Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Format και Backup


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2009 - 08:53

καλημερα guys! λοιπον επειδη αυτες τις μερες θα κανω format το pc μου και δεν ξερω τι παιζει με το tunes μετα διαβασα αυτο το topic http://www.iphonehel...6.html#msg27006 αλλα δε καταλαβα ακριβως. Απλα κανω backup το φακελο και τον χωνω στο ιδιο address μετα το φορματ?

Επισης, οσα apps(cr**ed)-τραγουδια-video και λοιπα εχω περασει πρεπει να τα εχω κ αυτα σωσμενα μετα το format αλλιως μολις παω να κανω syrc (μετα το φορματ) θα μου τα βγαλει? Ρωταω γιατι στο τοπικ που σας εδωσσα παραπανω ειδα τον sepsis να λεει οτι πρπεει να σωσεις video κλπ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2009 - 16:10

"restore" για ποιο λογο μου το βαλες στο topic IPH? fotmat το pc θελω να κανω ειπα και ρωταω για το backup του itunes..

#3   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/04/2009 - 19:31

fixed

ναι, πρέπει να κάνεις τα πάντα backup σε κάποιον εξωτερικό δίσκο και μετα να τα ξαναβάλεις πάλι στον υπολογιστή αλλά θα πρέπει να τα ξαναπεράσεις πάλι στο iTunes ένα ένα (EAN τα αρχεία σου δεν είναι στον φάκελο του iTunes...αν όοοολα τα αρχεία σου είναι στον MyMusic/iTunes τότε απλά αντιγράφεις αυτόν τον φάκελο μόνο)

Μην ξεχάσεις να κάνεις deauthorize το iTunes πριν το φορμάτ

#4   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/04/2009 - 23:04

ευχαριστω φιλε sepsis.. μια διευκρινιση μονο. απ οτι ειδα στο mymusic/itunes δεν εχω μουσικη αλλα τα εχω διασκορπισμενα.. δλδ τα σωζω σε backup δισκο και απλα τα περναω μετα το format ετσι?

οσο για τα applications απ οτι ειδα στο mymusic/itunes εχει μεσα ολα τα applications που περασα. αν σωσω αυτο το φακελο και τον περασω μετα το format θα εχω ολα τα apps παλι?

ευχαριστω.

---edit---

και κατι επισης σημαντικο!!! τα apps που κατεβασα απο cydia χανοντε ολα και παλι απο την αρχη? LOL

#5   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/04/2009 - 23:12

Ναι, κάθε φάκελο με μουσική ξεχωριστά. Και μετά το format βάλτα όλα μες στον iTunes φάκελο να τα χεις όλα σε ένα μέρος

Τα applications δεν είμαι σίγουρος αν σώζονται έτσι. Νομίζω ναι, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την περίπτωση των σπασμένων εφαρμογών. Αλλά δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα

Τα apps που κατέβασες από Cydia δεν βλέπω πως συνδέεται με το θέμα μας. Αφού δεν τα κατεβάζεις στον υπολογιστή  ???

#6   tol

tol

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/04/2009 - 00:10

ναι σωστα τι δουλεια εχει το cydia δικιο εχεις νουμπιά πεταξα  ::)

thanks my friend !


#7   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 07/04/2009 - 21:52

Γιατί να κάνει deauthorize computer?
ρωτάω γιατί δεν έχω πολύκαταλάβει τι παίζει με authorize/deauthorize...

#8   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/04/2009 - 22:17

Γιατί αν δεν κάνει τότε θα έχει μείον 1 υπολογιστή authorized. Είναι πατέντα της Apple όπου μπορείς να έχεις το iTUnes account σου μέχρι σε 5 υπολογιστές ταυτόχρονα (μέσω του authorize). Οπότε αν κάνει φορμάτ χωρίς να κάνει deauthorize θα έχει έναν υπολογιστή διαθέσιμο λιγότερο (ΑΝ ποτέ χρειαστεί).





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες