Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σήμα 3G


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/04/2009 - 09:15

Πρόσφατα πέρασα σε πρόγραμμα συμβολαίου με την Vodafone αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα (βέβαια δεν ξέρω αν είναι όντως πρόβλημα).

Το σήμα είναι πχ 4-5 γραμμές και φαίνεται η ένδειξη 3G. Καμία φορά όμως όταν ανοίγω κάποιο application το οποίο απαιτεί σύνδεση στο internet (πχ Facebook) ή ανοίξω Safari για browsing η ένδειξη 3G χάνεται (μετά από μερικά λεπτά) και στην θέση της εμφανίζεται ένας μικρός κυκλος και μετά το internet σέρνεται. Επίσης ποιο σπάνια εξαφανίζονται οι μπάρες του σήματος και μου εμφανίζει την ένδειξη no signal (αν θυμάμαι καλά). Βέβαια αυτό κρατάει 4-5 sec και μετά πάλι το σήμα επανέρχεται.

Επίσης όταν πατώ το home και επανέρχομαι στην αρχική οθόνη μετά από λίγο η ένδειξη 3G εμφανίζεται κανονικά.

Είναι φυσιολογικό αυτό ;




Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/04/2009 - 09:38

Αυτο μου το κάνει και μενα
Οταν μπαινω με 3G μερικες φορες πεφτει το σημα και απο 3G γινεται απλο
Χάνεται το σημα(μπαρες)αλλα συνεχιζω να έχω κανονικα internet

Oποτε δεν το πειράζω ωστε να το κάνω restore απο την στιγμη που έχω κανονικά ιντερνετ

#3   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 03/04/2009 - 15:17

φἶλε  μην φοβασαι δεν ειναι τιποτα.απο την στιγμη που ηρθε κ εδω σε εμας το 3g περιοχη Λακωνιας αυτα μου κανει κ μενα.απλα μπερδευετε το τηλ με τι να μπει στο internet.κ καμια φορα αν εχεις κ σημα wifi κ 3g τοτε ειναι που δεν μου κανει συνδεση.απλα κλινω το 3g κ ειμαι οκ.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες