζεις την "ασυμβατοτητα" ...
Έπειτα, λες ότι μαγκιά είναι να βάλεις όλα τα κομμάτια από 3ους στο πισι σου και να δουλεύει ... Ξέρεις κάτι; Το έκανα ... Intel Core 2 Quad GHz, 4GB ddr3, asus Maximus extreme mb, corsair psu 750w, nvidia 9800gx2 x2 Sli mode πριν 2 χρόνια παραγγελία από εξωτερικό για να έρθουν πιο φθηνά και τα συναρμολογησα μόνος μου γιατί ξέρω όπως πιθανώς και ´συ... Ξέρεις ποσά έσκασα ;; Κοντα 3 χιλιαρικα ... Και μην αρχίσεις τις εξυπνάδες αλλος ένας macfan με μεγάλη τσέπη και αηδίες ... Φίλε μου τα λεφτά που έχεις έχω ... Απλώς έχω κόλλημα ... Προτιμώ να μην να πάρω ένα ντιμακι μνήμης για το πισι παρά να φαω ... Στο θέμα μας λοιπόν ... Πρόσφατα πήρα ένα MacBook pro ... 1800 ευρώ ... Core 2 duo, 2gb ddr3 ενώ τα υπόλοιπα δεν τα κοίταξα καν ... Ούτε καν την κάρτα ... Γιατί ;; Γιατι ήθελα ένα λάπτοπ καθαρά για δουλειές .. Υπεθετα ότι δεν θα περάσω games κλπ ... Η διάφορα τους πέρα απ´τα 1200 χιλιαρικα ;; Καμια ... Και games έστησα μέσω parralels και 3d mark έτρεξα και όλα .. Οι αποδόσεις περίπου οι ίδιες ... Ασε που το πισι αν του κανείς πλήρη χρήση και games και προγράμματα και torrents και όλα παει για φόρματ κάθε 2ο μήνα ... Τι να πω ... Συμφωνώ πως όταν ΕΣΥ ως εταιρία φτιαχνεις τα κομμάτια σου σαφώς περιμένεις να δουλεύουν όλα ρολόι αλλά νταξει ... Άμα είναι να σκαω 1200 παραπάνω για να είμαι μάγκας, σορρυ φίλε ... Πάω στην apple ... Προφανώς θα είπατε και αλλά αλλά δεν μπορώ να σας απαντήσω αυτή τη στιγμή ... Έχω μάθημα στις έξι ... Πραγματικά θα χαρώ να με κάνετε add στο msn που μπορειται να βρείτε στο προφίλ μου και να συνεχιουμε όλοι μαζί τη συζήτηση στον υπολογιστή (γιατί κακά τα ψέματα το iPhone δεν είναι για να γράψεις πολλά ...) κατα τις 8 ... Αν πάλι δεν θέλετε, αφήστε σχόλια εδώ και απανταω κατα τις 8.30-9.00 καλό απόγευμα φίλοι μου

#25   nikos14

nikos14

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2010 - 17:11

1) Προφανως καταλαβες λαθος. Δεν ενοοω σαν ιδιωτης να το κανεις αυτο.. αλλα σαν εταιρια. Δηλαδη ειναι Ατοπο να συγκρινεις mac-windows απο τη στιγμη που τα Mac δουλευουν μονο σε μηχανηματα φτιαγμενα απο την Apple.(Μπορει να ξερεις μια περιπτωση μια εταιριας που πουλαγε mac σε pc και οτι την εκλεισε η apple.Τοσο την πειραζε που ΠΟΥΛΑΓΑΝ το λογισμικο της αγορασμενο (ΝΟΜΙΜΑ) απο αυτους? οχι απλα στα pc τα mac ηταν μια αποτυχια)

2)[offtopic mode/on]Οσο αφορα τα mac και τα λεφτα κτλ.Το να αγορασεις ενα pc οπως μου το ειπες εχει πιθανες 2 χρησεις 1.επεξεργασια βιντεο 2.παιχνιδια Στην πρωτη επιλογη παω πασο στην δευτερη ομως με τα mac απλα τον χαραμιζεις.οσο για τον φορητο εκτος αν κανεις βιντεο editing /photo π εστω οτι θελουν επεξεργαστικη ισχυ(που δεν γινεται γτ ανεφερες οτι δεν κοιταξες καρτα) η ddr3 (εντελως π.χ) ειναι αχρηστη.Και με αυτα ενοοω οτι "macfan με λεφτα" λες καποιον που αγοραζει κατι χωρις να το εχει αναγκη [οφφ τοπικ mode /off]

3)Συμβατοτητα.οπως θα ξερεις οτιδηποτε κανεις/κανω στηριζεται πανω στην πλειοψηφια. Την καλυτερη δομη υπολογιστη να ειχα θα μου ηταν αχρηστη απο τη στιγμη που δεν υπαρχει συμβατοτητα με τους αλλους υπολογιστες που εχουν οι περισσοτεροι. Ετσι ενοοω και τα unix εχουν θεμα ασυμβατοτητας ως προς την πλειωψηφια των υπολογιστων.Τελος
Περιμενω την αποψη σου στα αλλα καθως θελω να δω πως ακριβως εισαι "μαγκας" οταν εχεις mac απο τη στιγμη που ζεις στο ελεγχομενο περιβαλλον της μαμας Apple.Δεν προκειται ποτε να επεφτα με το ποδηλατο αν ημουν κλεισμενος στο σπιτι.Σκεψου τι χανεις ομως με το να μενεις σε ολη σου τη ζωη μεσα ( αν πιανεις το παραδειγμα)

#26   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/05/2010 - 17:21

Πολύ καλό. Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι το μηλαράκι στην ρόδα.

#27   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2010 - 17:56

Κάθομαι και σας βλέπω να λογομαχείτε... και σας βαρέθηκα . Πραγματικά δεν μου λείπει το Flash ,ούτε η διαγραφή μεμονωμένων κλήσεων .Μου λείπει η αγάπη και η συμπόνια ανάμεσα στους ανθρώπους . :(

#28   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 25/05/2010 - 18:03

Παρακαλώ μην την συνεχίσετε την λογομαχία εδώ βγαίνεται offtopic! :excl: Υπάρχουν και τα pm.

#29   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 25/05/2010 - 18:14

Να και το πρωτότυπο, σε σύγκριση με το edited... : :rolleyes: 8) ;)

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 25/05/2010 - 18:16





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες