Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

WWDC 2010 [Keynote]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
520 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:07

Εν τω μεταξύ αν το καλοσκεφτείτε δεν είναι λίγο άκυρο αυτό με τους κωφάλαλους στο τέλος της διαφήμισης του FaceTime; Δηλαδή κάποιος με αυτού του είδους το πρόβλημα θα πάρει το iPhone 4 για να "μιλάει" μόνο με αυτούς που έχουν iPhone 4 και θα πρέπει και οι δύο να είναι συνδεδεμένοι σε wifi; Γιατί να μην πάρει ένα άλλο απλό 3G κινητό με μπρος πίσω κάμερα που έχει video κλήση ΠΑΝΤΟΥ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   nyo77

nyo77

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:11

Ούτε ζέστη ούτε κρύο. Ναι μεν πολλά νέα features και σίγουρα είναι το πιο ολοκληρωμένο iPhone μέχρι τώρα. Δεν μου αρέσει που το facetime είναι μόνο μέσω wifi και μόνο από iPhone4 σε iPhone4. Δηλαδή τόσο δύσκολο θα ήταν να είχε και backwards compatibility με το τυπικό 3g format; :rolleyes:
Επίσης πολύ "μαγειρεμένα" νούμερα στην παρουσίαση, κάτι που δε θα με πείραζε αν δεν συνοδεύονταν και από τα σχόλια του Jobs για να κερδίσει τις εντυπώσεις. Πολύ αντικειμενικά τα σχόλια του Saurik.

Επίσης από πότε η IPS είναι καλύτερη από τις AMOLED? Επειδή δεν μπορεί να φτάσει αυτή την ανάλυση; Θεωρώ σημαντικότερο προσόν το να έχει μεγαλύτερη αυτονομία στην μπαταρία από το να έχει ανάλυση μεγαλύτερη από αυτή που μπορεί να συλλάβει το μάτι... Ποιος ο λόγος δηλαδή για κάτι τέτοιο σε μια οθόνη 3,5".

Τέλος ελπίζω να μην το πετσοκόψουν πολύ το iOS 4 για το iPod Touch, γιατί πάνω που έλεγα ότι δε θα το κάνω jailbreak θα μου δώσουν πολλούς λόγους.

Αυτά. Γενικά πιστεύω ότι πλέον ωρίμασε αρκετά το iPhone και μαζί με το νέο λειτουργικό καλύπτει σχεδόν όλες τις χρήσεις που θα ήθελε κάποιος από ένα τηλέφωνο. Τα υπόλοιπα (bluetooth, διαγραφή μεμονωμένων κλήσεων κλπ) δεν είναι τόσο σημαντικά για μένα. Απλά περίμενα κάτι πολύ πιο δυνατό, βασιζόμενος στα σχόλια του Jobs πριν την παρουσίαση. Τίποτα που να υποστηρίζει tweets του στυλ: "Three hours from now you'll see the future." και "World-changing"


Κανονικά θα έλεγα +1 αλλά ήθελα να προσθέσω ότι τελικά δεν κατάφερε να προσφέρει τεχνολογικά κάτι καινούριο -ούτε φυσικά και σχεδιαστικά- τον σώζει το πολύ καλό λογισμικό και η αδυναμία ουσιαστικών καινοτομιών από τον ανταγωνισμό. Φυσικά δεν παραβλέπω τίποτα (νέο display wifi/n κλπ κλπ) Έχει το άλλοθι τον πωλήσεων που τον επαληθεύουν και θεωρώ ότι το διασκεδάζει γιατί παίζει το παιχνίδι όπως θέλει και δεν μένει να δούμε αν και αυτή την φορά θα δικαιωθεί. Έχω αρκετά από τα προϊόντα του μήλου (ipad,iMac,3GS,iPod) και ακόμα και τώρα με το ipad που σιχτιρίζω σε μερικά άλλο τόσο επικροτώ σε άλλα νομίζω ότι αυτή την φορά θα πάω πάσο( μέχρι το επόμενο ουαο που θα πω!!). ;)

#258   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:12

το facetime ειναι ανοιχτο σε ολα τα τηλεφωνα. Αλλα μεχρι οι εταιριες τηλεφωνιας κανουν μια αναβαθμησουλα στο δικτιο τους ,το 4ο μηλοφωνο θα ειναι το μοναδικο τηλεφωνο που θα μππορει να μιλαει απο wifi.

#259   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:14

http://www.apple.com/iphone/gallery/

#260   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:31

Κάτι άλλο, τις σελίδες τις φορτώνει πιο γρήγορα από το 3gs?? Δεν νομίζω να αναφέρθηκε κάπου...ρωτάω γτ ο ανταγωνισμός το έχει πατήσει το 3gs σε αυτό το τομέα..

Αφου εχει τον ιδιο επεξεργαστη με το ipad,σιγουρα ναι!!!!

#261   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:40

Λίγα πράγματα θα πώ..Νομίζω εξωτερικά μου αρέσει.Το αλουμίνιο και το γυαλί λέει..Ο Α4 θα σπέρνει και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.Όμως ρε παιδιά τι ήταν αυτό με το facetime?Με Wifi και μονο σε iphone 4?Κάποιοι πανυγυρίζουν για τη μπροστινή κάμερα..Που έπρεπε να υπήρχε απο το 3αρι και κανουνε λες και το βλέπουν πρώτη φορά..2010 έχουμε.Κλείνωντας να πω οτι σε άσπρο φαίνεται πολύ ψεύτικο..Που είναι όλο άσπρο..Τουλαχιστον στο 3GS έσπαγε και φαινόταν πιο ωραίο μόνο με τη πίσω πλευρά..Πάντως το σίγουρο είναι πως θα το "χτυπήσω"..!
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#262   NoDi

NoDi

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:40

Νομίζω πως μας δουλεύουν λίγοι οι κύριοι της apple...στο video που ανεβηκε στο apple.com παρουσιάζουν 'επαναστατικό' το γεγονός ότι το 3gs 'τράβαγε' video και τώρα μας λένε για την 'έπανασταση' που φέρνει το iphone4 με την video-κληση και το flash...πραγματικα ελπίζω η μπαταρία να είναι πολυ καλύτερη και η ποιότητα κατασκευής το ιδιο γιατί μου φένεται πως κατι δεν πηγαίνει καλα απο το 3gs και μετα...

#263   Themistoklis

Themistoklis

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:41

Καλησπέρα κ από εμένα......
Το iphone4 φαίνεται πολύ καλό....
Ξέρουμε αν στην Αμερικη θα πωλείται χωρίς συμβόλαιο κ αν θα είναι unlocked???
μήπως βιαζομαι;;;απλά θΑ είμαι USA τέλη Ιουνίου ....
Ευχαριστώ!!!!

#264   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 07/06/2010 - 23:42

Locked και με συμβολαιο για δυο χρονια στην AT&T.

#265   Lefteris23

Lefteris23

    iPH Addict

  • 624 μηνύματα
  • Twitter:@LefterisHaritou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/06/2010 - 00:14

Πάντως το σχόλιο του engadget μετά το epic fail του Wifi ήταν όλα τα λεφτά:


10:43AM Someone is going down for this network glitch.

:lol:

#266   jazzman

jazzman

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 00:14

Πάντως παιδιά χωρίς να θέλω να σας χαλάσω την πώρωση καλό είναι να περιμένετε το επόμενο Iphone (5;)και γιατί το λέω αυτό
1.Από τα βίντεο που είδα η εικόνα ακόμα δεν είναι πολύ καλή στην βίντεο κλήση.Η ανάλυση είναι μέτρια αλλά από το τίποτα
2.Τα δίκτυα θα δυσκολευτούν να υποστηρίξουν την βίντεο κλήση γιατί μην ξεχνάτε ζούμε στην Ελλάda και ειδικά με τους παρόχους μας άστα να πάνε .
3.Βλέπουμε πολλές λειτουργίες να είναι κανούριες .Συνήθως όταν κάτι βγαίνει καινούριο δεν είναι τόσο καλό σε απόδοση .Οπότε καλό είναι να περιμένουμε να το δουλέψουν περισσότερο σε αυτό το μοντέλο , ώστε στο επόμενο να έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα .
Αυτά μέχρι τώρα αν θυμηθώ και κάτι άλλο το λέω ...Αλλά ποιος να σας σταματήσει εεεεεε;;;;

#267   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 08/06/2010 - 00:32

Πάντως παιδιά χωρίς να θέλω να σας χαλάσω την πώρωση καλό είναι να περιμένετε το επόμενο Iphone (5;)και γιατί το λέω αυτό
1.Από τα βίντεο που είδα η εικόνα ακόμα δεν είναι πολύ καλή στην βίντεο κλήση.Η ανάλυση είναι μέτρια αλλά από το τίποτα
2.Τα δίκτυα θα δυσκολευτούν να υποστηρίξουν την βίντεο κλήση γιατί μην ξεχνάτε ζούμε στην Ελλάda και ειδικά με τους παρόχους μας άστα να πάνε .
3.Βλέπουμε πολλές λειτουργίες να είναι κανούριες .Συνήθως όταν κάτι βγαίνει καινούριο δεν είναι τόσο καλό σε απόδοση .Οπότε καλό είναι να περιμένουμε να το δουλέψουν περισσότερο σε αυτό το μοντέλο , ώστε στο επόμενο να έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα .
Αυτά μέχρι τώρα αν θυμηθώ και κάτι άλλο το λέω ...Αλλά ποιος να σας σταματήσει εεεεεε;;;;

Το βίντεο δουλεύει μόνο μέσω wifi οπότε δεν τίθεται θέμα παροχών.

#268   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/06/2010 - 00:40

τελικα παιδια ειναι ιδιο με το iphone που βρεθηκε στο bar!:P

#269   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 02:22

σιγουρα θα πατησουν πολλοι developers σε αυτην την καμερα.. ;) και θα δουμε πολλα ετσι πιστευω..και αν η ιδια η apple λεει πως μεχρι το 2010 θα χρησιμοποιειτε μονο με συνδεση σε wifi με packages απο cydia θα εχει βρεθει λυση..

#270   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2010 - 02:26

Όσο για την βιντεοκλήση είναι εμφανές ότι δουλεύει μέσο wifi γιατί η ΑΤ&Τ δεν θα μπορούσε να αντεπεξέλθει σε μεγαλύτερο όγκο δεδομένων αφού ήδη έχει προβλήματα. Είναι σίγουρο πιστεύω ότι στο μέλλον θα γίνεται "επίσημα" και μέσο 3G αλλά θα λειτουργεί για όλες τις 3G συσκευές και όχι μόνο για iPhone 4. Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω ένα φίλο που είπε ότι δεν του άρεσε η βιντεοκλήση αν έχει δει βιντεοκλήση απο "συμβατικά τηλέφωνα". Εγώ που έχω κάνει με το Ν73 που είχα με ένα φίλο που είχε Ν75 θυμάμαι ότι ήταν χάλια ποιότητα, κολλούσε, και τον άλλο σου τον εμφάνιζε σε ένα πολύ μικρό frame. Καμμία σχέση με την βιντεοκλήση του iphone 4.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες