Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τι να κάνω; Ποιο να πάρω;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/06/2010 - 11:06

Είμαι ανάμεσα σε 3GS και 4.
Δε ξέρω τι να κάνω. Αν το 4 κοστίζει 620 ευρώ τότε, χρειάζομαι άλλα 200 για να μπορέσω να το πάρω. όπως και να έχει το πράγμα, αν περιμένω το 4, θα είμαι όλο το καλοκαίρι χωρίς κινητό τηλέφωνο. Σκέφτηκα να πάρω το 3GS, αφού από απόδοση είναι ίδια, είναι ακαριαίο το άνοιγμα εφαρμογών και, γενικά, η διαχείριση. Αν το πάρω τώρα, 400 ευρώ από εδώ και το πουλήσω επίσης 400 όταν βγει το 4; Θεωρείτε ότι θα μπορεί ένα 3GS να δωθεί στα 400 ευρώ τον Αύγουστο; Μπορεί, βέβαια, να μείνω και ευχαριστημένος και να μη το δώσω καν.

Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 18/06/2010 - 11:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 18/06/2010 - 11:17

Αν και δεν μου αρεσει το iPhone 4(τουλαχιστον απο τις φωτογραφιες) πιστευω οτι αξιζει να κανεις υπομονη και να παρεις αυτο.Οι διαφορες ειναι μεγαλες σε πολλα πραγματα σε σχεση με το 3GS.

Κατ'εμε δεν υπαρχει περιπτωση να αγορασεις τωρα μεταχειρισμενο 3GS και να το πουλησεις τον Αυγουστο στα ιδια λεφτα.

Εαν πιστευεις οτι δεν θα χρησιμοποιησεις τα ατου του iPhone 4(camera,FaceTime...) παρε το 3GS και μεινε με αυτο μεχρι του χρονου και να παρεις το καινουργιο.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 18/06/2010 - 11:17


#3   aristotelismaz

aristotelismaz

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2010 - 11:20

δεν αξιζει να δωσεις λεφτα τωρα για το 3GS. Το 4 ειναι πολυ βελτιωμενο hardwarika και δεν θα εχει καμια σχεση με τις μεχρι σημερα συσκευες. Ασε ου εχει και απιστευτο design. Eπισης θα βγει και ενα βελτιωμένο μοντελο 3GS με 8GB. Εγω θα σου προτεινα να περιμενεις γιατι μετα θα χασεις πολλα λεφτα στην πωληση...

#4   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 18/06/2010 - 11:26

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες!!!Με μια τέτοια κίνηση θα χάσεις πολλά λεφτά!!!Καλύτερα να περιμένεις για το 4 βγάζοντάς την με ένα κινητό του 50ευρου ή να πάρεις το 3gs αν δεν σε ενδιαφέρουν προς το παρόν τα πολλά και ιδιαίτερα σημαντικά πλεονεκτήματα του 4 και να πας για αγορά του 5ου iPhone του χρόνου!!!

#5   manupao

manupao

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2010 - 11:34

Απλά δεν παίζει, να πάρεις i-phone 400 ευρώ και να το ξαναπουλήσεις εδώ μέσα 400 τρίτο χέρι. Ο αγοραστής θα μπει να διαβάσει τα μηνύματά σου και θα δει και αυτό... :lol:

#6   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 18/06/2010 - 11:36

Δε νομίζω να έχει σημασία αυτό, από τη στιγμή που το κινητό θα είναι σε κατάσταση καινούριου.
Αλλά παιδιά δίκιο έχετε. Για ένα μήνα, δεν αξίζει.

#7   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/06/2010 - 11:41

Δε νομίζω να έχει σημασία αυτό, από τη στιγμή που το κινητό θα είναι σε κατάσταση καινούριου.
Αλλά παιδιά δίκιο έχετε. Για ένα μήνα, δεν αξίζει.

Κοίτα ,να πουλήσεις 3gs τον Αύγουστο 400 Ευρώ δεν υπάρχει περίπτωση.Γύρω στα 300 θα πουλιέται ,όπως γινόταν και πέρσι με το 3g




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες