Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με downgrade από version 3.0 σε 2.2.1?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ferz

ferz

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2009 - 22:10

Καλησπερα.... εκανα τη βλακεια και αναβαθμησα σε firmware 3 απο 2.2.1 και τωρα δε μπορω να το κανω downgrade..
μου πεταει error το itunes (error 1013) πως θα το γιρισω παλι πισω?? απο αρκετους οδιγους που διαβασα στο internet δεν εβγαλα ακρη...ιπαρχει κανενας ελληνικος οδηγος? η αν μπορει καποιος να με βοιθησει.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   laantonios

laantonios

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/04/2009 - 22:36

μπες σε dfu mode (power+home για 10 δεύτερα, τα αφήνεις και άμεσα πατάς μόνο το home) και κάνε shift + restore στο itunes (win) ή cmd + restore (apple)

εννοείτε οτι θα το έχεις συνδεδεμένο με η/υ

#3   ferz

ferz

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/04/2009 - 22:52

ναι το δοκιμασα(επελεξα την version 2.2.1 απο το itunes με shift) αλλα στο τελος πεταει ερρορ...

ετσι ξαναπερασα παλι την version 3 beta 2 το εκανα jailbrake αλλα δεν βλεπει τα ελληνικα δικτια (τιμ,βονταφον,κοσμοτε).... τι παιζει με αυτο? εχει βαλει κανεις την 3 και εχει κανονικο δικτιο?
αν καταφερω να παιξει το δικτιο δεν θα το κανω downgrade.. αλλα το θεμα ειναι οτι δεν εχω τηλεφωνο.... πλζ χελπ!

#4   ferz

ferz

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2009 - 00:34

καπου διαβασα οτι το baseband (δε ξερω τι ειναι αυτο) δε μπορει να γινει downgrade.....
δλδ εγω τωρα δε μπορω να το αλλαξω??
το baseband ειναι αυτο που ειναι υπευθινο για να βλεπουμε τα δικτια? vodafone,tim,cosmo?

τεσπα εκανα την διαδικασια πολλες φορες...αλλα παντα κολλαει στο ρεστορε..
εκανα την διαδικασια που βρηκα εδω http://gizmodo.com/5...ow-to-downgrade

με ερρορ 1013.Στον οδηγο λεει οτι δεν ειναι προβλημα αυτο με ενα jailbrake λυνεται...το θεμα ειναι οτι κολλαει το jailbrake και πεταει ερρορ.... το κλασσικο των windows.....

ξερει κανεις τπτ?

#5   ivas75

ivas75

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 03/04/2009 - 07:45

δοκίμασε σε άλλο υπολογιστή...  :-\
Χθες προσπαθούσα να κάνω upgrade και jailbreak σε ένα φίλο και φου έβγαζε συνέχεια error. Το έκανα στο laptop μου και έγιναν όλα χωρίς κανένα πρόβλημα...

#6   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2009 - 15:51

Quote

καπου διαβασα οτι το baseband (δε ξερω τι ειναι αυτο) δε μπορει να γινει downgrade.....

δλδ εγω τωρα δε μπορω να το αλλαξω??

το baseband ειναι αυτο που ειναι υπευθινο για να βλεπουμε τα δικτια? vodafone,tim,cosmo?


Αμα εχεις το iPhone 2G εισαι μια χαρα εφ'οσον θα βγει σιγουρα Unlock, αν δεν εχει βγει ηδη για την 3.0,αν εχεις ελληνικο iPhone 3G,εισαι μια χαρα ενω αν το εχεις Αμερικανικο,την πατησες!

Dude use the SEARCH button-->Dictionary!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες