Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σπασμένη οθόνη, τιμή??


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   musifon

musifon

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2009 - 08:53

Να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή....
υπάρχει η οθόνη και πάν από αυτη βρίσκετε το digitizer που ειναι κολλημένο με το τζαμάκι...
στην αγορά πουλάνε σκέτο το τζαμακι και μαζι το τζαμακι με το digitizer...
αν βρείτε τρόπο να το ξεκωλήσετε το ένα από το άλλο χωρίς να το καταστρέψετε, τότε με 30 ευρω αγορά από Ελλάδα είστε έτοιμοι.
Αν κατά την προσπάθεια αποκόλησης του digitizer από το τζαμάκι κάτι δεν πάει καλά και σπάσει, είτε το ένα είτε το άλλο τότε πάμε στην δεθτερη λύση αγοράς μαζι και τα 2 κολλημένα περίπου στα 60 ευρώ... ..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2009 - 09:15

Quote

Εμένα μου είπαν πως αν πάει κάτι το πάω vodafone, δίνω 150Ε και παίρνω καινούριο ;)


Αυτός που σου το είπε είναι παντελώς άσχετος με το θέμα (μάλλον για υπάλληλο της Vodafone μιλάμε :D). Δεν ισχύει κάτι τέτοιο φίλε μου...

#18   blackholesun

blackholesun

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/04/2009 - 09:59

φιλε musifon που την ειδες αυτη την τιμη ? γιατι εγω δεν την εχω δει πουθενα... κατι που δεν ανεφερα πριν , το 2g 8gb  μου εχουν πει οτι ειναι κολημενα αυτα μαζι.. και παει ολο το σετ....... συγκεκριμενα το 9volto μου ειπε 230ευρω με τα εργατικα....μπορω να το βρω μονο το ανταλλακτικο καπου φτηνοτερα ? αν ναι, σας παρακαλω στειλτε και την διευθυνση.

#19   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/04/2009 - 10:06

Quote

παιδια καλημερα να ρωτησω κατι , επειδη σε καποιο σημειο η οθονη του phone μου ειναι νεκρη σε καποια σημια δεν μου ανταποκρινετε στα πατηματα μου , τι αλλαζω ξερει κανεις ? οθονη η τζαμακι ?

μπορει να μου πει καποιος στα σιγουρα ?

ευχαριστω προκαταβολικα ;D


Oθόνη

#20   fANis

fANis

    iPH Addict

  • 723 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 29/04/2009 - 13:47

Quote

Quote

Εμένα μου είπαν πως αν πάει κάτι το πάω vodafone, δίνω 150Ε και παίρνω καινούριο ;)




Αυτός που σου το είπε είναι παντελώς άσχετος με το θέμα (μάλλον για υπάλληλο της Vodafone μιλάμε :D). Δεν ισχύει κάτι τέτοιο φίλε μου...


Λες να μου έλεγε βλακείες? Είναι και υπεύθυνος στο κατάστημα και πολύ γνωστός μου. Δεν παίζει τέτοια φάση?

#21   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/04/2009 - 14:04

Quote

Quote

Quote

Εμένα μου είπαν πως αν πάει κάτι το πάω vodafone, δίνω 150Ε και παίρνω καινούριο ;)




Αυτός που σου το είπε είναι παντελώς άσχετος με το θέμα (μάλλον για υπάλληλο της Vodafone μιλάμε :D). Δεν ισχύει κάτι τέτοιο φίλε μου...




Λες να μου έλεγε βλακείες? Είναι και υπεύθυνος στο κατάστημα και πολύ γνωστός μου. Δεν παίζει τέτοια φάση?


Καταρχήν σόρυ για τον χαρακτηρισμό μιας και είναι γνωστός σου... Δεν παίζει όμως τέτοιο πράγμα...

#22   blackholesun

blackholesun

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/04/2009 - 16:50

ναι αλλα απο οτι γνωριζω.... το 2g 8gb ειναι κολημενη η οθονη μαζι με το tzamaki μαζι .....ετσι μου εχουν πει... τουλαχιστον ξεκολαει το τζαμακακι ?

#23   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 29/04/2009 - 19:30

[quote author=musifon link=topic=3574.msg32650#msg32650 date=1240988009]
Να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή....
υπάρχει η οθόνη και πάν από αυτη βρίσκετε το digitizer που ειναι κολλημένο με το τζαμάκι...
στην αγορά πουλάνε σκέτο το τζαμακι και μαζι το τζαμακι με το digitizer...
αν βρείτε τρόπο να το ξεκωλήσετε το ένα από το άλλο χωρίς να το καταστρέψετε, τότε με 30 ευρω αγορά από Ελλάδα είστε έτοιμοι.
Αν κατά την προσπάθεια αποκόλησης του digitizer από το τζαμάκι κάτι δεν πάει καλά και σπάσει, είτε το ένα είτε το άλλο τότε πάμε στην δεθτερη λύση αγοράς μαζι και τα 2 κολλημένα περίπου στα 60 ευρώ... ..


[/quote αυτο λεει ο φιλος μας??  http://www.alibaba.c..._iphone_3G.html

#24   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 29/04/2009 - 20:16

αυτο θελω να αλαξω εγω.το τζαμι απ εξω.μου  εχει κανει ενα σημαδι.δεν φενετε μονο οταν πεφτει το φως επανω στην οθονη φενετε.κ εχει μεγεδος σαν το κεφαλι μιας καρφιτσας.καπου γδαρθικε στιν τσεπη.που θα βρουμε τζαμι. κοιτατε πως το βγαζει αυτος.  http://www.youtube.c...feature=related

#25   musifon

musifon

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/04/2009 - 07:40

Λοιπον δεν υπάρχει καννένας γνςωστός και το τηλεφωνο ειναι open Και ειναι στο σπίτι μου....
μιλάω εκ πείρας , οι τιμές υπάρχουν σε greek online shop κάπου κοντά στη καλογρέζα, οι τιμές υσχύουν σας στέλνω αν θέλετε και το τιμολόγιο αγοράς που έχω κάνει....
εσυ που υποστηρίζεις πως τίποτε απο όλα αυτα δεν ισχύει, δοκίμασε να ξεκωλήσεις το digitizer από το τζαμάκι και τα λέμε...
θα το δοκιμάσεις με πιστολάκι θερμού αέρα. θα έχεις παραμόρφωση. με χειρουργικό νυστέρι θα σου χαραχθεί. αν το τραβήξεις θα σου σπάσει..
μακάρι να έχεις βρει τρόπο να το κάνεις και να τον μειραστείς μαζί μας...

μιλάμε πάντα για 3g iphone.




#26   blackholesun

blackholesun

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/04/2009 - 13:04

στηνδικη μουπεριπτωση τι φταιει και δεν κανει επαφη ? η εξωτερικη μεμβρανη η οθονη ?



[/quote]

#27   PanosZ

PanosZ

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/04/2009 - 14:15

αν καποιος θελησει οθονη απο 2g εχω μια spare κομπλε!!  :) 3g  δεν εχω γιατι δεν εχω 3g ακομα :P

#28   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 30/04/2009 - 16:12

Quote

μιλάμε πάντα για 3g iphone.
εχει διαφορα με το 2g?ο μαγκας με μαχαιρι το βγαζει.

#29   fitsou

fitsou

    iPH User

  • 562 μηνύματα
  • Twitter:@Fitsou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:Fitsou GR

Δημοσίευση 23/06/2009 - 11:19

Παιδια εμενα μου εσπασε σημερα!!!! Εχω φαει ηττα σοκ. Νεο κινητο γαμωτο πρωτο πεσιμο. Γεια πειτε μου τις επιλογες μου. Δεν θελω να δωσω 200 και ευρω!! Για πειτε ποσο ευκολο ειναι να βαλω την οθονη μονος μου και που μπορω να βρω οθονη στην ελλαδα και σε τι τιμη. Ειδα κατι για 30 & 60 ευρω ισχιει;

#30   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/06/2009 - 11:25

Μπορείς να βρεις 4 αντίστοιχα θέματα στο φόρουμ......

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες