Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απορίες, σχόλια για το iTunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2412 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2326   mindtrapper1985

mindtrapper1985

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:00

καλησπερα ... εχω το εξης προβλημα...
με την τελευταια εκδοση του itunes 11.0.1 δεν αναγνωριζεται το iphone 4 που εχω σαν συσκευη ...δεν συνχρονιζεται γιατι πολυ απλα δεν το βλεπει ουτε καν ...
εχω δοκιμασει τα παντα που λεει η apple στο site της..εχω κανει uninstall ολα τα προγραμματα που εχουν σχεση με την apple(itunes ,device manager...κλτ)...
παρατηρησα δε πως οταν εχω κανει απεγκατασταση το κινητο αναγνωριζεται σαν apple iphone απο την διαχειριση συσκευων και οταν παω να κανω install τα i tunes με το κινητο συνδεδεμενο δεν μπορει να περαστει το apple mobile device support και μου ζηταει να παραβλεψω το βημα ωστε να ολοκληρωθει η εγκτασταση.....οποτε δεν μπορουν να αναγνωρισουν τα i tunes το κινητο μου
υποψην πως εχω διαγραψει και τους φακελους της apple απο τα programm files που εχουν σχεση με τα itunes οπως λεει κ το site της apple....
μια βοηθεια παρακαλω ......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2327   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:05

Το PC σου τη συσκευή τη βλέπει σαν εξωτερικό? Σταθερό ή Laptop έχεις?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2328   mindtrapper1985

mindtrapper1985

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:11

Το PC σου τη συσκευή τη βλέπει σαν εξωτερικό? Σταθερό ή Laptop έχεις?

λαπτοπ εχω κ το pc μου το βλεπει σαν φορητη συκευη apple i phone μετα απο πολυ προσπαθεια!!

#2329   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:13

Σε ποιο iOS η συσκευή?

Αφαίρεσε ξανα ο,τι έχει σχέση με Apple απο πίνακα ελέγχου. Όταν μετά θα κάνεις εγκατάσταση το iTunes ξανά, μην έχεις συνδεδεμένο το τηλ. στο PC.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2330   mindtrapper1985

mindtrapper1985

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:17

το εχω ηδη κανει...... στο ios 6.0.1..... με συνδεδεμενο κ χωρις...

#2331   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:17

Θελω να νοικιασω μια ταινια στο iPad 3,κ ως συνηθως στα details σου ελεγε τι χωρητικοτητα πιανει...
Πλεον δεν το αναφερει αυτο..

#2332   mindtrapper1985

mindtrapper1985

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2013 - 22:25

αυτα ακριβως ειναι το πως βλεπω την συσκευη μου

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  apple.png   40,77KB   4 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  2.png   27,35KB   4 λήψεις


#2333   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 03/01/2013 - 10:58

γινεται να συγχρονισω το ipad με το ιδιο itunes που εχω το iphone? επισης αν αγορασω μια εφαρμογη πχ το iphoto θα μπορω να τη περασω και στο iphone και στο ipad η πρεπει να δηλωσω για τι απ τα δυο τη θελω στο κατεβασμα?

#2334   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/01/2013 - 11:32

γινεται να συγχρονισω το ipad με το ιδιο itunes που εχω το iphone? επισης αν αγορασω μια εφαρμογη πχ το iphoto θα μπορω να τη περασω και στο iphone και στο ipad η πρεπει να δηλωσω για τι απ τα δυο τη θελω στο κατεβασμα?

Ναι μπορείς να το συγχρονίζεις κανονικά, μόνο που καλύτερα να είναι με το ίδιο apple id οι συσκευές. Διαφορετικά άλλος υπολογιστής ή στον ίδιο δημιουργείς νέο χρήστη και το συγχρονίζεις εκεί.
Αν κατεβάσεις μια εφαρμογή από το itunes τότε στον επόμενο συγχρονισμό θα την περάσει και στις δυο συσκευές, εκτός αν η εφαρμογή είναι μόνο για ipad οπότε θα την περάσει μόνο σε αυτό. Αν είναι universal ή για iphone τότε θα την περάσει και στις δυο.
Μπορείς βέβαια να απενεργοποιήσεις το automatically sync new apps που θα βρεις στην καρτέλα apps μόλις συνδέσεις την συσκευή, οπότε δεν περνάει αυτόματα τις εφαρμογές που κατεβάζεις και επιλέγεις εσύ τι θες να μπει στην κάθε συσκευή.

#2335   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 03/01/2013 - 12:15

Θελω να νοικιασω μια ταινια στο iPad 3,κ ως συνηθως στα details σου ελεγε τι χωρητικοτητα πιανει...
Πλεον δεν το αναφερει αυτο..



?

#2336   grifois7

grifois7

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:grifois7

Δημοσίευση 03/01/2013 - 14:09

παιδια εχω ενα προβλημα.. ξαφνικα το itunes μου λεει οτι δεν εχει ιντερνετ και δεν μπορω να μπω στο store.. εχω ενα λαπτοπ samsung 64bit..με win 7.. το εκανα εγκατασταση ξανα αλλα τιποτα.. τα ιδια.. οπως και με το icloud το ιδιο.. καμια ιδεα???

#2337   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 03/01/2013 - 18:17

Ναι μπορείς να το συγχρονίζεις κανονικά, μόνο που καλύτερα να είναι με το ίδιο apple id οι συσκευές. Διαφορετικά άλλος υπολογιστής ή στον ίδιο δημιουργείς νέο χρήστη και το συγχρονίζεις εκεί.
Αν κατεβάσεις μια εφαρμογή από το itunes τότε στον επόμενο συγχρονισμό θα την περάσει και στις δυο συσκευές, εκτός αν η εφαρμογή είναι μόνο για ipad οπότε θα την περάσει μόνο σε αυτό. Αν είναι universal ή για iphone τότε θα την περάσει και στις δυο.
Μπορείς βέβαια να απενεργοποιήσεις το automatically sync new apps που θα βρεις στην καρτέλα apps μόλις συνδέσεις την συσκευή, οπότε δεν περνάει αυτόματα τις εφαρμογές που κατεβάζεις και επιλέγεις εσύ τι θες να μπει στην κάθε συσκευή.

σ ευχαριστω για την απαντηση...αλλη μια ερωτηση δηλαδη αν εγω θελω να περαστει μια εφαρμογη και στο iphone και στο ipad τσεκαρω iphone για να περαστει και στα 2? η ασχετα με το τι τσεκαρω στο κατεβασμα αν πεζει και στα δυο θα περαστει και στα δυο? επειδη θελω να εγκαθιστανται και στα δυο οτι εφαρμογες κατεβαζω!! αυτο μου εμεινε μονο σαν απορια απ οσα ειπες

Τελευταία επεξεργασία από: istan, 03/01/2013 - 18:20


#2338   Ronaldinho

Ronaldinho

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2013 - 20:04

Συνδέω το Iphone4(5.1.1) με το itunes(11.0.1.12) και δεν κανει sync,μου βγαζει μηνυμα: sync session failed to start.. Ξερει κανεις τι παιζει;;;
Του χω κανει jailbreak και εχω περασει το Appsync 5.0+

#2339   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/01/2013 - 20:34

Δοκίμασε επανεκκίνηση σε PC και iPhone.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2340   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/01/2013 - 22:04

σ ευχαριστω για την απαντηση...αλλη μια ερωτηση δηλαδη αν εγω θελω να περαστει μια εφαρμογη και στο iphone και στο ipad τσεκαρω iphone για να περαστει και στα 2? η ασχετα με το τι τσεκαρω στο κατεβασμα αν πεζει και στα δυο θα περαστει και στα δυο? επειδη θελω να εγκαθιστανται και στα δυο οτι εφαρμογες κατεβαζω!! αυτο μου εμεινε μονο σαν απορια απ οσα ειπες

Αν δεν έχεις απενεργοποιήσει το automatically sync new apps, τότε κάθε νέα εφαρμογή που θα κατεβάζεις θα μπαίνει σε κάθε συσκευή, όταν την συγχρονίσεις. Η μόνη περίπτωση για νέα εφαρμογή που δεν θα μπει σε κάποια συσκευή, είναι εφαρμογή που θα κατεβάσεις και είναι αποκλειστικά για ipad, οπότε στο iphone δεν θα μπει.
Απ'την στιγμή που θες και στις δυο συσκευές να μπαίνει ότι κατεβάζεις, τότε το automatically sync new apps δεν το πειράζεις, το αφήνεις ενεργοποιημένο.
Σε αντίθετη περίπτωση (αν το απενεργοποιήσεις δηλαδή) σε κάποια συσκευή (ή και τις δυο) τότε αφού κατεβάσεις κάποια εφαρμογή δεν θα την εγκαταστήσει στον επόμενο συγχρονισμό, αλλά θα πρέπει να την επιλέξεις εσύ να συγχρονιστεί από την λίστα στην καρτέλα apps.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες