Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύνδεση SSH σε Mac


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   JP335

JP335

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 22:27

Quote

Quote

Quote

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ

WARNING: REMOTE HOST IDENTIFICATION HAS CHANGED!



Μου φαίνεται ότι θα φάει Σουτάρισμα το OS 3.0, μόνο προβλήματα, κρασαρίσματα και κολλήματα, εγκατάσταση και ξαναεγκατάσταση και apps που δεν λειτουργούν ή υπολειτουργούν

Βρε ουστ!!!!!!
...θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου....συνεχως εμενα μου κολλαει...2.2.1 δαγκωτο!!!!




Συγγνώμη αλλά είναι λογικό να προκαλεί προβλήματα άμα θέλεις να κάνεις παράνομα πραματάκια... Πως κρίνετε όλοι την 3.0 επειδή δε σας τρέχει το Cydia, δε μπορώ να καταλάβω. Εγώ ας πούμε που αποφάσισα να περιμένω το JB να προχωρήσει λίγο, ούτε πονοκεφαλιάζω ούτε τίποτα... Και πίστεψε με, το να μην έχω την επιλογή να συνδεθώ με SSH μου είναι πρόβλημα.

Έχετε πέσει με τα μούτρα σε κάτι το οποίο είναι στην ουσία beta testing. Είστε καθαρά πειραματόζωα. Αντι να γκρινιάζετε συνεχώς για την τρία δουλέψτε τη λίγο κανονικά να δείτε πόσο πιο γρήγορο είναι το κινητό και πόσο καλύτερη διαχείριση ραμ κάνει. Δε μιλάω για τη μπαταρία που σ εμένα κρατάει ακόμη περισσότερο...

Kαι δεν απευθύνομαι σε σας τους δυο, γενικό παράπονο είναι και τα λέω όλα φιλικά...

Υπομονή και θα στρώσουν τα πράματα!

;D



Συγγνώμη για το off topic...


φιλε εγω εννοειται πως περιμενα να παρουσιαζει προβληματα το cydia...και δεν σκιαζομαι και για το ssh...απλα εγω ανεφερα πως οποιαδηποτε...πραγματικα οποιαδηποτε εφαρμογη και να ανοιξω κολλαει και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα την κλεινει αποτομα...και η apple δεν ειπε πως εβγαλε στην κυκλοφορια επισημα μια beta εκδοση..ισα ισα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kalzerv

kalzerv

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2009 - 22:37

Ο ypnovatis προφανώς εννοεί beta το redsnow και γενικότερα την εξέλιξη του JB  τον προσεχή καιρό. Δεν θα διαφωνήσω γενικότερα με την άποψή του, απλά δεν περίμενα τόσα προβλήματα γιατί θεώρησα ναι μεν ΝΕΟ OS την τρία αλλά ότι θα δουλεύουν κάποια βασικά Winterboard και κάνα δυο άλλα.

#18   nik924

nik924

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/06/2009 - 18:54

[quote author=kalzerv link=topic=396.msg47180#msg47180 date=1245701337]
http://ppericleous.g...s.com/cyberduck

Δες και εδώ , ο φίλος Περικλής το περιγράφει χαρτί και καλαμάρι. Σε εμένα έπαιξε αμέσως. Μόνο πρόσεχε να αλλάξειες το  protocol από ftp σε sftp διότι δεν θα δουλέψει. Μου πήρε λίγο για να καταλάβω στην αρχή γιατί δεν έμπαινε αλλά μετά αμέσως.

[/quote ]


Μπράβο παιδιά Super  ;)
Εγώ το έκανα και δουλεύει τέλεια


#19   Ypnovatis

Ypnovatis

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2009 - 21:50

Quote

Ο ypnovatis προφανώς εννοεί beta το redsnow και γενικότερα την εξέλιξη του JB  τον προσεχή καιρό. Δεν θα διαφωνήσω γενικότερα με την άποψή του, απλά δεν περίμενα τόσα προβλήματα γιατί θεώρησα ναι μεν ΝΕΟ OS την τρία αλλά ότι θα δουλεύουν κάποια βασικά Winterboard και κάνα δυο άλλα.


Αχά τούτο εννοώ... Έχεις δίκιο πάντως σε αυτό που λες. Είναι νέο OS η 3.0 και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται. Γνώμη μου βιάστηκαν πολύ και η Dev και o Saurik...

#20   john_street_triple675

john_street_triple675

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2009 - 23:00

Ενω μεχρι χθες συνδεομουν κανονικα με ssh με το fugu, κατι μάλλον πείραξα κ τωρα ενώ συνδέεται κανονικα στο δεξι παραθυρο δεν εμφανίζει τίποτα.

Κατω αριστερα γραφει : Requesting file listing from server....

Εκανα ξανα εγκατασταση και στον η/υ και στο iphone to ssh αλλα τίποτα!

Μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστώ!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες