Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4G/HD: IPS Panel, 960x640 Resolution [Microscopic Analysis says so...]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2010 - 23:19

Δεν έχω δει πως είναι η Amoled αλλά η οθόνη του iPhone μου έχει τα τέλεια χρώματα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2010 - 23:21

Ναι μια χαρά χρώματα έχει και το iPhone

Μην τυφλωθούμε κιόλας :lol:

#18   glypti

glypti

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2010 - 23:24

η ips ειναι πολυ ανωτερη απο την amoled. η amoled εχει απλα φανταχτερα χρωματα και εχει δρομο μεχρι να καταξιωθει. ασε που με φως ημερας δεν τα παει πολυ καλα

#19   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/05/2010 - 23:49

μην τρελενεστε κιολας,οι διαφορες δεν ειναι τοσο ορατες στο ματι!βεβαια με το περασμα του χρονου βελτιωνονται αρκετα αλλα μια χαρα μπορουμε να δουμε και ταινιες στα τωρινα iphone με πολυ καλη αναλυση!δεν νομιζω να παραπονιεται καποιος για την αναλυση,αλλα για αλλες ελλειψεις!

#20   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 30/05/2010 - 00:04

επειδή με το jb έχω καλύψει τ άλλα τώρα θέλω καλύτερη ανάλυση :D

Τελευταία επεξεργασία από: peterboutsis, 30/05/2010 - 00:04


#21   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 30/05/2010 - 00:22

Οι amoled πέρα από πιο όμορφα χρώματα έχουν και μικρότερη κατανάλωση. Δεν έχουν ανάγκη από οπίσθιο φωτισμό!

#22   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2010 - 00:32

Αναρτημένη εικόνα

Δεν υπαρχει συγκριση νομιζω..

Τελευταία επεξεργασία από: pabou13, 30/05/2010 - 00:32


#23   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 30/05/2010 - 00:34

ωραία γτ μου έχει ζαλίσει τα @@ με την μλκια του και το συγκρίνει με το 3gs, κινητό ενός χρόνου, μακάρι να έχει τέοια ανάλυση... (Κακός χαχαχα) 8)

Πλεον φιλε μου ο ενας θα ζαλιζει του αλλου...
Σε 10 μερες θα αρχισεις να βγαζεις σημαιες και να τον ζαλιζεις εσυ...
Μετα απο κανενα 3μηνο - 4μηνο θα αρχισει παλι αυτος...κ.ο.κ
Το καλο-κακο με την Apple ειναι οτι δεν εχει γραμμη παραγωγης τοσο μεγαλη ωστε να διαθετει πολλες συσκευες οπως κανουν αλλες εταιριες...(NOKIA-SAMSUNG-HTC-κλπ)
Βγαζει ενα κινητο καθε 1 - 1μιση χρονο πουλαει οσο πουλανε ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΑΖΙ κ αυτο ειναι ολο...

Μπραβο στην Apple αν ισχυει αυτο με την οθονη...
Επιτελους μπαινει δυνατα σε καποια πραγματα...γιατι μεχρι τωρα οσον αφορα καποια τεχνικα στοιχεια σαν σκετη συσκευη κακα τα ψεματα δεν ειναι κ ΤΟΡ...βασικα δεν ειναι καν στην λιστα...lol

#24   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 30/05/2010 - 01:22

Σαφώς και οι AMOLED είναι καλύτερες. Απλά η Apple δεν τα βρήκε με την Samsung όσο αναφορά την ημερομηνία παράδοσης για ένα συγκεκριμένο αριθμό και τελικά αποφασίστηκε να μπεί IPS. Και τώρα ξεκίνησε το τυράκι ότι οι IPS είναι καλύτερες. ye...

#25   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 30/05/2010 - 02:01

Θέλτε να μ πείτε ότι έχετε χρησιμοποιήσει amoled κ δεν σας έχει κουράσει στα μάτια?? Tότε έχω πρόβλημα και πρέπει να πάω να τα κοιτάξω.. :lol:

Όσο για την κατανάλωση η διαφορά είναι αμελητέα, σαν overall το 3gs κρατάει πιο πολύ από το desire και του έχω περάσει της παναγιας τα μάτια + jb το οποίο επιβαρύνει την απόδοση της μπαταριας.

Είδωμεν..

#26   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 30/05/2010 - 10:16

Όσο για την κατανάλωση η διαφορά είναι αμελητέα, σαν overall το 3gs κρατάει πιο πολύ από το desire και του έχω περάσει της παναγιας τα μάτια + jb το οποίο επιβαρύνει την απόδοση της μπαταριας.

Αυτό που λες δεν ισχύει. Άλλο η κατανάλωση της οθόνης και άλλο της συσκευής. Το ότι κρατάει τόσο η μπαταρία στο desire δεν είναι αποκλειστικά θέμα της οθόνης. Και φαντάζομαι ότι όλοι συμφωνούμε ότι κάτι πρέπει να γίνει για τη διάρκεια της μπαταρίας του iPhone.

Έχεις δει την οθόνη του omnia II; Πάρα πολύ ωραία. Και έχει και τον ίδιο επεξεργαστή με το iphone μόνο που δεν είναι υποχρονισμένος. Η συσκευή σαν συσκευή και σαν εμπειρία δεν μου αρέσει καθόλου αλλά έχει δύο τεράστια +: Την οθόνη και την διάρκεια της μπαταρίας.

#27   glypti

glypti

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2010 - 10:19

οι amoled σιγουρα ειναι το μελλον αλλα, αν ηταν τοσο καλες σημερα θα ηταν στις πανακριβες τηλεορασεις και και στις οθονες γραφιστων που εχουν πολλες χιλιαδες ευρω. η φωτο που ειδα ποιο πανω ειναι εντυπωσιασμου (και το 3gs εχει tn-> χειροτερη απο ips). δεν μπορεις να κρινεις τις οθονες απο φωτογραφειες, πρεπει να τις δεις απο κοντα. το μειονεκτημα αποτις amoled σε εντονο φωτισμο (->κινητο ) ειναι σημαντικο για μενα ενω δεν φτανουν ουτε κατα διανοια τα χρωματα απο τις ips (σημερα το τονιζω), απλα ειναι εντονα και λιγα. δεν ξερω αν εχει διορθωθει και το προβλημα με το μπλε που εξασθενουσε με το καιρο
για μενα αν ειχε amoled το iphone ηταν λογος να μην το αγορασω. μαλλον το 5G του χρονου θα εχει αμολεντ και ελπιζω να εχουν κανει προοδο

#28   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2010 - 12:09

Να συμειωσουμε οτι η οθονη του iphone ειναι η ιδια σχεδιαστικα εδω και τρια χρονια,με μονη εξερεση την προσθεση ελεοφοβικης οθονης στο 3gs. Οι αλλες εταιριες smartphone εκαναν δυο-τρια ολοκληρα χρονια για να φτασουν την οθονη του iphone .

#29   Astri

Astri

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2010 - 12:21

Ωχ παει η ακριβεια στο touch δηλαδη....
Κατω απο καθε δαχτυλο θα χωρανε τα διπλασια pixels τωρα :huh:

#30   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 30/05/2010 - 16:09

Ωχ παει η ακριβεια στο touch δηλαδη....
Κατω απο καθε δαχτυλο θα χωρανε τα διπλασια pixels τωρα :huh:

Αυτό απο που το καταλαβες φίλε μου ? :unsure:

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες