Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4.0 GM version [How to install]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
356 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   cyb0rg

cyb0rg

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 21:08

στο post εδω φιλε: http://www.tipb.com/...hone-4-preview/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 11/06/2010 - 00:58

μια ερωτηση ρε παιδια!
αν ειναι ευκολο θελω απαντηση και απο κατοχους 3G αλλα και 3GS με την νεα iOS4 GM...
υπαρχει στις φωτογραφιες η επιλογη ΠΕΡΙΣΤΟΦΗ ΕΙΚΟΝΑΣ (ROTATE PHOTO)?
Αναρτημένη εικόνα
σε μενα με 3G iOS4 GM δεν υπαρχει, παρα μονο αυτα τα 3: email photo - assign to contact - use as wallpaper


Και μένα σε 3GS δεν υπάρχει η επιλογή για rotate ( έχει όμως την επιλογή για MMS )

#333   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 09:50

βγαλε και ξαναβαλε το iphone απο το usb .
ετσι το ελυσα εγω ;)

Το είχα κάνει αλλά δεν έπιασε

Το έλυσα το πρόβλημα όμως
απλά τα πάτησα όλα :lol: και κάποια στιγμή όπως πάταγα το Home Button για 5-6 δεύτερα το iTunes το είδε!Έκανα το σταυρό μου!Απίστευω ε ? Τυχαιο ? Δε νομίζω :P

Thanks God!

#334   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 11/06/2010 - 13:41

Καλησπέρα παιδιά. Ερώτηση. Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση το MyWi 3.5.2 από modmyi, και στο τέλος της εγκατάστασης μου πετάει το εξής 'subprocess post-installation script returned error exit status 133' και πρέπει να κλείσω και να ξανανοίξω Cydia όπου μου προτείνει να κάνει cleanup την 'μισή' εγκατάσταση που έγινε. Τι γίνεται? Γιατί αυτό?

#335   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 13:49

Ειδε κανενα απο τα παιδια που εχουν βαλει την iOS 4 καμια διαφορα στην καταναλωση μπαταριας?Θα το κοιταζα και μονος αλλα επειδη δεν εχω mac ειπα να περιμενω 10 μερες ακομα,....

#336   ikinito

ikinito

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/06/2010 - 15:46

Ειδε κανενα απο τα παιδια που εχουν βαλει την iOS 4 καμια διαφορα στην καταναλωση μπαταριας?Θα το κοιταζα και μονος αλλα επειδη δεν εχω mac ειπα να περιμενω 10 μερες ακομα,....

σε εμενα τουλαχιστον κραταει πολυ περισοτερο..
το φορτιζω το βραδυ και μετα απο αρκετη-μετρια χρηση, το επομενο βραδυ εχει ενα ποσοστο γυρω στο 70% περιπου!!

#337   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 16:52

Συμφωνα και με το δικο μου κραταει περισσοτερο :)

Να πω όμως κάτι και 'γω τώρα
Αφού έβαλα την 4.0 GM και αφού έφτιαξα το Pwnage Tool προσπάθησα να κάνω Jailbreak με Custom ipsw σε 3GS 32GB New BootRom..Αποτέλεσμα ? Clean..2 φορές η ίδια διασικασία και κολλούσε στο Preparing iPhone for Restore..και μετά πάλι restore..

Που θέλω να καταλήξω ? όσοι έχετε 3GS New Boot(αγορεσμενα μετά Νοέμβρη)μην προσπαθήσετε να κάνετε Jailbreak στην 4.0 GM..Απλά χάνετε το χρόνο σας με restore (επιβεβαιωμένο απο τον Surenix) <_<

Τελευταία επεξεργασία από: hector, 11/06/2010 - 16:52


#338   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 12/06/2010 - 02:11

Παιδιά μια χάρη. Κάνει κάποιος install το MyWi (ολόκληρο με το ροκ μαζι), την version 3.5.2 απο modmyi να μου πει αν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση? Το Mywi δεν δουλεύει αλλά θέλω να μάθω μόνο για το αν την ολοκληρώνει την εγκατάσταση. θα το εκτιμήσω.

#339   asdkostas

asdkostas

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:asdkostas

Δημοσίευση 12/06/2010 - 02:59

Παιδιά μια χάρη. Κάνει κάποιος install το MyWi (ολόκληρο με το ροκ μαζι), την version 3.5.2 απο modmyi να μου πει αν ολοκληρώνεται η εγκατάσταση? Το Mywi δεν δουλεύει αλλά θέλω να μάθω μόνο για το αν την ολοκληρώνει την εγκατάσταση. θα το εκτιμήσω.

Φιλε το rock γενικα εχει καποια προβληματακια γιατι δεν βαζεις το mywi χωρις το rock? Υπαρχει και μονο του.Δοκιμασε το ετσι

#340   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 09:13

σε εμενα τουλαχιστον κραταει πολυ περισοτερο..
το φορτιζω το βραδυ και μετα απο αρκετη-μετρια χρηση, το επομενο βραδυ εχει ενα ποσοστο γυρω στο 70% περιπου!!


Καλή φάση να κρατάει η μπαταρία λίγο περισσότερο. Γιατί λίγο Ίντερνετ εμπαινες και ένα παιχνιδάκι επαιζες και τα εφτυνε σε μια μέρα... Thanx για τις απαντήσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#341   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 12/06/2010 - 10:39

Φιλε το rock γενικα εχει καποια προβληματακια γιατι δεν βαζεις το mywi χωρις το rock? Υπαρχει και μονο του.Δοκιμασε το ετσι

Το ξέρω ότι έχει προβλήματα. Απλά λέω ότι η Mywi 3.5.2 ΔΕΝ ολοκληρώνει την εγκατάσταση στην iOS 4 σε μένα τουλάχιστον. Πετάει ένα error με subscript post-installation και θέλω κάποιος να το δοκιμάσει να μου πει αν του βγάζει το ίδιο rrror.

#342   netzi

netzi

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 11:15

Καταφερε κανεις να κανει jb το 3GS με την νεα bootrom;

#343   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 12/06/2010 - 14:32

Μόλις πέρασα την 4αρα μέσω vmware. τώρα δεν έχω τπτ μέσα, αλλα απότι βλέπω έχετε καταφέρει να κάνετε sync με windows.. έκανα αυτό που λέτε για το xml απο 9.2 σε 9.1 και δεν εγινε τπτ..το itunes μου λεει να κατεβάσω την 9.2 απο την apple για να δει το κινητο...καμία ιδέα???

#344   ikinito

ikinito

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/06/2010 - 14:34

Μόλις πέρασα την 4αρα μέσω vmware. τώρα δεν έχω τπτ μέσα, αλλα απότι βλέπω έχετε καταφέρει να κάνετε sync με windows.. έκανα αυτό που λέτε για το xml απο 9.2 σε 9.1 και δεν εγινε τπτ..το itunes μου λεει να κατεβάσω την 9.2 απο την apple για να δει το κινητο...καμία ιδέα???

έκανες reboot? (ανοιγόκλεισε το)

#345   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 12/06/2010 - 14:42

έκανες reboot? (ανοιγόκλεισε το)


έκανα φίλε μου και τελικά το είδε!! παιδιά είστε μάστορες!! ευχαριστώ πολύ!! και κυρίως τον koukou για το tip!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες