Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

DoubleSMS - Νέα εφαρμογή αποστολής οικονομικών SMS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 09:59

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την προσπάθεια,

ήθελα να ρωτήσω το εξής: 

Η εφαρμογή δουλευει ως εγγενής στο iPad? 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 10:14

Μόλις διαπίστωσα πως η συγκεκριμένη εφαρμογή, ήδη από τα 100 credits, έχει φθηνότερη χρέωση από το Skype (=0.113 Euro/ SMS). 

Όταν λέμε credits εννοείται το SMS? Δηλαδή 100 credits αντιστοιχουν σε 100 SMS από οπυδήποτε στον κόσμο σταλλουν?

#18   iatsa

iatsa

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 10:31

Καλημέρα και συγχαρητήρια για την προσπάθεια,

ήθελα να ρωτήσω το εξής: 

Η εφαρμογή δουλευει ως εγγενής στο iPad? 


Ευχαριστούμε,

Η εφαρμογή δεν έχει γίνει ακόμα μόνο για iPad. Όμως λειτουργεί κανονικά στο iPad και μπορείς να την την δεις και 2x για ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα.

Μπορείς λοιπόν να την εγκαταστήσεις στο iPad σου και να στέλνεις SMS από εκεί!! Τα SMS που στέλνεις θα φαίνονται στον παραλήπτη σαν να τα έστειλες από το κινητό σου!! Νομίζω ότι θα σου αρέσει!!

PS. θέλω και εγώ iPad

#19   iatsa

iatsa

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 10:42

Μόλις διαπίστωσα πως η συγκεκριμένη εφαρμογή, ήδη από τα 100 credits, έχει φθηνότερη χρέωση από το Skype (=0.113 Euro/ SMS). 

Όταν λέμε credits εννοείται το SMS? Δηλαδή 100 credits αντιστοιχουν σε 100 SMS από οπυδήποτε στον κόσμο σταλλουν?


Ναι είμαστε φθηνότεροι από το Skype σίγουρα και σε όλα τα πακέτα ακόμα και στα μικρότερα των 100 credits.

1 credit αντιστοιχεί σε 1 SMS προς παραλήπτη στην Ελλάδα από οπουδήποτε στον κόσμο και αν το στείλεις. Επίσης όταν στέλνεις και στις περισσότερες άλλες χώρες στον κόσμο (στο 70%) η αντιστοιχία είναι πάλι 1 credit προς 1 SMS. Για κάποιες όμως χώρες η αντιστοιχία είναι είτε μικρότερη είτε μεγαλύτερη,

Δες όλες τις χώρες και την αντιστοιχία credits - SMS εδώ:

DoubleSMS details and prices

#20   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 11:12

Λοιπόν να πω γράψω 2 λόγια για την εφαρμογή.

1. H εφαρμογή φαίνεται με το 2x όπως οι περισσότερες εφαρμογές για iPad, ασχημούλα δηλαδή αλλά δεν πρέπει να εκληφθεί ως κάτι αρνητικό αυτό γιατί η εταιρεία έχει δηλώσει πως είναι για iPhone.

2. Μέσω fullforce δε γίνεται (δυστυχώς) δουλειά.

3. Πρέπει αρχικά να δημιουργήσεις έναν λογαριασμό στην ιστοσελίδα της εταιρείας, με τον οποίο μετέπειτα θα κάνεις login στην εφαρμογή στο iPhone. Λογικό; Ναι. Αναφέρεται κάπου; Όχι. Η ενεργοποίηση και η όλη διαδικασία ήταν απλή και εύκολη.

4. Μπορείς στο iPad να γράψεις με ελληνικούς χαρακτήρες (μέσω copy-paste) από το Greek keyboard. Δεν είναι αυτονόητο γιατί πολλές εφαρμογές δεν επιτρέπουν το paste (πχ Wordpress για iPad).

5. Μόλις έστειλα μήνυμα στον ευατό μου. Εμφανίζεται ο ελληνικός αριθμός σου, το layout είναι αρκετά όμορφο και πρακτικό, δίνοντας όπως περιγράφεται στοιχεία για τον αριθμό των χαρακτήρων, τον αριθμό των μηνυμάτων που θα χρεωθείς καθώς και τα υπολειπόμμενα credits.

6. Υπάρχει αναφορά παράδοσης!

7. Στη λίστα μηνυμάτων φαίνονται πολύ ωραία όλα τα μηνύματα που στάλθηκαν, εάν έχουν παραδοθεί, το μήκος τους καθώς και η ώρα και η ημερομηνία.

8. Υπάρχει η δυνατότητα να σβήσεις μεμονωμένα SMS.

9. 1 SMS σε CU που έστειλα, αντιστοιχεί σε 1 credit.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα, αλλά περισσότερο για τα χρήματα που θα γλιτώσω.

Δεν διατηρώ ΟΥΔΕΜΙΑ σχέση με την εταιρεία. Αν λέω ψέμματα να μου καεί το iPad! :)

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 12/06/2010 - 11:15


#21   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 12:12

Αγαπητε φίλε Researcher.

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για το εκτενές review που έκανες για την εφαρμογή μας και να επιβεβαιώσω ότι δεν κινδυνεύει το iPad σου, μιας και πράγματι δεν διατηρείς καμία σχέση με την εταιρεία ! ;-)

Θα ήθελα μόνο να σχολιάσω το point 3:
ΔΕΝ είναι απαραίτητο να δημιουργήσεις λογαριασμό στην ιστοσελίδα μας.
Μέσα στην εφαρμογή, στα Settings μπορείς κατευθείαν να γράψεις το επιθυμητό username/password και να πατήσεις signup. Ο λογαριασμός δημιουργείται μέσα από την εφαρμογή !

Παρ' όλα αυτά θα ήθελα πολύ να μας πεις τι σε οδήγησε να ακολουθήσεις αυτόν τον τρόπο δημιουργίας λογαριασμού. Ίσως να πρέπει σε επόμενη έκδοση να δίνουμε κάποιες οδηγίες στον χρήστη.
Θα χαρώ πολύ να ακούσω τα σχόλιά σου.

Τέλος, με την ευκαιρία αυτή, να πω ότι ανακάλυψες ένα feature που δεν έχουμε πολύ-διαφημίσει : ότι δηλαδή μπορείς να χρησιμοποιείς το λογαριασμό είτε μέσω της εφαρμογής είτε μέσω της ιστοσελίδας μας.
DoubleSMS Web
Έτσι, όταν είσαι μπροστά στον υπολογιστή σου, μπορείς να γράφεις και να στέλνεις ακόμα πιο εύκολα τα μηνύματά σου.

Φιλικά,
Κυριάκος

#22   kondan

kondan

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 13:02

Καλημέρα,

συνήθως αυτό το μήνυμα βγαίνει όταν χρησιμοποιείς Test itunes user account. Οι αγορές δουλεύουν μόνο με κανονικά itunes accounts.
Πήγαινε στα settings του iPhone και στο Store. Εκεί βλέπεις πιο iTunes account χρησιμοποιείς. Κάνε sign out και όταν προσπαθήσεις να αγοράσεις credits από την εφαρμογή δώσε κανονικό iTunes account όχι Test.


Δεν εχω test account ομως κανονικο account εχω, πως το αλλαζω;

#23   psariatros

psariatros

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 13:32

Ας ρωήσω κι εγώ κάποια πράγματα μιας και ο developer ειναι στη διάθεσή μας και απαντά στις ερωτήσεις των χρηστών.
Δεν είδα πουθενά ούτε στη σελίδα της εταιρείας σας, ούτε στη σελίδα του app κάποιο legal disclaimer το οποίο να διασφαλίζει την ιδιωτικότητα των στοιχείων μου. Για να γίνω πιο σαφής, ποιος μου εξασφαλίζει ότι η εταιρεία σας δε θα "πουλήσει" τα στοιχεία του τηλεφώνου μου και αυτών στα οποία στέλνω sms σε διαφημιστικές εταιρείες οι οποίες θα αρχίσουν το sms spam;
Και μια παρατήρηση για τις τιμές, η τιμή του sms στα δίκτυα της Ισπανίας για τα οποία ενδιαφέρομαι είναι σχεδόν διπλάσια από αυτή του Skype sms, 0.272-0,178 εσείς, 0,133 το skype συμπεριλαμβανομένου VAT.

Πάντως συγχαρητήρια για την εφαρμογή σας και ένα μεγάλο μπράβο για την αμεσότητα στις απαντήσεις σε απορίες των χρηστών.

#24   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 13:40

Αγαπητε φίλε Researcher.

Καταρχήν να σε ευχαριστήσω για το εκτενές review που έκανες για την εφαρμογή μας και να επιβεβαιώσω ότι δεν κινδυνεύει το iPad σου, μιας και πράγματι δεν διατηρείς καμία σχέση με την εταιρεία ! ;-)

Θα ήθελα μόνο να σχολιάσω το point 3:
ΔΕΝ είναι απαραίτητο να δημιουργήσεις λογαριασμό στην ιστοσελίδα μας.
Μέσα στην εφαρμογή, στα Settings μπορείς κατευθείαν να γράψεις το επιθυμητό username/password και να πατήσεις signup. Ο λογαριασμός δημιουργείται μέσα από την εφαρμογή !

Παρ' όλα αυτά θα ήθελα πολύ να μας πεις τι σε οδήγησε να ακολουθήσεις αυτόν τον τρόπο δημιουργίας λογαριασμού. Ίσως να πρέπει σε επόμενη έκδοση να δίνουμε κάποιες οδηγίες στον χρήστη.
Θα χαρώ πολύ να ακούσω τα σχόλιά σου.

Τέλος, με την ευκαιρία αυτή, να πω ότι ανακάλυψες ένα feature που δεν έχουμε πολύ-διαφημίσει : ότι δηλαδή μπορείς να χρησιμοποιείς το λογαριασμό είτε μέσω της εφαρμογής είτε μέσω της ιστοσελίδας μας.
DoubleSMS Web
Έτσι, όταν είσαι μπροστά στον υπολογιστή σου, μπορείς να γράφεις και να στέλνεις ακόμα πιο εύκολα τα μηνύματά σου.

Φιλικά,
Κυριάκος



1. Έχεις απολύτως δίκαιο και ζητώ συγνώμη. Ήμουν από το ξύπνημα και το το Signup το διάβαζα σα SignIn. Οπότε όντως δε χρειάζεται καθόλου το site, εγώ τα έκανα γρήγορα. Πάντως ίσως βοηθούσαν τα εξής προφανή:

α. Η εφαρμογή να είναι στην ελληνική γλώσσα (πραγματικά δε ξέρω αν στο iPhone είναι στα Ελληνικά, στο iPad είναι στην Αγγλική). Οπότε, το εν λόγω signup κουμπάκι θα ήταν εγγραφή.
β. Ίσως θα ήταν καλύτερη ιδέα, μιας και κάποιοι μπορεί ήδη να έχουν λογαριασμό στο web, να είναι δύο τα κουμπάκια στο Settings: Εγγραφή" και "Είσοδος".

2. Όντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή web based. Ωστόσο να παρατηρήσω κάτι. Δε μπορώ να κάνω SignIn στην εφαρμογή στο Web, βάσει του λογαριασμού που είχα ανοίξει το πρωί (από εκεί!) και τον οποίο τον δέχεται η iPhone app μια χαρά!

Ελπίζω να βοήθησα

edit:

Μόλις παρατήρησα ένα, bug να το πω; Αποφάσισα το πρωί όπως είπα να δημιουργήσω λογαριασμό. Έτσι δημιούργησα λογαριασμό βάζοντας έναν κωδικό με 12 ψηφία. Ας πούμε πως ήταν ο 123456789ΧΧΧ ο κωδικός. Έκανα signin στο iPhone με αυτόν τον κωδικό. Όπως ανέφερα πιο πάνω δε μπορούσα να μπω στο site ώστε να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία από εκεί. Έτσι ζήτησα να μου σταλεί ο κωδικός μου ο οποίος ήταν ο 123456789! Έλειπαν δηλαδή 3 χαρακτήρες!

Στο iPhone μπόρεσα και έκανα login γιατί αυτό κρατά στο πεδίο που σου ζητά κωδικό έως 9 χαρακτήρες, ό,τι παραπάνω γράφεις απλά δεν καταχωρείται. Απλώς πιστεύω πως θα έπρεπε κάτω από το αντίστοιχο πεδίο να αναφέρεται γιατί οι περισσότεροι γράφουν μηχανικά και γρήγορα κωδικούς κλπ και δεν παρατηρούν πως αυτά δεν περνούν στο πεδίο!

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 12/06/2010 - 13:48


#25   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 14:08

Δεν εχω test account ομως κανονικο account εχω, πως το αλλαζω;


Δεν μας έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο.
Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μας στείλεις ένα screenshot ?
Σε περίπτωση που δε γνωρίζεις, μπορείς να πάρεις screenshot πατώντας το κεντρικό κουμπί και το κουμπί που κλειδώνει το τηλέφωνο ταυτόχρονα.

Επίσης, αν δεν το έκανες ήδη, προσπάθησε να κάνεις logout από το iTunes.
Πήγαινε στα Settings του iPhone (όχι της εφαρμογής) και από εκεί στο Store και κάνε logout. Μετά δοκίμασε να αγοράσεις πάλι. Αν δεν πετύχει, στείλε μας το screenshot και το username που χρησιμοποιείς για το iTunes, να το προωθήσουμε στην Apple να δούμε τι φταίει.

Ευχαριστώ και λυπάμαι για την ταλαιπωρία !

#26   kondan

kondan

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 15:57

Εκανα οσα μου ειπες αλλα δυστυχως δεν καταφερα κατι.

Εντωμεταξυ ειχα αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα στο παρελθον με αναλογη εφαρμογη αλλα τελικα ειχε δουλεψει κbαγοραζα credits κανονικα

Σας παραθετω τι μου γραφει

Edit den mou vgazei upload option...

Τελευταία επεξεργασία από: kondan, 12/06/2010 - 15:58


#27   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 16:54

Αγαπητε φίλε kondan,

Θα σε παρακαλέσω να κάνεις τον κόπο να μας στείλεις το username που χρησιμοποιείς στο iTunes μαζί με το screenshot που σου λεει οτι δε μπορείς να αγοράσεις, στη διεύθυνση "doublesms papaki doubleip.com". Τη διεύθυνση τη γράφω έτσι για ευνόητους λόγους...

Μόλις έκανα μια αγορά μέσα από την εφαρμογή και δούλεψε κανονικά, οπότε ελπίζω να είναι συγκεκριμένο το πρόβλημα.

Να σε ενημερώσω πάντως, ότι ακόμα κι αν δεν καταφέρουμε να βρούμε άκρη (αν και θα κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας), μπορείς πάντα να μπεις στο www.doublesms.com, να συνδεθείς με το username/password που έχεις δώσει στην εφαρμογή, και να αγοράσεις credits από εκει μέσω PayPal (με λογαριασμό PayPal ή απλή χρήση της πιστωτικής σου).

Παρ' όλα αυτά, μόλις μας στείλεις τα στοιχεία, θα κοιτάξουμε να δώσουμε λύση στο θέμα.


Φιλικά,
Κυριάκος

#28   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 17:06

1. Έχεις απολύτως δίκαιο και ζητώ συγνώμη. Ήμουν από το ξύπνημα και το το Signup το διάβαζα σα SignIn. Οπότε όντως δε χρειάζεται καθόλου το site, εγώ τα έκανα γρήγορα. Πάντως ίσως βοηθούσαν τα εξής προφανή:

α. Η εφαρμογή να είναι στην ελληνική γλώσσα (πραγματικά δε ξέρω αν στο iPhone είναι στα Ελληνικά, στο iPad είναι στην Αγγλική). Οπότε, το εν λόγω signup κουμπάκι θα ήταν εγγραφή.
β. Ίσως θα ήταν καλύτερη ιδέα, μιας και κάποιοι μπορεί ήδη να έχουν λογαριασμό στο web, να είναι δύο τα κουμπάκια στο Settings: Εγγραφή" και "Είσοδος".

2. Όντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή web based. Ωστόσο να παρατηρήσω κάτι. Δε μπορώ να κάνω SignIn στην εφαρμογή στο Web, βάσει του λογαριασμού που είχα ανοίξει το πρωί (από εκεί!) και τον οποίο τον δέχεται η iPhone app μια χαρά!

Ελπίζω να βοήθησα

edit:

Μόλις παρατήρησα ένα, bug να το πω; Αποφάσισα το πρωί όπως είπα να δημιουργήσω λογαριασμό. Έτσι δημιούργησα λογαριασμό βάζοντας έναν κωδικό με 12 ψηφία. Ας πούμε πως ήταν ο 123456789ΧΧΧ ο κωδικός. Έκανα signin στο iPhone με αυτόν τον κωδικό. Όπως ανέφερα πιο πάνω δε μπορούσα να μπω στο site ώστε να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία από εκεί. Έτσι ζήτησα να μου σταλεί ο κωδικός μου ο οποίος ήταν ο 123456789! Έλειπαν δηλαδή 3 χαρακτήρες!

Στο iPhone μπόρεσα και έκανα login γιατί αυτό κρατά στο πεδίο που σου ζητά κωδικό έως 9 χαρακτήρες, ό,τι παραπάνω γράφεις απλά δεν καταχωρείται. Απλώς πιστεύω πως θα έπρεπε κάτω από το αντίστοιχο πεδίο να αναφέρεται γιατί οι περισσότεροι γράφουν μηχανικά και γρήγορα κωδικούς κλπ και δεν παρατηρούν πως αυτά δεν περνούν στο πεδίο!



Αγαπητέ φίλε Researcher,

Σίγουρα θα βοηθούσαν τα Ελληνικά, αλλά μιας και η εφαρμογή στοχεύει τη παγκόσμια αγορά, θα έπρεπε να την κάνουμε πολυγλωσσική, που θα απαιτούσε περισσότερη προσπάθεια και χρόνο. Αποφασίσαμε να πάμε με τα Αγγλικά για αρχή και αν δούμε γενικότερη αποδοχή, να προχωρήσουμε και σε τέτοιου είδους βελτιώσεις. Οπότε, είναι στα Αγγλικά και στο iPhone, όχι μόνο στο iPad σου.

Όσο για το 2ο θέμα, χαίρομαι που έδωσες λύση μόνος σου και διαπιστώθηκε πως δεν ήταν πραγματικό πρόβλημα.
Να είσαι σίγουρος κι εσύ όπως και οι υπόλοιποι χρήστες, πως τα comments τα έχουμε ήδη καταγράψει και θα τα λάβουμε υπ' όψη στην επόμενη έκδοση.


Ευχαριστώ και πάλι,
Κυριάκος

#29   ktsour

ktsour

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 17:53

Ας ρωήσω κι εγώ κάποια πράγματα μιας και ο developer ειναι στη διάθεσή μας και απαντά στις ερωτήσεις των χρηστών.
Δεν είδα πουθενά ούτε στη σελίδα της εταιρείας σας, ούτε στη σελίδα του app κάποιο legal disclaimer το οποίο να διασφαλίζει την ιδιωτικότητα των στοιχείων μου. Για να γίνω πιο σαφής, ποιος μου εξασφαλίζει ότι η εταιρεία σας δε θα "πουλήσει" τα στοιχεία του τηλεφώνου μου και αυτών στα οποία στέλνω sms σε διαφημιστικές εταιρείες οι οποίες θα αρχίσουν το sms spam;
Και μια παρατήρηση για τις τιμές, η τιμή του sms στα δίκτυα της Ισπανίας για τα οποία ενδιαφέρομαι είναι σχεδόν διπλάσια από αυτή του Skype sms, 0.272-0,178 εσείς, 0,133 το skype συμπεριλαμβανομένου VAT.

Πάντως συγχαρητήρια για την εφαρμογή σας και ένα μεγάλο μπράβο για την αμεσότητα στις απαντήσεις σε απορίες των χρηστών.



Αγαπητέ φίλε,

Όλες οι εφαρμογές στο AppStore διέπωνται από τις διατάξεις που ορίζει η Apple. Κάτω-κάτω στο iTunes υπάρχει το "Terms of Service", στο οποίο υπάρχει η παράγραφος "Licensed Application End User License Agreement" (η οποία για εμάς του Έλληνες είναι στα Ελληνικά). Εκεί περιγράφει τους όρους που διέπουν τη χρήση οποιασδήποτε εφαρμογής, εκτός κι αν η ίδια η εφαρμογή έχει δικούς της όρους.
Η δική μας εφαρμογή δεν έχει δικούς της όρους οπότε ισχύουν τα της Apple, μέρος των οποίων παραθέτω :

β. Έγκριση για Χρήση Πληροφοριών: Συμφωνείτε ότι ο Πάροχος της Εφαρμογής μπορεί να συλλέγει και να χρησιμοποιεί τεχνικά στοιχεία και σχετικές πληροφορίες, συμπεριλαμβανομένων ενδεικτικά τεχνικών πληροφοριών για τη συσκευή σας, το σύστημα και το λογισμικό εφαρμογής, και τα περιφερειακά, τα οποία συλλέγονται περιοδικά για την παροχή τυχόν ενημερώσεων λογισμικού, υποστήριξης προϊόντων και άλλων υπηρεσιών προς εσάς σχετικά με την Αδειοδοτούμενη Εφαρμογή.

Ο Πάροχος της Εφαρμογής μπορεί να χρησιμοποιεί τις εν λόγω πληροφορίες, υπό την προϋπόθεση ότι είναι σε μορφή που δεν προσδιορίζουν προσωπικά την ταυτότητά σας, προκειμένου να βελτιώσει τα προϊόντα του ή να παρέχει υπηρεσίες ή τεχνολογίες προς εσάς.


Η παραπάνω παράγραφος δεν δίνει το δικαίωμα χρήσης προσωπικών στοιχείων του χρήστη, όπως και καμια άλλη παράγραφος του άρθρου. Οπότε, σύμφωνα με τις διατάξεις περι προστασίας των προσωπικών δεδομένων, δεν έχουμε κανένα δικαίωμα χρήσης (πόσο μάλλον μεταπώλησης) των προσωπικών σας στοιχείων.

Τέλος, η εταιρία μας συστάθηκε σχετικά πρόσφατα από λιγους μηχανικούς οι οποίοι σα στόχο έχουμε να διασφαλίσουμε τη θέση μας στην αγορά με σκληρή και ποιοτική δουλειά. Οι πρώτες συνεργασίες μας στο χώρο είναι με μεγάλες εταιρίες και δε θα ρισκάραμε ποτέ να κηλιδωθεί το όνομά μας, προσπαθώντας να βγάλουμε εύκολα χρήματα με τον τρόπο που περιγράφεις. Ίσως αν τάζαμε "δωρεάν" SMS, να έπρεπε να ανησυχείς ;-)


Όσο για τις χρεώσεις στην Ισπανία, μου δίνεις την ευκαιρία να πω ότι η πλατφόρμα πάνω στην οποία στηρίζεται το DoubleSMS δε φτιάχτηκε απλά με το να συνδεθούμε σε ένα πάροχο αποστολής SMS. Αντίθετα έχουμε φροντίσει να έχουμε πολλά διαφορετικά κανάλια, ώστε να διασφαλίζουμε τη συνεχή λειτουργία της υπηρεσίας ΑΛΛΑ και την εύρεση των χαμηλότερων τιμών.
Απλά, είμαστε ακόμα στο ξεκίνημα και δεν προλάβαμε να κάτσουμε να διαλέξουμε τον πιο φθηνό πάροχο για κάθε χώρα, από αυτούς στους οποίους έχουμε ήδη συνδεθεί.
Με μια ματιά που μόλις έριξα, έχουμε πάροχο ο οποίος θα μας επιτρέψει να ρίξουμε την τιμή της Ισπανίας στο 0,08€ περίπου. Θα το κοιτάξουμε από βδομάδα και θα ενημερώσουμε μόλις αλλάξουμε τις τιμές.

Ζητώ συγγνώμη για το μέγεθος του post αλλά έθιξες δυο σοβαρά θέματα και έπρεπε να είμαι αναλυτικός.


Φιλικά,
Κυριάκος

#30   psariatros

psariatros

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/06/2010 - 18:30

Σε ευχαριστώ για την απάντηση Κυριάκο, τα δύο αυτά θέματα τα έθιξα γιατι όντως είναι πολύ σημαντικά και νομίζω πως έπρεπε να ξεκαθαριστούν. Δεν είναι λίγοι αυτοί οι οποίοι έπεσαν στην παγίδα των free η σχεδόν free sms από διάφορους επιτήδειους οι οποίοι στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκαν τα δεδομένα δίνοντάς τα σε διάφορες διαφημιστικές με αποτέλεσμα ατελείωτο sms spam. Όσο για το ζήτημα με την Ισπανία απλά το κοίταξα γιατί εκεί προσπαθώ να στέιλω sms αλλά δυστυχώς η Movistar δεν δέχεται sms από την Cosmote, οπότε αναγκαστικά στράφηκα σε εναλλακτική οδό. Όταν καταφέρετε να ρίξετε την τιμή να είστε βέβαιοι ότι θα έχετε άλλον έναν πελάτη.

Για ακόμα μια φορά συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας και μακάρι όλοι οι Έλληνες developers να ακολουθήσουν το παράδειγμά σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες