Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

Αγορά iPhone 4 από Αγγλία


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
443 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 27/06/2010 - 01:13

Αλλα επεισης δεν μπορω να περιμένω μεχρι να ερθει Ελλαδα σε κατι τιμες 800 και 900 ευρω για το 16gb :(


Δεν υπάρχει περίπτωση να πωλείται σε αυτές τις τιμές, που το διάβασες αυτό; Λογικά θα κυμαίνεται στα 600 ευρώ...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   RIOTSHIELD

RIOTSHIELD

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:35

απο το apple store στη regent st. πωλειται unlocked?

#93   Nexecreap

Nexecreap

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:35

απο το apple store στη regent st. πωλειται unlocked?


ναι :D , αλλά το πρόβλημα είναι ότι προφανώς/μάλλον τους έχουν τελειώσει τα αποθέματα. Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να κάνει κράτηση όμως :)

#94   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 13:43

Παιδια και εγω το θελω το iPhone 4 αλλα δεν εχω καποιον γνωστο στην Αγγλια να του το στειλουν και να μου το φερει :(

Αλλα επεισης δεν μπορω να περιμένω μεχρι να ερθει Ελλαδα σε κατι τιμες 800 και 900 ευρω για το 16gb :(

Αν μπορω να στειλω σε καποιον τα λεφτα ακριβος οσο κανει + μεταφορικα και να μου το στειλουν και εμενα θα ειναι τελεια :)

Σιγά μην έχει κ 1000.το πολύ 700 να έχει σκέτο.είναι παρά πολα τ 800.μερικά μαγαζιά σίγουρα στις αρχές τόσο θα τ δίνουν.τουλάχιστον τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας στην Ελλάδα θα είναι πολύ τσιμπημενες.

#95   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 15:04

διευθυνση της my uk mail εβαλες?αν δεν ερθει?

Θα μου έρθει 100%

#96   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/06/2010 - 18:21

Παιδιά για βοηθήστε λίγο για να κάνω την παραγγελία. Έχω γνωστό στην Αγγλία και θέλω να του το στείλουν εκεί και αυτός να μου το στείλει με courier.

Μπήκα στο apple store uk (εκεί πωλείται ξεκλείδωτο και sim free?), το έβαλα στο καλάθι και μου ζητάει sign in για να προχωρήσω. Μπήκα μέσα λοιπόν με τα στοιχεία μου. Μετά μου βγάζει billing info. Εκεί στο country δεν έχει επιλογή Ελλάδα. Εκεί πρέπει να βάλω τα στοιχεία του φίλου μου στην Αγγλία? Έχει country, street, phone, town/city κλπ. Εκεί βάζω του φίλου μου? Μα τα στοιχεία μου για το apple store δεν είναι αυτά? Μετά πρέπει να τα αλλάξω πάλι?

Μετά πρέπει να βάλω shipping address πάλι τα στοιχεία του φίλου μου?

Και τέλος, στα στοιχεία της κάρτας πληρωμής, εγώ που έχω χρεωστική από marfin bank πρέπει να βάλω χώρα Greece? Έχει επιλογή εκεί? Γιατί δεν έφτασα μέχρι εκει...

Ευχαριστώ. Please help...

Τελευταία επεξεργασία από: polakis, 27/06/2010 - 18:22


#97   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 18:30

Παιδιά για βοηθήστε λίγο για να κάνω την παραγγελία. Έχω γνωστό στην Αγγλία και θέλω να του το στείλουν εκεί και αυτός να μου το στείλει με courier.

Μπήκα στο apple store uk (εκεί πωλείται ξεκλείδωτο και sim free?), το έβαλα στο καλάθι και μου ζητάει sign in για να προχωρήσω. Μπήκα μέσα λοιπόν με τα στοιχεία μου. Μετά μου βγάζει billing info. Εκεί στο country δεν έχει επιλογή Ελλάδα. Εκεί πρέπει να βάλω τα στοιχεία του φίλου μου στην Αγγλία? Έχει country, street, phone, town/city κλπ. Εκεί βάζω του φίλου μου? Μα τα στοιχεία μου για το apple store δεν είναι αυτά? Μετά πρέπει να τα αλλάξω πάλι?

Μετά πρέπει να βάλω shipping address πάλι τα στοιχεία του φίλου μου?

Και τέλος, στα στοιχεία της κάρτας πληρωμής, εγώ που έχω χρεωστική από marfin bank πρέπει να βάλω χώρα Greece? Έχει επιλογή εκεί? Γιατί δεν έφτασα μέχρι εκει...

Ευχαριστώ. Please help...

Εκεί πρέπει να βάλεις τα στοιχεία του φίλου σου, ή να του πείς να το παραγγείλει αυτός μην κάνεις κανένα λάθος

#98   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/06/2010 - 20:13

Οκ ευχαριστω. Εκει που μου λεει να βαλω πιστωτικη βαζω κανονικα την δικια μου απο Ελλαδα; Θα την δεχτει;

#99   vasilakis13

vasilakis13

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:mbp 13'', imac 24''

Δημοσίευση 27/06/2010 - 20:25

Οκ ευχαριστω. Εκει που μου λεει να βαλω πιστωτικη βαζω κανονικα την δικια μου απο Ελλαδα; Θα την δεχτει;

Εμένα την δέχτηκε!Στο billing έβαλα το δικό μου ον/μο αλλα όλλα τα υπόλοιπα στοιχεία έβαλα του φίλου μου!

#100   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 22:01

Οκ ευχαριστω. Εκει που μου λεει να βαλω πιστωτικη βαζω κανονικα την δικια μου απο Ελλαδα; Θα την δεχτει;



βάζεις κανονικά την κάρτα σου.το applestore uk δεν κανει ταυτοποίηση τις κάρτας που έχει εκδοθεί στην ελλαδα με τη διεύθυνση στο billing που βάζεις .μονο το applestore us το κανει αυτο γιαυτο και ζηταει αμερικανικη πιστωτικη καρτα η οποια για να βγει χρειαζεσε εκτος την διευθυνση αμερικης και το social security number κατι σαν το αφμ το δικο μας 

Τελευταία επεξεργασία από: dream21, 27/06/2010 - 22:03


#101   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/06/2010 - 22:57

Ok ευχαριστώ! Πάω για παραγγελία! Αν παραγγείλω σήμερα πότε λέτε να μου έρθει? Και κάτι άλλο. Από Αγγλία θα έχει αγγλική πρίζα μέσα?

#102   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 23:35

Ok ευχαριστώ! Πάω για παραγγελία! Αν παραγγείλω σήμερα πότε λέτε να μου έρθει? Και κάτι άλλο. Από Αγγλία θα έχει αγγλική πρίζα μέσα?


υπολογισε κατα τις 25-30 ιουλιου να σου ερθει.ναι εχει αγγλικη μπριζα ,περνεις ενα universal Σουκο με 2 ευρω και εισαι οκ.

#103   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/06/2010 - 03:50

Να ρωτισω κατι ? Επειδη θελω να το παραγγείλω και εγω, ποσο θα πρεπει να πληρωσω στο my uk mail ? Και βασικα ΠΩΣ τους πληρωνω ? Με paypal ?

Τελευταία επεξεργασία από: omokas, 28/06/2010 - 03:51


#104   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/06/2010 - 06:57

Να ρωτισω κατι ? Επειδη θελω να το παραγγείλω και εγω, ποσο θα πρεπει να πληρωσω στο my uk mail ? Και βασικα ΠΩΣ τους πληρωνω ? Με paypal ?

Δυστυχώς δεν έχουν paypal. Πρέπει να τους πληρώσεις μέσω πιστωτικής. Μετά την πληρωμή θα σου στείλουν ένα email με το οποίο θα σου ζητήσουν για επιβεβαίωση της διεύθυνσής σου ένα λογαριασμό σου που να φαίνεται η διεύθυνση σου και μια φωτοτυπία της ταυτότητάς σου. Τα σκανάρεις και τους τα περνάς με email ή μπορείς να τους τα στείλεις μέσω fax. Μόνο τότε θα σου ενεργοποιήσουν την Αγγλική σου διεύθυνση.

#105   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/06/2010 - 08:23

Τελικά αν το πάρουμε από Αγγλία ισχύει η εγγύηση ή όχι? Δηλαδή αν χαλάσει δεν μπορούμε να το στείλουμε Αγγλία και να το φτιάξουν?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες