Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 Released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1006   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/06/2010 - 14:16

πολλα ακουγονται..!!!καπου στην μεσ ειναι η αληθεια..εγω παντως ακομα δεν το εκανα..με φοβιζει περισσοτερο στο αρθρο που διαβασα οτι γινετε πιο βαρυ το λειτουργικο του τηλ..και οτι ανταποκρινετε πιο αργα απο την εκδοση 3,1,3...!!!
μπορει καποιος που το αναβαθμιση να μας τα πει εμπεριστατωμενα..???

ευχαριστω



για το 3gs δεν λεει κατι φιλε μου....... Το 3gs μου ειναι ποιο γρηγορο απο οποιαδηποτε αλλη φορα με την εκδοση IOS4..


Τελικα με 2-3 λογια αξιζει να κανουμε αναβαθμιση απο την 3.1.3 στη 4??? Ας απαντησει καποιος που εκανε γιατι μετα απο 51 σελιδες πραγματικα δεν την παλευω !!!!!



αξιζει και με το παραπανω....προσωπικη μου αποψη παντα.....
καλυτερο περιβαλλον,multitasking,μηνυματα με χαρακτηρες επιτελους,ibooks ! ,καλυτερη οργανωση λογω φακελων και πολλα πολλα αλλα ....

Αυτοι για μενα ειναι σημαντικοι λογοι για αναβαθμιση σε ios 4.....

ειμαι κατενθουσιασμενος !!!!!!

ΥΓ... αναβαθμισα εγω που ειχα την 3.0 και δεν αναβαθμιζα ποτε επειδη δεν υπηρχε και καποια σημαντικη αναβαθμιση....τωρα ομως .......... IOS4 IOS4 IOS4 IOS4 IOS4 IOS4

Τελευταία επεξεργασία από: bagg21, 25/06/2010 - 14:17


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1007   dasken

dasken

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/06/2010 - 21:38

εγω παντως δε μετανιωνω που αναβαθμισα στην 4 το 3gs! απεναντιας! η μπαταρια μου βελτιωθηκε στην προ 3.1.3 εποχη κ φυσικα ουτε λογος να γινεται οταν ειχα JB. (με κλειστα φυσικα τα περισοτερα που αναφερονται στα tips για την μπαταρια)

το λογισμικο ειναι σφαιρα. πολυ καλυτερη αποκριση απο την 3.1.3. δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα μεχρι τωρα.
επισης να πω οτι εκανα set up as new το restore.

οσο για το JB δεν μου λειπει τοσο πολυ! ασε που θα μπορεσω να συγκρινω κ καλυτερα αν δουλεψω καθαρη την 4 για λιγο καιρο.

αυτη ειναι η γνωμη μου. αξιζει! :)

δηλ τωρα που το εκανες restore as new!!!δεν σου σβηστικαν οι επαφες σου οχι αυτες που ειχες αποθυκευσει στην sim???

#1008   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:10

Παιδια εγω προέρχομαι απο ενα htc touch (280 ευρώ) τηλεφωνακι με windows πανω.

Αυτη τη στιγμή εχω δώσει 570 ευρώ για ενα τηλεφωνο που

1.Για να κρατήσεις ατζεντα πρεπει να κανεις πανω απο 4 clicks για να κλείσεις ενα ραντεβου(Αναγκάστηκα να αγοράσω το informant το οποιο δεν κανει τη δουλεια οπως το θελω αλλα ειναι καλυτερο). Φυσικα δεν μπορεις να το χαρακτηρίσεις επαγγελματικό το τηλέφωνο...εκτός αν εχεις πολυ χρόνο για να ασχολείσαι μαζι του....
2.Για να περασεις έγραφα απο το ενα Pc στο αλλο πρεπει να εισαι μαστορας....Το ....Συνδέω και drag and drop ξεχνα το και γενικώς ξέχνα οτι εχεις 16GB στη διαθεση σου τα οποια δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις απο οποιονδήποτε υπολογιστη.
3.Εχει GPS αλλα ....δεν ειναι ακριβώς Gps....με προγραμματα navigon ktl πολυ πολυ πισω για να κανεις τη δουλεια σου (βλέπε το αθλιο γραφικα destinator που σε παει παντου...χωρις αγχος)
4.Τωρα στην 4.0 εχεις Multitasking...το οποιο δεν ειναι ακριβώς Multitasking....γιατι αλλιώς θα μπορούσε να κρατήσει ενα skype ανοιχτο χωρις να κανει loading καθε φορά που το επαναφέρεις... αλλα το μηλο ανακάλυψε αντι για τον τροχό...το μισοφέγγαρο και μας το παρουσιάζει για τροχό
5.Για να περάσεις μουσική θα πρέπει να το εχεις συνδέσει με ενα και μοναδικο υπολογιστη γιατι αλλιως δεν θα ξερεις τι εχεις και που το εχεις.
6.Το ιδιο και για τις επαφες σου
7.Για να διαβαζεις αρχεια office πρεπει να πληρωσεις...η να ψάξεις...
8.Για να διαβαζεις pdf πρεπει να πληρώσεις...ή να ψάξεις...
9.Για να ανταλλάξεις αρχεία με bluetooth....απλα δεν μπορείς...
9.Για να βαλεις ενα ringtone πρέπει να διαβασεις....γιαυτο και ολοι οι βλαχοι εχουν το ιδιο ringtone και καθε φορα που χτυπάει ο ιδιος ηλιθιος ήχος βλέπεις 5-6 ατομα να ψάχνονται.
10.Φυσικα θα πρέπει να μαθεις πως να κανεις jailbrake για να περασεις προγραμμα να απενεργοποιησεις το κουμπι του τηλεφωνητή σου καθως αφενός δεν το χρησιμοποιείς αλλα το πατας συνέχεια και χρεώνεσαι αφετερου δεν εχει μια απλη επιλογη να controlαρεις το τηλεφωνο σου και τον τρόπο λειτουργίας του.
11.Εχεις φωτογραφική μηχανή αλλα δεν εχεις φλας (μέχρι το 3GS) τουλάχιστον στο οποιο και το μηλο ανακάλυψε το video recording.και εχω αλλα τοσα να πω για το τηλεφωνακι που καποιοι μας το εβαλαν στο μυαλο σαν τηλεφωναρα!!!

και μετα απο ολα αυτά ερχεσε να διαβάσεις "ποσο μαματη ειναι 4.0" και τι ωραία γραφικα και τι ωραιο το Multitasking...Τεσπα Αλλη χρηση αλλος χρήστης. Πάντως το μονο σίγουρο ειναι οτι δεν ειναι εργαλείο δουλειάς οσο και αν θελουν να μας το παρουσιαζουν. Και σιγουρα δεν ειναι ευχρηστο για ανθρώπους που θέλουν το τηλεφωνο τους να κανει 10 πραγματα παραπάνω απλα γρηγορα χωρις να χανει τον χρόνο του κοιτάζοντας την ομολογουμένως όμορφη και καθαρη οθόνη του.

Τέλος ναι το τηλεφωνο ειναι σταθερο χωρίς προβλήματα αλλα δεν κανει απολύτως τιποτα...(τι να την κανω την ferari αμα μου την δίνεις να τρέχω στο χωματοδρομο και μονο με 1η?)Αλλα προσωπικα δεν θυμάμαι ουτε το φτωχο μου touch να μου ειχε φαει κωλύματα το οποιο ομως το ειχα με το μαστιγιο. Το μονο πολύ καλο στην 4.0 ειναι ο φωνητικός ελεγχος που δουλευει πολυ καλα ....αλλα και παλι δεν σου δίνει καν επιλογές για το τι θελεις να ακουει στο φωνητικό έλεγχο και τι οχι.

Μια φορά επεσα και εγώ θύμα μαρκετινγκ γιατι δεν την εψαξα και νιώθω σαν καποιος να μου έκανε ενα ακριβό....αστείο...

Sorry ρε μαγκες σας καταλαβαίνω οτι ειστε γκ@βλωμενοι με το iphone αλλα αν το δείτε αντικειμενικά αυτη η εταιρία πραγματικα σας εχει στραβώσει τα μυαλά.Να μην ξεχνάμε ποσο πουλάνε τη συσκευή και το τι παίρνουμε/

Τελευταία επεξεργασία από: thedentist, 26/06/2010 - 00:17


#1009   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:15

Εμενα απ'οσα εγραψες μου αρεσε παρα πολυ αυτο με το ringtone.Γελασα αρκετα μπορω να πω.

Για ολα τα αλλα δεν θα σου πω τιποτα γιατι ειναι καθαρα η αποψη σου και την σεβομαι απολυτα.

Α!!!Και στην αριθμηση εχεις μπερδευτει.Εχεις βαλει δυο φορες το 9.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 26/06/2010 - 00:16


#1010   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:20

Εμενα απ'οσα εγραψες μου αρεσε παρα πολυ αυτο με το ringtone.Γελασα αρκετα μπορω να πω.

Για ολα τα αλλα δεν θα σου πω τιποτα γιατι ειναι καθαρα η αποψη σου και την σεβομαι απολυτα.

Α!!!Και στην αριθμηση εχεις μπερδευτει.Εχεις βαλει δυο φορες το 9.

ναι ειπα να βαλω και εγώ multitasking στο ποστ μου :P

#1011   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:23

Έχουμε ξεχάσει τι είναι η συσκευή που κρατάμε στα χέρια μας .. Δια στόματος steeve :

It's a 1) phone, 2) Internet browser, 3) iPod.. Εάν κάποιος χρειάζεται pocket pc.. Αγοράζει οποιαδήποτε άλλη συσκευή.. Εάν θέλεις αυτά που έχει το iPhone αγοράζεις το iPhone.. Κανείς δεν μίλησε για business phone.. Αν και με κάποια εργαλεία (apps) μπορεί να γίνει.. :)

#1012   thedentist

thedentist

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:29

To μήλο έχει αλλη άποψη.
http://www.apple.com/iphone/business/

Ειμαστε νομιζω εντελώς εκτός θεματος και σορρυ κιολας αλλα ήθελα απλα να γράψω τον "πονο" μου lol

#1013   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:36

Ναι έχεις δίκιο.. Πάντως δεν νομίζω να την πουλησεις.. Και σύντομα θα την προσαρμοσεις στα μέτρα σου.. :)

#1014   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2010 - 00:50

φιλε μου ξερω πολλους σαν και εσενα που ειχαν htc ακομα και το diamond 2 το εδωσαν αγορασαν iphone και δεν το αλλαζουν...

ειναι αλλη αισθηση .....

χανεσε στο ψαξιμο με τις εκατομμυρια εφαρμογες του ειτε free ειτε 0.79 ειναι 1.39 νομιζω .. κ. α πολλα

θα συμφωνησω στα περισσοτερα μαζι σου αλλα οχι σε ολα...

σεβομαι και εγω με την σειρα μου την αποψη σου !

αλλα δεν μπορει να ειμαστε τοοοοοοοοσα εκατομμυρια μαμακες απανω στον κοσμο και αγοραζουμε αυτα τα εκατομμυρια πληθος, iphone's.... :excl:

σορρυ για το off topic και για να μπω on topic βαλτε την IOS4 μαμαει....

Τελευταία επεξεργασία από: bagg21, 26/06/2010 - 00:51


#1015   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2010 - 01:21

ερωτησης ...
εχει κανενας αλλος απο σας προβλημα με το mxtube μετα απο την αναβαθμιση?
μηπως παιζει καποιο ρολο και δε το ξερω?
αλλα μολις ανοιξει δε κανει τιποτα και κλεινει μονο του

#1016   ligizos

ligizos

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 01:52

φιλε thedenstist οταν το μαθεις το τηλεφωνο μπορεις να κανεις ολα οσα αναφερες παραπανω ευκολα και γρηγορα!!και ποτε ξανα δεν θα παρεις αλλο κοινιτο!!

#1017   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/06/2010 - 02:19

εγω συμφωνω και στα 11 που ειπε ο φιλος πανω γιατι ειναι γεγονος σχεδον ολα
το θεμα με την apple ειναι οτι ο μαγκας ο στηβ εχει ενα χαρισμα να σε κερδιζει και να σου κανει πλυση εγκεφαλου
οπου σε καποια πραματα που οντως ειναι μπροστα να κοκορευεσε αλλα σε αλλα πραματα που δεν εισαι μπροστα να αδυνατεις να απαντησεις ελεω πλυσης εγκεφαλου και να λες οτι σεβομαι τις αποψεις σου κτλπ κτλπ.
και για να πμω στο θεμα μιας και ειμαι οφ τοπικ να πω οτι εχω ενα 3g 16gb και εβαλα την 4.0 η οποια ουσιαστικα δινει καποια εξτραδακια σε σχεση με την προηγουμενη που αυτα τα εξτραδακια τα βρισκεις να πω σε κινεζικα?να πω σε τηλεφωνα πολυ χαμηλοτερης τιμης?
κερδισαμε ενα multitasking μια επιλογη φοντου στην επιφανεια εργασιας και κανα 2 χαζαμαριτσες και?????
εγω ομολογω οτι πηρα το τηλεφωνο οταν πριν μια βδομαδα τοτε το δουλεψα και τρελαθηκα
αλλα ποτε δε καταλαβα γιατι αυτος ο Ντορος. σιγα σιγα καταλαβα γιατι.
ενας φιλος παραπανω ρωτησε οτι αν ειμαστε εκατομυρια μαλακες...
εγω δε το αποκλειω οτι στο θεμα τηλεφωνο μπορει και να ειμαστε η θελετε μπορει και να ειμαι
συγνωμη απλα επι τη ευκαιρια του φιλου πανω ειπα και γω τη γνωμη μου και ηρθα στα ισα μου!!!

#1018   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 02:20

Και αυτό που ανέφερες για το BlueTooth: Αν ήξερες τι γινόταν εδώ μέσα 1 μέρα πριν την κυκλοφορία του iBlueNova!! Είχαμε τρελαθεί σου λέω!"Επιτέλους Bluetooth!!!!Στο iPhone!!" λέγαμε...

Κι όμως, ζήτημα αν το έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές από τότε που βγήκε! και βγήκε και Καθαρά Δευτέρα!

#1019   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 26/06/2010 - 02:54

@thedentist το multitasking για να δουλέψει θέλει και οι εφαρμογές να το υποστηρίζουν.. Οπότε περιμένουμε τους developers να προσθέσουν την δυνατότητα multitasking στις εφαρμογές τους..

#1020   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 03:56

φωνητικες εντολες

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες