Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

iΦοιτητής


  • Please log in to reply
48 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   panmitz

panmitz

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2010 - 01:15

Τα promo codes μοιράστηκαν! Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για το ενδιαφέρον!
Ελπίζω τελικά να σας αρέσει η εφαρμογή

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   akumanara

akumanara

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2010 - 20:40

Μια φορα ενα τοπικ χωρις να λετε τα ιδια δεν γινεται?κανει 0,79?ε και?αμα δεν θες μην την παρεις.


Πρόκειται για ρεαλιστικό feedback. Δεν νομίζω ότι θα έχει μεγάλη επιτυχία. Εγώ είμαι φοιτητής και δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω 80 λεπτά για να καταγράφω σε μια εφαρμογή τις "δραστηριότητες" μου. Δεν διαφωνώ ότι είναι καλοδουλεμένη αλλά δεν νομίζω ότι έχει πολύ μέλλον σαν ιδέα.

#33   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/06/2010 - 22:33

Θα σου λειψουν?Αλλο δεν θελω και αλλο δεν γουσταρω.Γιατι αμα μετα την βρεις σπασμενη κατι την κατεβασεις τοτε....τεσπα.

#34   panmitz

panmitz

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/06/2010 - 00:38

Πρόκειται για ρεαλιστικό feedback. Δεν νομίζω ότι θα έχει μεγάλη επιτυχία. Εγώ είμαι φοιτητής και δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω 80 λεπτά για να καταγράφω σε μια εφαρμογή τις "δραστηριότητες" μου. Δεν διαφωνώ ότι είναι καλοδουλεμένη αλλά δεν νομίζω ότι έχει πολύ μέλλον σαν ιδέα.


Να σου θυμίσω μήπως πόσα εκατομύρια χρήστες πλήρωσαν 0.80 euro (ή 1$) για μια εφαρμογή που απλά κάνει την οθόνη να "αχνίζει" και συ να ζωγραφίζεις πάνω (βλέπε iSteam);; Δεν υπάρχει τίποτα το ρεαλιστικό και το λογικό στα iPhone apps. Αν σ' αρέσει, παίρνεις. Ευτυχώς έχει για όλα τα γούστα!

#35   akumanara

akumanara

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2010 - 12:52

Δεν είναι ότι θα μου λείψουν τα 80 λεπτά, αλλά δεν νομίζω ότι η ιδέα τα αξίζει.
Βασικά δεν νομίζω ότι θα την κατέβαζα και free να ήταν. Αυτό που θέλω να πω εγώ είναι ότι αρκετές σκοτούρες έχει ο φοιτητής ήδη, σιγά μη κάτσει να καταγράφει το τι κάνει. Πιο πολύ χρόνο θα του παίρνει, παρά κέρδος θα έχει.

Το iSteam ήταν στη κατηγορία entairtainment και εξομοιώνει μια πράξη που κάναμε όλοι. (να αχνίζεις ένα τζάμι και να ζωγραφίζεις) και έχει κάποιο ελάχιστο pleasure να το κάνεις. Τέλος πάντων δικιά μου άποψη, μην το παίρνεις στραβά.

#36   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2010 - 13:19

Ενταξει εδω συμφωνω.Πιστευω πιο πολυ σαν game θα ταιριαζε...παρα για να καταγραφει ενας φοιτιτητς τις ασχολεις του.

#37   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/06/2010 - 13:55

Πρόκειται για ρεαλιστικό feedback. Δεν νομίζω ότι θα έχει μεγάλη επιτυχία. Εγώ είμαι φοιτητής και δεν είμαι διατεθειμένος να πληρώσω 80 λεπτά για να καταγράφω σε μια εφαρμογή τις "δραστηριότητες" μου. Δεν διαφωνώ ότι είναι καλοδουλεμένη αλλά δεν νομίζω ότι έχει πολύ μέλλον σαν ιδέα.

Πλυρωσες του κοσμου τα λεφτα για να παρεις μια idevice και δε μπορεις να πλειρωσεις 0.80? Περιεργο

#38   akumanara

akumanara

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2010 - 14:09

LOL!

Α) Το "iDevice" μου το κάναν δώρο.
Β) Και να πλήρωνα για τη συσκευή... πρέπει να δίνω λεφτά για κάτι που δεν μου αρέσει; ή για κάτι που δεν μου φαίνεται χρήσιμο...;

Δεν προσπαθώ να αποθαρρυνθώ τον developer... απλώς πιστεύω ότι μπορεί να κάνει κάτι καλύτερο από αυτό.
Εγώ σταματάω εδώ. Σου εύχομαι να έχω άδικο και να κάνεις αρκετές πωλήσεις φίλε μου...

#39   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1,771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 06/06/2010 - 14:23

Πλυρωσες του κοσμου τα λεφτα για να παρεις μια idevice και δε μπορεις να πλειρωσεις 0.80? Περιεργο


Αυτό σημαίνει πρακτικά ότι πρέπει να σηκώσουμε οποιαδήποτε εφαρμογή αξίζει 0.99, εφόσον για το τηλέφωνο μας δώσαμε ένα άλφα ποσό. yeah right.

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 06/06/2010 - 14:24.


#40   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1,943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/06/2010 - 15:04

Αν και το θέμα είναι ήδη offtopic μιας και το νήμα ανοίγεται για τυχόν προτάσεις , προβλήματα με την εφαρμογή και όχι για ανούσια μηνύματα θα αναφέρω κάτι μιας και τελευταία έχει γίνει χόμπι από κάποιους που κάνουν εγγραφή σε φόρουμς με απώτερο σκοπό να αφήνουν αρνητικά σχόλια χωρίς νόημα.
Άλλο ένα παράδειγμα από το μέλος akumanara το οποίο αναφέρει αρνητικά σχόλια για μια εφαρμογή που δεν την έχει καν στην κατοχή του. Λυπάμαι πολύ αγαπητέ φίλε μου αλλά να ξέρεις πως ότι δεν μας αρέσει απλά το προσπερνάμε και δεν κριτικάρουμε. Έχεις κοντά ένα μήνα στο φόρουμ με 9 στον αριθμό ποστ και έρχεσαι να μας πεις τι; ότι δεν σου αρέσει η εφαρμογή; μικρό το κακό και η άποψη σου , προσπέρασε το και τέλος όλα. Αν είχες το 1 % από γνώσεις (πράγμα αδύνατον) να δημιουργήσεις κάτι , πάνω σε πλατφόρμα mobile τότε να ξέρεις ότι δεν θα ήθελες να σε βομβαρδίζουν με αρνητικά σχόλια.

Φιλικά πάντα 8)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#41   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12,705 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 06/06/2010 - 15:13

Εγω θα πω καλυτερα να μην συνεχιστει εδω το οτιδηποτε και αν θελετε να πειτε κατι υπαρχει το cafe του forum μας που σας επιτρεπει να πειτε το οτιδηποτε παντα κοσμια.Γι'αυτο λοιπον δεν εχετε παρα να σταματησετε τους οποιους διαπληκτισμους πριν αρχισουν να εξαφανιζονται τα post.

Ευχαριστω.

#42   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/06/2010 - 15:21

Να σας υπενθυμίσω και εγώ πως πριν το AppStore, οι εφαρμογές για παράδειγμα για ένα PPC κόστιζαν τουλάχιστον 5 Ευρώ - ακόμα και τα πιο χαζά utilities. Για να μην σας θυμίσω τιμές εφαρμογών πλοήγησης. Το να συζητάμε αν μια εφαρμογή αξίζει ή όχι 79 ΛΕΠΤΑ είναι μάλλον άσκοπο. Μπορούμε να πούμε την εντύπωση μας σαν να μην κόστιζε τίποτα - γιατί σήμερα 79 ΛΕΠΤΑ είναι πραγματικά τίποτα. Αν είναι κακογραμμένη, τότε είτε δωρεάν είτε 79 ΛΕΠΤΑ να κάνει, είναι το ίδιο και το αυτό...

#43   akumanara

akumanara

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2010 - 15:39

Αν και το θέμα είναι ήδη offtopic μιας και το νήμα ανοίγεται για τυχόν προτάσεις , προβλήματα με την εφαρμογή και όχι για ανούσια μηνύματα θα αναφέρω κάτι μιας και τελευταία έχει γίνει χόμπι από κάποιους που κάνουν εγγραφή σε φόρουμς με απώτερο σκοπό να αφήνουν αρνητικά σχόλια χωρίς νόημα.
Άλλο ένα παράδειγμα από το μέλος akumanara το οποίο αναφέρει αρνητικά σχόλια για μια εφαρμογή που δεν την έχει καν στην κατοχή του. Λυπάμαι πολύ αγαπητέ φίλε μου αλλά να ξέρεις πως ότι δεν μας αρέσει απλά το προσπερνάμε και δεν κριτικάρουμε. Έχεις κοντά ένα μήνα στο φόρουμ με 9 στον αριθμό ποστ και έρχεσαι να μας πεις τι; ότι δεν σου αρέσει η εφαρμογή; μικρό το κακό και η άποψη σου , προσπέρασε το και τέλος όλα. Αν είχες το 1 % από γνώσεις (πράγμα αδύνατον) να δημιουργήσεις κάτι , πάνω σε πλατφόρμα mobile τότε να ξέρεις ότι δεν θα ήθελες να σε βομβαρδίζουν με αρνητικά σχόλια.

Φιλικά πάντα 8)

Δεν είχα σκοπό να απαντήσω αλλά αναφέρεσαι ονομαστικά σε μένα.
Υποθέτω ότι το παλικάρι που έφτιαξε την εφαρμογή, έκανε post για να δεχτεί κάποια κριτική, είτε θετική, είτε αρνητική.
Για αυτό και εγώ είπα τη γνώμη μου.
Επίσης έχω ήδη φτιάξει 2 εφαρμογές για το iPhone και μια για Windows mobile. Και μου φαίνεται παράξενο το γιατί πιστεύεις ότι δεν έχω τις γνώσεις λες και με ξέρεις... Whatever... εγώ μιλάω με πολύ φιλικό τόνο, και δεν με απασχολεί πόσα post έχεις στο forum.

#44   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1,943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/06/2010 - 16:42

Κριτικές φίλε μου καλές δίνεις για μια εφαρμογή που έχεις τεστάρει συνήθως και όχι του στύλ "πάρε χασάπη λεφτά και δως μου κρέας" :rolleyes: Όπως και να έχει θα ήθελα να δοκιμάσω τις εφαρμογές σου , αν κυκλοφορούν φυσικά στο Apple Store και ανεξαρτήτου κόστους μιας και εκτιμώ τις ενέργειες των Ελλήνων Δημιουργών :)

Φιλικά πάντα ;)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#45   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9,488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/06/2010 - 17:21

Κύριοι για να μην υπαρξει περαιτέρω παρέμβαση από μέρους μας,θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι και οι φραστικές επιθέσεις μεταξύ σας.Το παρόν νήμα είναι καθαρά και μόνο για την παρουσίαση της εφαρμογής και όχι για να διαπληκτίζεστε για το αν είναι ακριβή και το ποιος είπε τι σε ποιον.Περιοριστείτε σε παρατηρήσεις σχετικές με την εφαρμογή ως προς την βελτίωση από τον/ους Developers.


Ευχαριστώ.

ezgif_com_crop_2.gif


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες