Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad Released in Europe, Japan, Australia and Canada


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/05/2010 - 12:51

Επίσημη πρώτη για το iPad σήμερα σε πολλές ευρωπαϊκές πόλεις, με πολλούς λάτρεις της συσκευής να ξενυχτούν έξω από εμπορικά πολυκαταστήματα ηλεκτρονικών ειδών, προκειμένου να προμηθευτούν πρώτοι το νέο iDevice της Apple.

Αναρτημένη εικόνα


Σχεδόν σε όλο τον πλανήτη δημιουργούνται ουρές προτεραιότητας, με τις χώρες στις οποίες έχουν μέχρι στιγμής συγκεντρωθεί τα μεγαλύτερα πλήθη να είναι η Ιαπωνία και η Αυστραλία.

Το iPad αναμένεται να φτάσει σήμερα στα ράφια των καταστημάτων της Γερμανίας, της Γαλλίας, της Ιταλίας, της Ελβετίας, της Ισπανίας, της Βρετανίας και του Καναδά.

Αναρτημένη εικόνα


Στο κεντρικό κατάστημα της Apple στο Τόκιο, στην αγορά Ginza, περίπου 1.200 άνθρωποι έχουν από το πρωί σχηματίσει ουρές 800 μέτρων! Όταν μάλιστα χτύπησε το κουδούνι στην οροφή του πολυκαταστήματος Wako στις 8 το πρωί τοπική ώρα, το κατάστημα άνοιξε τις πόρτες του, με ένα δυνατό χειροκρότημα και τα ουρλιαχτά των πελατών που ήταν ώρες σε ουρά αναμονής.

Μάλιστα, το συναρπασμένο πλήθος ήταν τόσο μεγάλο που η δημοτική αστυνομία ειδοποίησε την Apple να λάβει τα απαραίτητα μέτρα εκκαθάρισης του πεζοδρομίου, προκειμένου να διευκολύνεται η διέλευση των οχημάτων.

[via News247.gr]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 28/05/2010 - 12:54

Χαμός έγινε αλλά η Ελλάδα... περιμένει ακόμα

London

Αναρτημένη εικόνα



#3   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 28/05/2010 - 12:58

όχι ρε παιδια προς θεου ποιος θα έπαιρνε την χαζαμάρα της Apple? >:( :mad:
Τι ζώα που είναι μερικοι άνθρωποι....βρίζουν φουλ το προιον και περιμένουν απ'εξω να το πάρουν πλέον απο τα ξημερώματα....εγω θα ντρεπόμουν!

#4   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2010 - 12:58

ο καταναλωτισμός στο μεγαλείο του...άραγε μας είναι ανάγκη να το πάρουμε, ή μας δημιουργήσανε την ανάγκη να το πάρουμε? Το λεω σε αντιπαράθεση με το άλλο άρθρο που ανεβάσατε, ότι στην Κίνα αυτοκτονεί κόσμος στα εργοστάσια που τα κατασκευάζουν και πληρώνονται ψίχουλα... αν δεν αλλάξουμε εμείς οι ίδιοι..τίποτα δεν θα αλλάξει σ'αυτόν τον κόσμο... :(

#5   Franjelisco

Franjelisco

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/05/2010 - 13:00

ΧΑΜΟΣΣΣΣΣΣΣ.. iPad FTW!!!

Πωπω... Δεν μπορεί να τα χωρέσει ούτε η φωτογραφία!!!

Έ-Λ-Ε-Ο-Σ

Τελευταία επεξεργασία από: Franjelisco, 28/05/2010 - 13:03


#6   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/05/2010 - 13:31

παιδιά από ότι μαθαίνω πλέον ούτε στην Αμερική δεν έχουν ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ να αγοράσεις στα Appstores, περονόσπορος έπεσε, παραλαμβάνουν την μια μέρα, και μέσα στην ίδια μέρα τα περισσότερα φεύγουν σε 'γνωστούς' που τα έχουν καπαρώσει από πρίν στο κατάστημα. Λες και τα δίνουν τσάμπα!

#7   tjetri

tjetri

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2010 - 14:04

Congratulations στη apple και στο Jobs...

#8   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 28/05/2010 - 15:09

Η αππλε δινει μαθηματα marketing σε ολο το κοσμο ...

#9   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 28/05/2010 - 15:21

Aυτο το πράμα με τις ουρές εξω απο τα μαγαζιά ολο το βράδυ μονο στην Apple και στην Blizzard το εχω δει με το World of Warcraft Series, για το Warcraft δε, ουρες εξω απο τα μαγαζια ειχαμε και στην Ελλαδα!!!

#10   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 28/05/2010 - 15:31

Ορίστε από Παρίσι ( Πυραμίδα του Λούβρου ) και το καινούργιο Apple Store στο Montpellier!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 28/05/2010 - 15:31

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#11   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 28/05/2010 - 17:31

H ηλιθιότητα είναι ανίκητη.

#12   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2010 - 19:04

Ποτέ δε μπόρεσα να καταλάβω αυτούς τους καθυστερημένους που περιμένουν στην ουρά για να αγοράσουν κάτι που απλώς είναι καινούριο. Τόσο άδεια ήταν η ζωή τους πριν κυκλοφορήσει το εκάστοτε ipad/ps3/wow; Γιατί δεν αυτοκτονούσαν τότε να κάνουν κι ένα καλό στην ανθρωπότητα;

#13   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 28/05/2010 - 21:02

Ποτέ δε μπόρεσα να καταλάβω αυτούς τους καθυστερημένους που περιμένουν στην ουρά για να αγοράσουν κάτι που απλώς είναι καινούριο. Τόσο άδεια ήταν η ζωή τους πριν κυκλοφορήσει το εκάστοτε ipad/ps3/wow; Γιατί δεν αυτοκτονούσαν τότε να κάνουν κι ένα καλό στην ανθρωπότητα;

Εσύ γιατί δεν αυτοκτονείς?Προ βλέπουμε και κάνουμε κριτηκή στον εαυτό μας και μετα ίσως είμαστε στην θέση να κρίνουμε τους άλλους!!Εσυ δηλαδή είσαι πιο έξυπνος και εμείς είμαστε οι καθυστερημένοι?Επειδή θέλουμε για τον Α,Β λόγο το τελευταίο gadget της αγοράς?
Σε παρακαλώ πολυ αυτο που είπες για το καθυστερημένους να το πάρεις πίσω!Δεν είσαι σε θέση να το κρίνεις!

Α και σύμφωνα με το avatar που έχεις να πας να γραφτεις σε άλλα forum linux/windows, android/symbian/windows mobile!Εδω δεν φαίνεται να γουσταρεις που είσαι!

#14   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/05/2010 - 21:29

Εσύ γιατί δεν αυτοκτονείς?Προ βλέπουμε και κάνουμε κριτηκή στον εαυτό μας και μετα ίσως είμαστε στην θέση να κρίνουμε τους άλλους!!Εσυ δηλαδή είσαι πιο έξυπνος και εμείς είμαστε οι καθυστερημένοι?Επειδή θέλουμε για τον Α,Β λόγο το τελευταίο gadget της αγοράς?
Σε παρακαλώ πολυ αυτο που είπες για το καθυστερημένους να το πάρεις πίσω!Δεν είσαι σε θέση να το κρίνεις!

Α και σύμφωνα με το avatar που έχεις να πας να γραφτεις σε άλλα forum linux/windows, android/symbian/windows mobile!Εδω δεν φαίνεται να γουσταρεις που είσαι!


Είμαι --censored-- , αλλά αν δεν ήταν αυτό θα το σκεφτόμουν αν είχα φτάσει σε τέτοιο σημείο. Κριτική στον εαυτό μου κάνω, πολύ συχνά μην ανησυχείς για μένα. Έχω την αμυδρά εντύπωση ότι παρεξήγησες το πόστ μου. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους πορωμένους γκατζετάκηδες, ίσα ίσα που τα λατρεύω και του λόγου μου, αλλά ρε φίλε sorry κιόλας όταν βλέπω άτομα να περιμένουν να πάρουν ipad/ps3/wow/κλπ σε τέτοιες ουρές, εγώ φταίω να σκεφτώ ότι δε πάει κάτι καλά μέσα στο κεφάλι τους; Δηλαδή αν το πάρεις σε μια βδομάδα που δε θα είναι κανείς στην ουρά θα έχει παλιώσει το gadget και δε λέει; Είμαστε σοβαροί; Όσο για τον χαρακτηρισμό απλά θα διευκρινίσω ότι δε θέλω σε καμία περίπτωση να προσβάλλω τα ΑΜΕΑ. Κριτική μπορώ να κάνω, αν δε σου αρέσει δε τη δέχεσαι και το συζητάμε, αυτά είναι τα καλά της δημοκρατίας.

Τέλος να σ' ευχαριστήσω που με διώχνεις απ το φόρουμ (τα καλά της δημοκρατίας ε; ) και μου δείχνεις το δρόμο της λύτρωσης, ένιωθα λίγο χαμένος τελευταία...

Τελευταία επεξεργασία από: angmar, 28/05/2010 - 21:30


#15   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 28/05/2010 - 21:32

Εγω προτεινω και στους δυο να ηρεμησετε και αν εχετε να συζητησετε κατι που δεν αφορα το topic καλο θα ηταν να το κανετε ειτε με pm ειτε στο iPhoneHellas Cafe στην ενοτητα bla bla.

Εαν υπαρξει αλλο ενα μηνυμα θα διαγραφει χωρις προειδοποιηση.


Ευχαριστω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες